Ikoniškojoje „The Beatles“ perėjoje lietuvis nufilmavo išskirtinį klipą: naudojosi itin retu instrumentu

Andy Vaic / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Folko muzikos grupė „Kūjeliai“ televizijos žiūrovams puikiai pažįstami iš LRT televizijos projekto „Du balsai – viena širdis“, o dideliam gerbėjui ratui – ir iš įspūdingų solinių koncertų. Folko muzikos klausytojų širdis užkariavusios grupės narys Andrius Vaicenavičius Oksforde debiutavo ir kaip solo atlikėjas.

Grupės „Kūjeliai“ branduolys – broliai Andrius ir Julius Vaicenavičiai. Šiuo metu Andrius gyvena Anglijoje, yra vienu geriausių universitetu pasaulyje laikomo Oksfordo universiteto informatikos doktorantas. Gyvendamas Didžiojoje Britanijoje jis aktyviai muzikuoja ir neseniai debiutavo kaip solo atlikėjas Andy Vaic.

Andy Vaic pristato savo pirmąjį vaizdo klipą nufilmuotą legendinėje Londono Abbey Road perėjoje. Čia grupė The Beatles nusifotografavo ikoniškajam albumo Abbey Road viršeliui, o visus albumus įrašė greta esančioje studijoje.

Andy Vaic / Asmeninio archyvo nuotr.

Garsiojoje perėjoje Andy Vaic atliko savitą The Beatles dainos Come Together versiją. Multiinstrumentalistas video klipe dainuoja, groja elektrinėmis gitaromis, būgnais ir mažai kam žinomu išskirtiniu instrumentu – teraminu.

„Teraminas yra vienas įspūdingiausių instrumentų. Nors išrastas prieš beveik šimtą metų, juo grojama neliečiant pačio instrumento – priartinus ranką arčiau antenos išgaunamas aukštesnis garsas, atitolinus – žemesnis“, – pasakojo Andrius Vaicenavičius.

„Oksforde esu Andy Vaic, o grįžęs į Lietuvą – „Kūjelių“ narys Andrius. Mano solo pasirodymai skiriasi nuo muzikos, kuria atliekame su „Kūjeliais“, tačiau svarbiausia vis tiek išlieka pati muzika, kuri jungia ir kalba universalia kalba“, – teigė Andrius.

Andrius patikino, kad jis ir toliau aktyviai muzikuos su grupe „Kūjeliai“ ir galbūt net pradės jų koncertą solinėmis Andy Vaic dainomis.

Skaitykite daugiau