Ieva Narkutė naują dainą skyrė Baltarusijai ir Laisvės keliui

Ieva Narkutė / Martyno Vitėno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-08-24 14:30
Dainininkė Ieva Narkutė Baltarusijos palaikymo akcijos Laisvės kelias metu pristatė naujausią savo kūrinį – dainą „Laisvė“, kurią įkvėpė pastarųjų savaičių įvykiai Baltarusijoje. Kaip sako kūrinio autorė, dabar yra metas, kai turime solidarizuotis ir taikiomis akcijomis bei dainomis išreikšti palaikymą protestuojantiems kaimynams.

„Atpažįstu svajonę, kurią degant matau kiekvienose jauno baltarusio akyse, pastarosiomis dienomis žvelgiančiomis iš nuotraukų ir vaizdo įrašų. Atpažįstu šį troškimą – abejingumui čia nėra vietos. Esu iš tos kartos, kuri raško saldžius laisvės vaisius. Per dainas ir kraują laisvę atgavo mano tauta. Dabar – baltarusių laikas. Jie viso labo už sienos, bet taip ilgai buvo mums iš esmės nepasiekiami. Per ilgai. Tegu pagaliau prie sienos susitinka jų degantis kraujas ir mūsų dainos. Jų svajonė ir mūsų pažadas padėti. Broliai ir sesės baltarusiai, pirmyn!“ – mintimis apie dainą įkvėpusius jausmus dalijasi I.Narkutė.

Ievos daina „Laisvė“ kviečia prisiminti savo pačių kelią ir kovą už laisvę bei palaikyti kaimynus baltarusius. Dainininkė kūrinį pristatė sekmadienį vykusios taikios akcijos Laisvės kelias metu Medininkuose.

„Kai tokie dalykai dedasi visai čia pat, šalyje, su kuria turime bendrą sieną, mes negalime likti abejingi, – sako „Laisvės TV“ įkūrėjas ir Laisvės kelio iniciatorius Andrius Tapinas. – Šis taikus protestas susikūrė vos per savaitę, o jau trečią iniciatyvos dieną turėjome atidaryti antrą Laisvės kelio liniją, nes norinčiųjų stovėti už laisvę buvo labai daug. Sekmadienį rankomis susikibo net apie 50 tūkstančių žmonių. Ievos Narkutės daina pradėjo šią akciją ir tapo jos simboliu“.

Dainai „Laisvė“ per vieną naktį sukurtas baltarusių kalba titruotas vaizdo klipas, kuriame panaudoti „Baltijos kelio“, „Laisvės kelio“ bei protestų Baltarusijoje vaizdai.

Žiūrėkite ir paklausykite:

Naujausi straipsniai