Įkvėpta tvarios mados idėjų Julija Žižė keičia savo įpročius: garderobą pildo apdarais iš antrųjų rankų

Julija Žižė/ Aistės Kirsnytės nuotr.
Autorius: Beatričė Jurevičiūtė
Publikuota: 2019-11-30 11:17
Tris mėnesius kūrybininkė Julija Žižė (32) garderobą pildo tik apdarais iš antrųjų rankų. Įkvėpta tvarios mados idėjų ji keičia savo įpročius ir kitoms stileivoms nuo šiol padės atsinaujinti iš nuosavo vintažinio lobyno.

Keturmetę Lėją ir beveik dvejų Otiliją su vyru Laurynu Žižiu auginanti Julija nuolat kupina kūrybinių ir verslo idėjų. Kadaise pati sukūrusi drabužių prekių ženklą dabar ji vėl arti mados, tačiau šįsyk eskizų nebepaišo ir lekalų su konstruktore nederina: Julija antram gyvenimui prikels išskirtinius, spintoje giliai paslėptus dėvėtus drabužius, pateiks jų derinius ir visa tai rodys platformoje „OldNew“. Ne tik savuosius, bet ir bičiulių, o kai kuriuos jų bus galima tiesiog išsinuomoti.

„Po kūrybinės pertraukos galiausiai nutariau prie to paties negrįžti: iki šiol po mano sukurtų kolekcijų nemažai audinių guli niekam nereikalingi. Bet draugės vis nepasiduodavo: „Julija, kada vėl ką nors sugalvosi?“ Lyg ir pradėjau popieriuje piešti modelius, nuvykau į siuvyklą pagaminti vieną kitą pavyzdį ir staiga aplankė nušvitimas – kam man viso to vėl reikia?!

Aš nesukuriu nieko unikalaus, nesu dizainerė. Net tada, kai turėjau savo drabužių prekių ženklą, niekam neleisdavau manęs pristatyti dizainere – tiesiog sugalvodavau idėją ir ją įgyvendindavau. Tegu kuria tie, kurie išties išranda ką nors išskirtinio, – įsitikinusi Julija. – Negana to, kai pamačiau filmą, kokiomis sunkiomis sąlygomis pigios darbo jėgos šalyse priversti dirbti vietiniai – daugelis dėl to anksčiau miršta, išnaudojami ir vaikai, – nutariau nebesilankyti populiariose masinių drabužių parduotuvėse. Taip sugalvojau kitiems perleisti kokybišką nebedėvimą savo garderobo dalį ir šitaip palaikyti minimalistinį gyvenimo būdą. Drabužiai bus dedami į perdirbtus maišus, o tekstilė išvaloma naudojant gamtai nepavojingas chemines medžiagas.“

Julija visada mokėjo apsirengti nebrangiai, bet atrodyti stilingai, o pasirodžiusi ant raudono kilimo su prašmatnia suknele iš blusyno dar ir pelnyti šventės stilingiausios titulą. Dukros ir vyras taip pat puošiasi nenaujais drabužiais. „Vyrui parvežu tokių perlų, kad visi mano, jog aprangai išleidome milijonus. Kadaise tie daiktai gal tiek ir kainavo, tačiau padėvėta kokybiška apranga privalo gauti antrą šansą būti vilkima. O svarbiausia, kad apsirengdamas iš antrųjų rankų neatrodai kaip visi kiti mieste.

Savo platformoje rodysiu ir paruoštus drabužių derinius, todėl moterims nereikės sukti galvos, prie kokių kelnių tiks megztinis ar prie kokio sijono derės palaidinė. Beprasmiška pirkti naujas brangias progines sukneles, kurias sykį apsivilkusi penkeriems metams pamiršti. Kodėl gi tokio apdaro tiesiog neišsinuomojus? Beje, jeigu tik kam reikės mano patarimų, mielai drauge skrisiu ir į kokį Londono blusturgį, kuriame galima visai nebrangiai rasti krūvas prabangių kūrinių“, – tikina Julija.

Naujausi straipsniai