Ieva Prudnikovaitė apie anksti gimusią dukrą: „Tai gali atsitikti kiekvienai šeimai“

Ankstukų paramos vakaras „Auginu Lietuvą“ / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-11-14 20:23
„Manau, kad reikia garsiai kalbėti, kad tai gali atsitikti kiekvienai šeimai. Lietuvoje kasmet gimsta daugiau nei pusantro tūkstančio neišnešiotų naujagimių, mus dukra Veronika 2012-aisiais taip pat aplankė 32-ąją savaitę, sverdama vos 1750 gramų“, – prisimena operos solistė, Ankstukų ambasadorė Ieva Prudnikovaitė. Ji ketvirtadienio vakarą leido neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ organizuotame pirmajame Ankstukų labdaros vakare „Auginu Lietuvą“ – ne tik kaip bendruomenės narė, bet ir kaip vakaro solistė.

Artėjant Pasaulinei neišnešiotų naujagimių dienai surengto vakaro metu surinktos lėšos bus skiriamos ankstukų bei sergančių naujagimių gerovei – gyvybiškai svarbiems transportavimo monitoriams VUL Santaros Ginekologijos ir akušerijos centro Naujagimių skyriuje. Šie monitoriai yra skirti naujagimio širdies veiklai vertinti ir deguonies poreikiui užtikrinti – jie prie neišnešioto naujagimio yra prijungiami iš karto po gimimo.

„Džiaugiuosi, kad Lietuvoje yra specialistų, įstaigų ir organizacijų, kurios padeda keisti per anksti gimusių naujagimių situaciją šalyje. Prieš septynerius metus tėvams informacijos tikrai buvo mažiau, o dabar jos galima rasti nepalyginamai daugiau ir ankstukų susilaukusioms mamoms teikiama visapusiška parama. Labai svarbu pabrėžti, kad neišnešiotų naujagimių šeimoms svarbi ne tik medicininė, bet ir psichologinė pagalba“, – teigia I. Prudnikovaitė.

Ir burti, ir padėkoti

Neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ vadovė Asta Speičyte Radzevičiene sako, jog paramos renginio idėja kilo norint ne tik padėti anksčiau laiko gimusiems naujagimiams ir suburti juos palaikančią bendruomenę, bet ir atsidėkoti neišnešiotus kūdikius prižiūrintiems medicinos specialistams.

Ankstukų paramos vakaras „Auginu Lietuvą“ / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Ankstukų paramos vakaras „Auginu Lietuvą“ / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

„Lietuvoje kasmet gimstančių neišnešiotukų skaičius auga, o anksčiau laiko gimę naujagimiai sudaro didžiausią naujagimių pacientų grupę. Tačiau ankstukų išgyvenamumas Lietuvoje – bene didžiausias pasaulyje. Už tai turime būti dėkingi mūsų šalyje dirbantiems gydytojams ir slaugėms, kurie rūpinasi priešlaikinėmis gimdyvėmis ir jų mažyliais. Būtent šiems mažiausiųjų Lietuvos piliečių gelbėtojams ir norėjome padėkoti vakaro metu“, – sako A. Speičytė Radzevičienė.

Vakaro apdovanojimus kūrė menininkė Nomeda Marčėnaitė. Nominacija „Už vertybių puoselėjimą“ įteikta prof. dr. Nijolei Drazdienei. VUL Santaros klinikų Neonatologijos centro gydytoja, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Vaikų ligų klinikos profesorė kartu su kolegomis įkūrė ir puoselėjo pirmąjį Vilniaus Universitetinės vaikų ligoninės Neišnešiotų naujagimių skyrių. Antroji nominacija „Už siekį tobulėti“ įteikta prof. Rasai Tamelienei. Kauno klinikų Neonatologijos klinikos vadovė yra pirmojo Lietuvoje Kauno klinikose atidaryto motinos pieno banko iniciatorė.

Ankstukų paramos vakaras „Auginu Lietuvą“ / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Ankstukų paramos vakaras „Auginu Lietuvą“ / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

O štai nominacijos „Už šilčiausias rankas“ laimėtoją išrinko asociacijos „Neišnešiotukas“ bendruomenė. Apdovanojimą laimėjo Lietuvos sveikatos mokslų universitetinės ligoninės Kauno klinikų Naujagimių ligų skyriuje su neišnešiotais naujagimiais jau beveik trisdešimtmetį dirbanti slaugytoja Vilma Andriuškevičienė.

Ankstukų paramos vakaras „Auginu Lietuvą“ / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Ankstukų paramos vakaras „Auginu Lietuvą“ / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Prie paramos vakaro neatlygintinai prisidėjo būrys geradarių. Ankstukų paramos vakaro svečius muzikiniais pasirodymais džiugino operos solistė I. Prudnikovaitė, dainininkas Jeronimas Milus su smuikininke, dainininke, dainų autore Asta Paulauskaite ir pianistu Feliksu Zakrevskiu bei gitaros virtuozas Tomas Varnagiris. Vakaro iškilmingą vakarienę ruošė ankstukų bendruomenės narys, restorano „Džiaugsmas“ šefas Martynas Praškevičius. Paramos vakaro erdvių ir dekoro autorė – ankstukų bendruomenės narė, moterų klubo „Ad Astra“ vadovė Inga Budrienė.

Paramos vakaro metu vyko ir aukcionas, kurio metu iš viso surinkta beveik 10 tūkstančių eurų. Aukcione ankstukų bendruomenės nariai turėjo progą įsigyti pirmosios šalies ponios Dianos Nausėdienės aukcionui perduotą Lietuvos kamerinio orkestro (meno vadovas Sergejus Krylovas) su dirigente Adrija Čepaite įrašytą kompaktinį diską „Lithuanian Chamber Orchestra. Kutavičius / Balakauskas / Martinaitis. „Telos Music“ su ranka užrašytu asmeniniu linkėjimu. Taip pat – ankstuko vienuolikmečio Petro Pijaus Griškevičiaus „Dievo Motinos“ ir „Gailestingosios Jėzaus širdies“ ikonas, konkurso „Jaunojo tapytojo prizas“ laimėtojo Andriaus Zakarausko paveikslą „Varinis kareivėlis“, Lietuvos dailininkų sąjungos narės grafikės Kristinos Norvilienės-Geniušienės kūrinį „Muzika“ bei grafikės Editos Suchockytės darbą „Valdovė“.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai