Ieva Narkutė: „Nesu porcelianinė ir trapi“

„Šypsenos padeda sveikti“ ambasadorė, dainų autorė ir atlikėja Ieva Narkutė. / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-08-07 10:17
Tokios ilgos tylos pertraukos, kokią teko dėl karantino patirti šiemet, dainininkės ir kūrėjos Ievos Narkutės gyvenime dar nėra buvę. „Buvau tarsi užsidariusi savyje ir šis periodas manyje nesukėlė kūrybinio impulso. Karantininės kūrybos neprodukavau“, - prisimindama šį pavasarį sako dainininkė. Ir vis dėlto – studijoje per karantiną jai teko praleisti nemažai laiko, įrašinėjant anksčiau kurtas dainas.

Delfi TV laidoje „Mano pramogos VEIDAI“ atlikėja atskleidė, kad jos savotiškoje paslapčių skrynioje yra nemažai klausytojams negirdėtų dainų, kurios taip ir neišvysta dienos šviesos.

„Esu gan produktyvi dainų kūrėja. Jas rašau skaitlingai ir daug. Mano užrašų knygoje būna net keletas dainų, kurias kuriu vienu metu. Nėra dienos, kad ko nors nekurčiau, tačiau ne visos dainos skirtos publikai“, – pasakoja Ieva.

Rašydama dainas Ieva negalvoja, kam – moterų ar vyrų auditorijai – jos bus skirtos, tačiau prisipažįsta, kad į jos koncertus ateinančių vyrų auditorija ją ypač džiugina. „Būna, kad po koncerto prieina merginos paprašyti autografo ir paaiškėja, kad didžiausias gerbėjas yra jos vaikinas, kuris stovi nuošaliau ir pats nedrįsta prieiti“, – juokiasi Ieva. „Tokios situacijos atskleidžia, kad žmonės nori, jog kažkas sujudintų, pamasažuotų jų jausmus. Labai smagu būti ta, kuri paliečia žmonių jausmus. Kuriu žmonėms, kurie leidžia sau būti pažeidžiami, nori atsiverti ir išdrįsta pasižiūrėti, ką ras ten viduje“, – sako Ieva.

Ieva Narkutė
Ieva Narkutė

Jausmus virpinančių dainų kūrėja savęs „porcelianine“ ir ypač trapia moterimi nelaiko. „Galbūt tokį įspūdį žmonėms palieka mano dainos, tačiau tie, kas ateina į mano koncertus, pamato mane visai kitokią – saviironišką, kartais sarkastišką. Man patinka būti ant scenos, kalbėti ir pasakoti žmonėms istorijas“, – tvirtina Ieva, neslėpdama, kad mėgaujasi būdama dėmesio centre.

 „Taip, esu jautri, tačiau taip pat esu ir racionali, ir planuojanti. Namuose būnu toks tikras „vežikas“, kalbų prasme“, – juokiasi dainininkė.

Dainas kuriančiai atlikėjai nėra muzikos kūriniui netinkamų temų. „Galima dainuoti ir apie karą, tačiau turiu savo sąrašą žodžių, kurių savo dainose niekada nenaudoju. Yra tokių žodžių, kuriuos tiesiog reikia palikti kalbai, kalbėjimui. Pavyzdžiui, žodis „procesas“, „rezultatas“ arba „žvakė“, kuris yra tabu dainų kūrėjui Domantui Razauskui“, – pasakoja Ieva.

Ieva Narkutė/Organizatorių nuotr.
Ieva Narkutė/Organizatorių nuotr.

Paradoksas, bet savo sukurtų dainų Ieva nesiklauso. „Ne, aš klausau muzikos, kuri man patinka. Sau aš patinku, kai dainuoju – per koncertus ar įrašų studijoje“, – kvatojasi Ieva. Atlikėja pasakoja, kad ji nuolat pasitikrina, kokia muzika yra „ant bangos“, kad jaustų muzikos pasaulio pulsą. „Ar yra atlikėjų kuriems norėčiau sukurti dainą? Ne, bet yra tokių, kurie jau mirę, bet būčiau norėjusi, kad jie man būtų sukūrę dainą ir pasiūlę ją sudainuot.  Pavyzdžiui,  Leonard Cohen ar Nick Cave“, – savo mėgiamus atlikėjus įvardija Ieva.

Laidoje „Mano pramogos VEIDAI“ Ieva Narkutė atskleidė ne tik savo mėgiamiausius atlikėjus, bet ir autorius, kurių knygos suvirpino jos pasaulį. Papasakojo, kodėl jos socialinių tinklų paskyrose nėra reklamų ir atskleidė dar vieną savo itin moterišką pomėgį. Koks jis – sužinosite jau šį sekmadienį, 19:30 per Delfi TV.

Naujausi straipsniai