Ignas Krupavičius apie muštynių Rukloje atomazgą: „Kuopos vadas ant kilimo, kariams – neplanuota paskaita“

Ignas Krupavičius / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-01-08 18:43
Ketvirtadienį Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje tarp dviejų tos pačios kuopos nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių įvyko konfliktas, kuris pasibaigė muštynėmis.

Abu kariai į Ruklą atvyko kaip šauktiniai ir gyveno viename kambaryje kartu su kitais 8-9 kambariokais.

TAIP PAT SKAITYKITE: Mokomajame pulke Rukloje kilo muštynės: susipliekė du tos pačios kuopos kariai

Šiam konfliktui neliko abejingas ir Rukloje šiuo metu karinę tarnybą atliekantis  televizijos laidų vedėjas Ignas Krupavičius.

Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje jis pasidalino žinute, kurioje pasakoja apie muštynių atomazgą. 

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

„Tikrai audringai, tiesiog muštynėmis, paminėjome likusią savaitę iki išleidimo į dalinius. „Kubrike“ (kambaryje) gyvena po 11-12 karių. Neįmanoma, trinantis nosimis ir „uostydami“ viens kito kojines, neapsikeisti žargonais ar apsistumdyti.

Vieša paslaptis, kad įvyksta muštynių kareivinėse. Juk sveika bičams pasikumščiuoti. O čia tokie visi svarbūs. Tik vieni žino, kur smūgiuoti, kiti dar neperprato. Reikia veiksmus atlikti žemiau kaklo – kad nesimatytų. Bet tai ne viskas. Svarbu, kaip po „drakės“ elgiasi kariai. Iš kitos pusės, aplinkos reakcija ne ką mažiau reikšminga.

Taigi reikia šalto prakaito ir viskas judės toliau sena vaga. Jei nėra dermės ir proto – lauk karo policijos. Nesuvaldytos emocijos. Įdomu, ar pats būčiau sugebėjęs jas užspausti.

Situacija buvo, kaip čia švelniai pasakius, peržengusi ribas. Atomazga – pradėtas tyrimas, kuopos vadas ant kilimo, po pusryčių kariams – neplanuota paskaita ale „Kaip suvaldyti emocijas?“. Ją labai jautriai pravedė karo kapelionas, mjr. Valkauskas.

Anksčiau, juokavo kapelionas, buvo paprasčiau – tavęs laukia areštinė, o dabar panašius atvejus labai sunku išnarplioti. Taigi, jokio pamokslo, šiltas pokalbis atsipalaidavimui. Atsipalaidavome, taip dabar ir jaučiamės. Gal ir per daug. Prieš valandą 15-ka pažangiausių karių šiam savaitgaliui paleisti namo, nors kai kurie ten pateko turbūt „per klaidą“.

Bet džiaugiuosi už juos ir už tuos, su kuriais rytoj bėgsime „Gyvybės ir mirties keliu“. Kaip būtų gerai, kad didžiausius konfliktus tarp valstybių galėtume išspręsti kumščiais. Taip gražiai padarytume ratuką, stebėtume kaip kokias vištas, po kovos paplotume katutėmis ir laimingi išsiskirstytumėme laimingi. Šilto, jaukaus ir draugiško savaitgalio“, – tokiu palinkėjimu feisbuke savo komentarą užbaigė I.Krupavičius.

Žmonės.lt primena, kad incidento metu kariai rimtesnių sveikatos sutrikdymų nepatyrė, po Jonavos medikų apžiūros tęsia tarnybą.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai