Įdomūs faktai apie akupunktūrą

Akupunktūra / 123rf.com nuotr.
Akupunktūra / 123rf.com nuotr.
2015-12-06 13:24
AA

„Tik cakt ir neskaudės“, – ramina gydytojai skiepų bijančius pacientus. Taikant akupunktūrą, adata žmogaus kūne turi išbūti gerokai ilgiau nei kelias akimirkas ir per ją nereikia nieko įšvirkšti. Dūris net neturi būti skausmingas! Visa tai ir daugiau yra akupunktūra.

Štai keli įdomūs faktai:

  • Anksčiau taikant akupunktūros metodą naudotos adatos buvo gaminamos visai ne iš nerūdijančio plieno kaip šiais laikais. Senieji meistrai adatas gamindavo iš bambuko, akmens ir kaulo. Akmeninės adatos laikomos seniausiomis. Anuomet jos nebuvo tokios smailos, ir gydytojai jas naudojo ne dūriui odoje padaryti, o tiesiog reikiamam taškui spausti.
  • Tyrimais įrodyta, kad akupunktūros procedūros gali iki 65 proc. padidinti tikimybę sėkmingai pastoti tais atvejais, kai tai bandoma padaryti In Vitro – tai dirbtinio apvaisinimo būdas, kurio metu moters kiaušialąstė yra apvaisinama mėgintuvėlyje, o vėliau išsivystęs gemalas perkeliamas į moters kūną.
  • Akupunktūros metodu turėtų gydyti tik sertifikuoti ir šios procedūros subtilybes išmanantys praktikai. Daugelyje šalių, kuriose nacionaliniai kraujo bankai neatlygintinai priima donorų kraują, donorų anketose klausiama, ar šie anksčiau gydėsi akupunktūra. Taip siekiama sužinoti, ar kraują aukojantis žmogus lankėsi pas sertifikuotą gydytoją ir nerizikavo būti infekuotas.
  • Nors akupunktūros procedūros metu adata yra duriama per odą, tai yra beveik neskausmingas gydymo būdas. Į mažų vaikų kūnus įbestos adatos ištraukiamos iškart, o suaugusieji palaukia apie 20 minučių.
  • Akupunktūra yra viena individualiausių gydymo metodikų pasaulyje. Taip yra dėl to, kad akupunktūriniai taškai kiekvieno žmogaus kūne yra kiek skirtingose vietose. Taigi, jeigu vienu metu grupė ta pačia peršalimo liga sergančių žmonių nuspręstų gydytis akupunktūra, adatos smigtų tikrai ne į tas pačias kūno vietas.

Plačiau apie akupunktūros metodą skaitykite 49-ajame savaitraščio „Ji“ numeryje!

Žurnalo „Ji“ viršelis (49 nr.) / Redakcijos archyvo nuotr.