IKEA pristato Karlo Lagerfeldo mėgtos kūrėjos kolekciją

Karlo Lagerfeldo mėgtos kūrėjos kolekcija/IKEA nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

IKEA, bendradarbiaudama su Karlo Lagerfeldo mėgtos parduotuvės „Colette“ kūrybos vadove Sara Andelman (Sarah Andelman) ir žinomu Niujorko menininku Kreigu Redmanu (Craig Redman), pristato nuotaikingą interjero kolekciją FÖRNYAD.

Riboto prekių kiekio kolekcijos pagrindiniu akcentu tapo jau uždaryto legendinio butiko „Colette“ simbolis – mėlyni taškai ir niujorkiečio menininko sukurtas animacinis veikėjas Darcel Disappoints. Šie du elementai tapo ne tik kolekcijos raštų dalimi, bet pavirto funkcionaliais baldais ir interjero detalėmis, tokiomis kaip kilimas, šviestuvas ar kabliukai rūbams.


Išskirtinio dizaino prekių butikas „Colette“ buvo vienintelė parduotuvė, kurioje apsipirkdavo pats Karlas Lagerfeldas. Mados ir dizaino mekos įkūrėjoms Koletei Ruso (Colette Roussaux) ir jos dukrai Sarai Andelman nusprendus verslo neperleisti į naujas rankas, 2017 m. mados karaliaus ir kitų garsenybių visame pasaulyje pamėgta parduotuvė Paryžiuje užvėrė duris, tad ir nauja IKEA kolekcija bus kone vienintelė galimybė įsigyti stilingų garsiosios „Colette“ kurtų prekių.

„Sarą galima drąsiai vadinti stilingų kasdienių prekių kūrybos pradininke. Dirbdama kūrybos vadove konceptualioje parduotuvėje „Colette“, ji kasmet pristatydavo mokyklinių reikmenų kolekcijas Paryžiuje – dėl to ir IKEA FÖRNYAD kolekcijoje šalia kilimų, staliukų atsidaro ir kanceliarinių prekių. Kūrėja turi platų nuomonės formuotojų ratą visame pasaulyje. Dirbdama su šiuo IKEA projektu, ji ir pasiūlė pakviesti prisijungti Kreigą, žinomą dėl savo kiaušinio formos alter ego Darcel“, – apie kolekcijos kūrimą pasakoja IKEA interjero dizainerė Eimantė Nemanė.

Niujorke gyvenantis ir dirbantis Kreigas Redmanas bendradarbiauja su daugybe pasaulyje gerai žinomų prekinių ženklų, tokių kaip Vogue, Nike, Apple, Google ir kiti. Menininkas taip pat yra žinomas dėl savo sukurto kartais ciniškai ir nerimtai į gyvenimą Niujorke žvelgiančio animacinio veikėjo Darcel Disappoints. Šio plataus spektro kūrėjo darbai nuo grafikos ir audinių dizaino iki kūrybos ir meno redaktoriaus – visada drąsūs, spalvingi ir grafiški, o svarbiausia – nuotaikingi.

„Kurdamas kolekciją, paklausiau savęs, kaip mano žaismingą dizainą subtiliai priderinti žmonių namuose? FÖRNYAD kabliukas yra puikus subtilios išraiškos pavyzdys – pats kabliukas atrodys kaip mažas meno kūrinys puošiantis jūsų sieną, bet pasikabinus drabužius jis visiškai užsidengs“, – taip kolekcijos koncepciją apibūdino Kreigas Redmanas.

Dizainerė E. Nemanė pastebi, kad renkantis daiktus neretai pirmenybę teikiame funkcionalumui, todėl visi FÖRNYAD kolekcijos sprendimai buvo apgalvoti taip, kad žaismingo dizaino prekės neprarastų savo pagrindinės funkcijos ir netaptų tik interjero dekoracija: „Dar daugiau, ši kolekcija kviečia naujai pažvelgti į visame pasaulyje pirkėjų pamėgtas IKEA prekes. Spalvingu raštu išmargintas mėlynas pirkinių krepšys nuo šiol galės būti naudojamas ir kaip stilingo miestiečio kelioninis krepšys. Be jau klasiką tapusių prekių, ši jaunatviška kolekcija taip pat yra papildyta prancūzų kūrėjos „arkliuku“ – raštinės reikmenimis: penalu, užrašų knygele, planšetės dėklu, tampria lipnia juostele ir kitomis biurui skirtomis prekėmis“.

Riboto kiekio kolekcijos prekes IKEA parduotuvėje bus galima įsigyti nuo birželio 7 d. Kolekcijos prekių kainos prasidės nuo 1,49 Eur.  

Karlo Lagerfeldo mėgtos kūrėjos kolekcija (5 nuotr.)
+2
Skaitykite daugiau