Ignas Krupavičius ir Vaida Genytė mažiesiems ligoniukams skaitė knygas

Ignas Krupavičius skaito vaikams Santariškiu ligoninėje / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-07-12 13:20
Šią savaitę startavo akcija, kurios metu tiek žinomi šalies žmonės, tiek kiti savanoriai skaitys vaikiškas knygas ligoninėse gulintiems vaikams. Visą vasarą truksianti leidyklos „Alma littera“ projekto „Augu skaitydamas“ iniciatyva prasidėjo skaitymais Vaikų ligoninėje Vilniuje. Medikų prižiūrimiems vaikams ištraukas iš savo mėgstamų vaikystės knygų jau skaitė TV laidų vedėjas Ignas Krupavičius ir dainininkė Vaida Genytė, vėliau prie akcijos ketina prisijungti ir daugiau žymių žmonių bei savanorių.

„Vaikams, atsidūrusiems ligoninėse, apribojama pažinimo erdvė, jiems tenka padaryti pauzę savo kasdieniame gyvenime, kuriame gausu įdomių, naujų, dar neatrastų dalykų. Todėl džiaugiamės, kad „Augu skaitydamas“ užsuko ir į Vaikų ligoninę, nes knyga ne tik prablaško mūsų vaikų kasdienybę, bet ir skatina juos, išlepintus šiuolaikinių technologijų, iš naujo atrasti skaitymo malonumą“, – teigė Vaikų ligoninės, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialo atstovė ryšiams su visuomene Jolanta Normantienė.

Ištraukas iš savo mėgstamos vaikystės knygos A.S.Egziuperi „Mažasis princas“ Vaikų ligoninėje skaičiusi dainininkė Vaida Genytė teigė, kad šiuolaikiniame technologijų amžiuje knyga tiek vaikui, tiek suaugusiajam tampa dar svarbesnė.

„Šiais laikais gali įsijungti kompiuterį ir rasti visus atsakymus į kilusius klausimus, bet aš tikiu, kad knyga brandina žmogų daug labiau. Skaitymas praplečia vaiko žodyną, lavina vaizduotę, skaitančio vaiko mintys tampa daug rišlesnės. Pažiūrėjus filmą, atmintyje lieka tik „primesti“ vaizdai, o knygos leidžia pačiam tuos vaizdus susikurti – taip ugdoma vaiko fantazija. Apskritai tikiu, kad knyga yra tarsi terapijos forma, kuri po sunkios darbo dienos padeda persikelti į visai kitą pasaulį“, – sakė Vaida Genytė.

Skaitymo iniciatyva prasidėjo sostinėje, tačiau netrukus paplis ir po kitų šalies miestų ligoninių vaikų skyrius. Prie knygų skaitymų vaikams ligoninėse prisijungs ir kitos šalies įžymybės, vaikiškas knygas taip pat skaitys leidyklos „Alma littera“ darbuotojai.

„Kai už lango pats vasaros atostogų įkarštis, atsidurti ligoninėje nesinori niekam. Tačiau jeigu taip nutinka, kasdienybę visuomet gali praskaidrinti knyga. Tikimės, kad mūsų akcija ne tik pakels mažiesiems ligoniams nuotaiką, bet ir primins, kad knyga yra puikus draugas, kuomet reikia nugalėti nuobodulį, sužinoti ką nors nauja ar tiesiog persikelti į margą fantazijų pasaulį“, – teigia Danguolė Viliūnienė, leidyklos „Alma littera“ direktorė.

Renginių ligoninėse metu vaikams taip pat dalijami simboliniai Knygų medžiai. Tai – specialūs projekto „Augu skaitydamas“ plakatai, ant kurių vaikai skatinami klijuoti lapelius su savo perskaitytų knygų pavadinimais. Iki šiol visoje Lietuvoje vaikams jau išdalinta 25 tūkst. Knygų medžių. Rudenį bus renkami ir apdovanoti didžiausius Knygų medžius užauginę, t. y. daugiausiai knygų perskaitę vaikai.

Įgyvendinant projektą „Augu skaitydamas“ jau buvo siekiama Didžiausios vaikų parašytos knygos rekordo, vyko Vaikų knygų mėnuo, kurio metu žymūs Lietuvos žmonės skaitė ištraukas iš savo mėgstamiausių vaikystės knygų didžiųjų miestų „Pegaso“ knygynuose.

Iki šiol norą prisijungti prie projekto pareiškė ir jame jau dalyvauja 1306 Lietuvos miestų, miestelių ir kaimų bibliotekos. „Augu skaitydamas“ tikslas – paskatinti kuo daugiau vaikų pamėgti skaityti, todėl prie jo kviečiamos prisijungti visos įstaigos, organizacijos ar gyventojai. 

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai