Ieva Zasimauskaitė kausis „Eurovizijos“ superfinale!

Lietuvos atstovė Ieva Zasimauskaitė / „Scanpix“ nuotr.
Lietuvos atstovė Ieva Zasimauskaitė / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-05-08 22:04
AA

Antradienio vakarą dvi savaites trukusi Ievos Zasimauskaitės viešnagė Lisabonoje pasiekė kulminaciją – šįvakar Lietuvos atstovė su daina „When We're Old“ kovėsi dėl vietos „Eurovizijos“ finale. Tik 10 iš 19 pirmojo pusfinalio dalyvių gavo bilietus į finalą.

EUrovizija 2018

  • Lietuvos atstovė Ieva Zasimauskaitė su daina „When We're Old“ pasirodo pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje. Lietuvės numeris – 6.
  • Pirmajame pusfinalyje kelialapius į finalą iškovojo: Austrija, Estija, Kipras, Lietuva, Izraelis, Čekija, Bulgarija, Albanija, Suomija ir Airija.
  • Antrajame pusfinalyje pasirodys: Norvegija, Rumunija, Serbija, San Marinas, Danija, Rusija, Moldova, Nyderlandai, Australija, Gruzija, Lenkija, Malta, Vengrija, Latvija, Švedija, Juodkalnija, Slovėnija ir Ukraina.
  • Vargti pusfinaliuose nereikia ir tiesiai į finalą keliauja konkurso šeimininkė Portugalija, Italija, Didžioji Britanija, Ispanija, Vokietija ir Prancūzija.

Žmonės.lt primena, kad šįvakar už labiausiai patikusius pasirodymus balsavo ir lietuviai. Tiesa, iš lietuviško numerio balsuoti už Lietuvą nebuvo galima.

Žiūrovų balsai sudaro pusę visų šalies skiriamų balsų. Kitą pusę nulemia speciali „Eurovizijos“ komisija. Per nacionalinį transliuotoją LRT rodomą šou komentavo Dariaus Užkuraičio ir Gerūtos Griniūtės duetas.

Pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje dalyvavo: Azerbaidžanas, Islandija, Albanija, Belgija, Čekija, Lietuva, Izraelis, Baltarusija, Estija, Bulgarija, Makedonija, Kroatija, Austrija, Graikija, Suomija, Armėnija, Šveicarija, Airija ir Kipras.

Šio pusfinalio nugalėtojai (visi jie paskelbti atsitiktine tvarka): Austrija, Estija, Kipras, Lietuva, Izraelis, Čekija, Bulgarija, Albanija, Suomija ir Airija.

Pirmą kartą per visą „Eurovizijos“ istoriją buvo patikėta vesti renginį grynai moteriškam kvartetui: aktorei Filomenai Cautelai, televizijos ir radijo laidų vedėjai Sílviai Alberto, aktorei Danielai Ruah ir televizijos laidų vedėjai Catarinai Furtado.

Vakaro vedėjos / Andres Putting nuotr.

Garbė ir atsakomybė pirmajai pasirodyti „Eurovizijos“ scenoje atiteko Azerbaidžano atstovei Aisel. Dainininkų šeimoje užaugusi atlikėja pristatė Europai dainą „X My Heart“. Pagal visas eurovizinių dainų klišes parašytas kūrinys ragina pasitikėti savimi, nes tik taip galima įveikti visus sunkumus. Gyvenimiškas kliūtis Aisel pasirodyme iliustruoja stilizuoti ledkalniai, vis iškylantys scenoje. Akį patraukiantį pasirodymą azerbaidžanietei sukūrė režisierius Fokas Evangelinos. Didžiausi „Eurovizijos“ gerbėjai turėtų pažinoti jo darbus – Fokas rengė pergalingus graikės Helenos Paparizou (2005) ir Dimo Bilano (2008) pasirodymus.

Azerbaidžano atstovė Aisel / „Scanpix“ nuotr.

Antrasis numeris atiteko Islandijos atstovui Ari Ólafssonui, kuris žiūrovų širdis pabandė užkariauti su daina „Our Choice“. Tai ne pirmas Ari kartas „Eurovizijoje“ – prieš trejus metus konkurso scenoje jis pasirodė kaip pritariantysis vokalistas, o dabar 19-metis pats bando pavergti Europą su ypač lyriška daina. Jo pagrindinis ginklas šiame pasirodyme – angeliškas balsas, kurio šou režisieriai nusprendė neužgožti choreografiniais sprendimais.

Islandijos atstovas Ari Ólafssonas / „Scanpix“ nuotr.

Trečiasis į sceną kopė Albanijos atstovas Eugentas Bushpepa su savo kūrybos daina „Mall“. Rokerišką įvaizdį „Eurovizijai“ albanas rinkosi neatsitiktinai – jau daugiau nei dešimtmetį scenoje esantis atlikėjas yra apšildęs tokias roko žvaigždes kaip „Deep Purple“ ir „Overkill“. Vis dėlto Eugento daina „Eurovizijoje“ pritaikyta masėms, roką čia nustelbia popritmai.

Albanijos atstovas Eugentas Bushpepa / „Scanpix“ nuotr.

Belgijos atstovė Sennek scenoje pasirodė ketvirtuoju numeriu. Dainininkė, kurios tikrasis vardas Laura Groeseneken, atliko savo kūrybos dainą „A Matter Of Time“. Ši daina – apie gebėjimą įžvelgti grožį laikinuose dalykuose, apie įtampą ir stresą, kuriuos jauti, kai kas nors brangaus tau slysta iš rankų, ir grožio atradimą tame.

Belgijos atstovė Sennek / „Scanpix“ nuotr.

Penktasis numeris – Čekija. Šios šalies atstovas Mikolas Josef konkurse galėjo ir nebepasirodyti. Per pirmąją repeticiją „Eurovizijos“ scenoje čekas patyrė nugaros traumą, kelioms dienoms atlikėją paguldžiusią į lovą. „Lie To Me“ į „Euroviziją“ atsivežęs Mikolas pakeitė savo pasirodymą – atsisakė akrobatinių triukų ir visą dėmesį sutelkė į vokalą. „Muzikoje suktukai nėra svarbiausi, – prieš pasirodymą sakė vienas šių metų favoritų. – Nenoriu sakyti, kad gerai, jog taip nutiko, bet dabar galėsiu daugiau susitelkti į dainavimą.“ Suktuko Mikolas gal ir nepadarė, bet įsibėgėjęs jis vis tiek nušoko nuo laiptų pakylos. Pasirodymas buvo sėkmingas, todėl atlikėjas neslėpė džiaugsmo – puolė savo scenos partneriams į glėbį.

Čekijos atstovas Mikolas Josef / „Scanpix“ nuotr.

Pagaliau atėjo mūsų eilė! Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“ Ieva Zasimauskaitė su daina „When We're Old“ pasirodė šeštuoju numeriu. Po griausmingo čeko pasirodymo Ieva publikos dėmesį prikaustė švelnumu, santūrumu ir minimalistiškumu. Net jos sceninį įvaizdį Upcycled LT x Thom Bara sukūrė švelnų ir plazdenantį. Svajingą pasirodymą Ieva užbaigė taip pat, kaip ir Lietuvoje – scenoje ant tiltelio pasirodė jos sutuoktinis Marius Kiltinavičius.

Lietuvos atstovė Ieva Zasimauskaitė / Vida Press nuotr.

Štai ir dar vienas šių metų favoritas – Izraelis. Ištisas savaites Netta su daina „Toy“ karaliavo pirmoje vietoje lažybų punktuose. Neįprastas skambesys, užkrečiantis ritmas ir akį patraukianti dainininkės išvaizda pelnė jai simpatijas. 25-erių Netta dainuoja visą gyvenimą, tačiau solinę karjerą pradėjo tik prieš dvejus metus. Tiek laiko jai užteko užkariauti Izraelį, tačiau pavergti Europą ji turi tik tris minutes. Ar jų Nettai užteks?

Izraelio atstovė Netta / „Scanpix“ nuotr.

Aštuntuoju numeriu šį vakarą pasirodė Baltarusijos atstovas ALEKSEEV su daina „Forever“. Įdomu tai, kad atlikėjas nėra baltarusis, jis gimė ir užaugo Ukrainoje. Vis dėlto ALEKSEEV dažnai rengia pasirodymus Baltarusijoje, yra laimėjęs ne vieną čia vykstantį muzikinį konkursą. Jo pasirodymas trapus ir jausmingas, kaip ir eurovizinė daina, pasakojanti apie tokią meilę, kuri trunka ne tik visą gyvenimą, bet ir po mirties.

Baltarusijos atstovas ALEKSEEV / „Scanpix“ nuotr.

Estijai atiteko devintasis numeris. Kaimyninės šalies atstovei Elinai Nechayevai netrūksta nei išvaizdos, nei balso grožio. Ji – scenos deivė. Elinai atliekant kūrinį „La Forza“ eurovizinėje scenoje dainininkės balsas išsiskleidė kartu su žiedais ant jos suknelės klosčių. Mozartą ir Čaikovskį dievinanti Elina yra vienintelė šio vakaro atlikėja, bandanti užkariauti Europą klasikiniu kūriniu.

Estijos atstovė Elina Nechayeva / „Scanpix“ nuotr.

Dešimtasis numeris – Bulgarija. Jai atstovauja specialiai dėl „Eurovizijos“ susibūrusi grupė EQUINOX. Ją sudaro penki iki šiol kartu nedainavę atlikėjai: sėkmingiausia ir prieštaringiausiai vertinama šalies dainininkė Žana Bergendorff, aktorius ir grupės „Safo“ narys Vladas Mihailovas, dainininkas Georgi Simionovas, „Amerikos talentus“ pernai pavergęs Johnny Manuelas, dainų autorius Trey Campbellas, kuriantis muziką tokioms superžvaigždėms kaip Bebe Rexha. Visi kartu jiedu atliko Lisabonoje kūrinį „Bones“.

Bulgarijos atstovai EQUINOX / „Scanpix“ nuotr.

Vienuoliktasis numeris šįkart atiteko Makedonijai. Ši šalis į „Euroviziją“ atsiuntė populiariausią savo grupę „Eye Cue“, kurią sudaro gitaristas Bojanas Trajkovskis, būgnininkas Ivo Mitkovskis ir vokalistė Marija Ivanovska. Šiemet savo veiklos dešimtmetį švenčianti grupė Lisabonoje atliko dainą „Lost And Found“. Nors įprastai „Eye Cue“ groja švelnų roką, į „Euroviziją“ jie atsivežė nuotaikingą, blizgesio persotintą pop kūrinį.

Makedonijos atstovai EYE CUE / „Scanpix“ nuotr.

Kroatijai atstovaujanti Franka – dar vienas sodrus ir kerintis moteriškas balsas „Eurovizijoje“. Dvyliktuoju numeriu pasirodžiusi kroatė scenoje atliko džiazo elementais pagardintą dainą „Crazy“. Frankos pasirodymas „Eurovizijoje“ – tai triukšmingas jos sugrįžimas į muzikos pasaulį. Atlikėja buvo padariusi pertrauką ir sugrįžo prie muzikos tik praėjusių metų pabaigoje, kai parašė šį vakarą nuskambėjusią dainą „Crazy“.

Kroatijos atstovė Franka / „Scanpix“ nuotr.

Tryliktas scenoje pasirodė Austrijos atstovas Cesáris Sampsonas su kūriniu „Nobody But You“. Atlikėjas į „Eurovizijos“ sceną kopė jau trečią kartą – dukart C.Sampsonas dalyvavo konkurse kaip Bulgarijos atstovų pritariantysis vokalistas. Šis pasirodymas balsingajam austrui ypatingas ne tik dėl to, kad atstovauja savo šaliai. Eurovizinę dainą atlikėjas parašė pats ir tikina, kad šioje dainoje telpa visa jo istorija, visa jo siela.

Austrijos atstovas Cesáris Sampsonas / Andres Putting nuotr.

Graikijos atstovė Yianna Terzi su daina „Oniro Mou“ pasirodė keturioliktu numeriu. Prieš devynerius metus į JAV išsikrausčiusi Yianna savo šaknų nepamiršo. Tai puikiai įrodo ne tik tai, kad atlikėja dalyvauja „Eurovizijoje“, bet ir faktas, jog čia ji atlieka svajingą dainą gimtąja graikų kalba. Ją Yianna parašė kartu su trimis Graikijos prodiuseriais.

Graikijos atstovė Yianna Terzi / „Scanpix“ nuotr.

Penkioliktasis numeris – Suomijos atstovė Saara Aalto – lietuviams jau pažįstama. Ji savo eurovizinę dainą „Monsters“ pristatė mūsų šalies publikai per nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalą Kaune. Muzikos mokytojos ir fotografo šeimoje užaugusi Saara tikisi sužavėti Europą daug ekspresijos ir jėgos turinčiu pasirodymu, piramide scenoje ir žėrinčiu įvaizdžiu.

Suomijos atstovė Saara Aalto / „Scanpix“ nuotr.

Po pernykštės Salvadoro Sobralio pergalės dainuojančių gimtąja kalba šių metų „Eurovizijoje“ gausu kaip niekad. Šešioliktas scenoje pasirodęs Armėnijos atstovas Sevakas Khanagyanas – ne išimtis. Jis Lisabonoje atliko kūrinį „Qami“, kurio pavadinimas lietuviškai reiškia vėją. Apie nelaimingą meilę dainuojantis Sevakas tarytum grotas iškėlė ir scenos grindyse įrengtas kolonas, tarsi parodydamas, kad jis – nelaimingos meilės įkaitas.

Armėnijos atstovas Sevakas Khanagyanas / „Scanpix“ nuotr.

Septynioliktas numeris šįkart atiteko Šveicarijos grupei ZiBBZ, atlikusiai dainą „Stones“. Šią grupę sudaro rokeriškas brolio ir sesers duetas. Corinne Gfeller– pagrindinė vokalistė, o jos brolis Stefanas Gfelleris – pritariantysis vokalas ir būgnininkas. Savo autorinę dainą atlikęs duetas įkaitino atmosferą ne tik trankia muzika, bet ir fejerverkais.

Šveicarijos atstovai ZiBBZ / „Scanpix“ nuotr.

Airijos atstovas Ryanas O‘Shaughnessy – dar vienas „Eurovizijos“ dalyvis, pats kūręs konkursinę dainą. Aštuonioliktu numeriu scenoje pasirodęs airis atliko jausmingą baladę „Together“. Visas jo pasirodymas persmelktas meilės, trapumo ir tikrumo. Scenoje galima išvysti tik fortepijoną, gitara brazdinantį Ryaną ir sniege šėlstančią homoseksualią porą.

Airijos atstovas Ryanas O'Shaughnessy / „Scanpix“ nuotr.

Paskutinė scenoje pasirodė šių metų favorite laikoma Kipro atstovė Eleni Foureira. Albanijoje gimusi ir augusi atlikėja į „Euroviziją“ atsivežė ugningą dainą „Fuego“. Eleni – tarytum europietiškoji Jennifer Lopez. Jųdviejų muzika panaši, Eleni taip pat dievina energingus, choreografiškai tikslius pasirodymus ir seksualius blizgančius drabužėlius, tačiau svarbiausia, kad joms abiems pavyksta neperžengti ribos, skiriančios seksualumą ir vulgarumą.

Kipro atstovė Eleni Foureira / „Scanpix“ nuotr.
„Eurovizija 2018“: pirmasis pusfinalis (91 nuotr.)
+85