Įkvepianti istorija: vienakojė Indijos šokėja pribloškė pasaulį

Vienakojė Indijos šokėja pribloškė pasaulį / Kadras iš vaizdo įšrašo
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-06-02 15:01
27-erių indei Subhreet Kaur Ghumman prieš ketverius metus po patirtos motociklo avarijos buvo amputuota koja, tačiau net ir po šios nelaimės moteris įrodė, kad gali būti puiki šokėja.

Savo nepaprastus sugebėjimus šokti viena koja Subhreet K. Ghumman šiais metais pademonstravo laidoje „Indija turi talentą“, teisėjus pribloškusi moteris pasakojo, kad aistrą šokiui ji jautė nuo pat vaikystės, rašo The Dailymail.

„Aš visuomet mėgau šokti, tačiau mano tėvai reikalavo, kad baigčiau slaugos studijas. Motociklo avarija pakeitė mano gyvenimą – aš netekau kojos, tačiau tai man tik pridėjo ryžto galiausiai išpildyti savo svajonę. Dabar aš užsidirbu pinigus šokdama ir esu nepaprastai laiminga!“ – pasakojo indė.

Iki avarijos Subhreet K. Ghumman niekuomet nebuvo šokusi prieš auditoriją, drovi mergina tuomet savo talentą demonstruodavo tik prieš veidrodį vonioje, tačiau 2009 metų spalio mėnesį indės gyvenimas pasisuko kita linkme.

Tą dieną draugas ją pasisiūlė parvežti namo savo motociklu. Važiuodamas dideliu greičiu, jis nepataikė į posūkį, ir motociklas apsivertė, Subhreet ir jos draugas buvo išsviesti į orą.

Dėl patirtų sužalojimų moteriai grėsmės gyvybei nebuvo, tačiau jos koja buvo stipriai sužeista. Vietinės ligoninės gydytojai Subhreet nesuteikė tinkamo gydymo, jai su gipsu teko gulėti dvi savaites, kol ligoninė galiausiai paskyrė operaciją. Jos metu chirurgas perpjovė veną, dėl to prasidėjo stiprus kraujavimas ir operaciją teko nutraukti.

„Kai pabudau ir pamačiau savo mamos veidą, supratau, kad operacija nebuvo sėkminga. Aš buvau sugniuždyta, nes supratau, kad dėl nekompetentingo chirurgo dabar turėsiu keletą savaičių laukti kitos operacijos“, – sunkias dienas prisimena indė.

Po keletos dienų Subhreet buvo paleista namo, tačiau jos būklė pradėjo stipriai blogėti.

„Būdama namuose jaučiau, kad mano būklė blogėja. Aš pradėjau nejusti kojos pirštų, vėliau pėdos ir galiausiai visos kojos. Beveik du mėnesius sėdėjau namuose, ir tuo tarpu infekcija dar labiau išplito. Galiausiai mano koja pradėjo juoduoti. Supratau, kad ją reikės amputuoti“, – pasakojo Subhreet.

„Kai netekau kojos, pastebėjau, kad draugai pradėjo vis labiau manęs vengti. Žmonės mane užjautė, tačiau aš jaučiau, kad tai tik gailestis. Vietoj to, kad pasinerčiau į savigailą, aš nusprendžiau įrodyti pasauliui, jog esu stiprus žmogus ir kad ši negalia nesutrukdys man siekti savo svajonės šokti“, – apie savo ryžtą pasakojo Subhreet.

Jos mama 56-erių Charanjeet Kaur dėjo visas pastangas, kad rastų chirurgą, kuris galėtų operuoti jos dukros koją. Praėjus dvylikai mėnesių po avarijos chirurgas Harinderis Bedis atliko operaciją ir amputavo Subhreet koją.

„Priimti šį sprendimą man buvo be galo sunku, tačiau aš žinojau, kad jei koja nebus pašalinta, neišgyvensiu“, – prisimena indė.

Moteriai teko ištverti septynias operacijas ir tik po jų ji galėjo iš naujo mokytis vaikščioti. Šiais metais Subhreet pradėjo domėtis savo svajones įgyvendinusiais neįgaliaisiais, jų istorijos įkvėpė moterį dalyvauti Indijos talentų konkurse „India's Got Talent".

„Kai netekau kojos, pastebėjau, kad draugai pradėjo vis labiau manęs vengti. Žmonės mane užjautė, tačiau aš jaučiau, kad tai tik gailestis. Užuot pasinėrusi į savigailą, nusprendžiau įrodyti pasauliui, jog esu stiprus žmogus ir kad ši negalia nesutrukdys man siekti savo svajonės šokti“, – apie savo ryžtą pasakojo Subhreet.

Moteris ilgai bandė įstoti į vietines šokių mokyklas, tačiau vis sulaukdavo neigiamo atsakymo dėl savo negalios. Galiausiai ją priėmė „Rockstar Academy“ šokių mokykla, o vasario mėnesį Subhreet nusprendė nueiti į laidos „India's Got Talent“ atranką. Drąsi šokėja tuomet pribloškė ir žiūrovus, ir laidos teisėjus, kurie nusiuntė ją į finalą. Subhreet užėmė antrąją vietą, tačiau tai jos nė kiek nenuliūdino. Moteris tikina, kad ši laida pakeitė jos gyvenimą.

Šiuo metu Subhreet gimtajame mieste yra tikra įžymybė, o jos šokių studija sulaukia itin daug rėmėjų.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai