Idealios liemenėlės gidas

/ Tomo Kaunecko nuotr. („Ciklopas“)
Autorius: System
Publikuota: 2015-05-11 18:36
Statistika tokia: net aštuonios iš dešimties moterų dėvi joms netinkamus krūtų drabužėlius. O juk gera liemenėlė, pasak specialistų, – tai ne tik daili krūtinė ir gražesnis kūno siluetas, bet ir pagalba nugarai, komfortas apskritai.

Per pastaruosius  dešimtmečius plastinė chirurgija nepaprastai patobulino savo galimybes pakeisti krūtų formą. Atėjo metas ir liemenėlių gamintojams pasiūlyti ką nors nauja“, – sako plastinės chirurgijos specialistas Atulas Khanna

Inovacijos

„Per pastaruosius du dešimtmečius plastinė chirurgija nepaprastai patobulino savo galimybes pakeisti krūtų formą. Atėjo metas ir liemenėlių gamintojams pasiūlyti ką nors nauja“, – sako plastinės chirurgijos specialistas Atulas Khanna, vienas iš revoliucinėmis vadinamų liemenėlių „Optifit“ kūrėjų. Jų pagrindu tapo matavimai, atliekami plastinės chirurgijos chirurgų.

„Svarbu krūtų dydis, apimtis, spenelių vieta, krūtų suglebimo laipsnis“, – teigia „Optifit“ idėjos mama Sue McDonald, kuri daug metų dirbo su mastektomiją išgyvenusiomis ir kūdikius maitinusiomis moterimis. Naujo prekių ženklo gaminių dydžiai žymimi visai kitaip nei tradicinių liemenėlių, jie, skirtingai nuo pastarųjų, nesukausto ir „nekapsuliuoja“ krūtų, bet, pasak kūrėjų, „apkabina kūną iš nugaros, įdeda krūtis į „lopšį“ ir kelia aukštyn. Segint tokią liemenėlę krūtinės ląsta nėra suspausta, nugara nekumpsta, išlaikoma galvos pusiausvyra, ji nebūna palinkusi į priekį“. Jei susidomėjote, daugiau informacijos rasite www.optifitbra.com.

Tomo Kaunecko nuotr. („Ciklopas“)
Tomo Kaunecko nuotr. („Ciklopas“)

Plastinės chirurgijos naujiena – vidinė liemenėlė „Cup & Up“, skirta glembančioms krūtims. „Orbix Medical Ltd.“ gaminys – tai silikoninė danga, kuri, taikant vietinę nejautrą, per 45 minutes įterpiama į krūtų apatinę dalį per horizontalų tunelį ir pritvirtinama prie šonkaulių. „Mes tikimės, kad mūsų produktas, be moterų, turėjusių krūtų didinimo ar mažinimo operaciją ir norinčių kuo ilgiau išlaikyti sukurtą rezultatą, t. y. neleisti joms glebti, pasieks ir tas, kurios atsisako krūtų pakėlimo idėjos, nes tai skausminga. Mūsų procedūra minimaliai invazinė ir jos, kaip liudija vidinę liemenėlę jau turinčios moterys, nelydi skausmas, – teigia „Orbix“ metodo kūrėjas, garsus Izraelio plastinės chirurgijos specialistas Eyalas Guras. – Nemanau, kad „Cup & Up“ išstums tradicines liemenėles, tačiau mes jau įrodėme, kad maža operacija pajėgi moterį aprūpinti krūtis pakeliančia liemenėle labai ilgam.“ Daugiau informacijos – www.orbix-medical.com.

O „Microsoft“ sukūrė išmaniosios liemenėlės, kuri seka moters patiriamo streso lygį ir saugo nuo emocinio valgymo, prototipą. 

Tomo Kaunecko nuotr. („Ciklopas“)
Tomo Kaunecko nuotr. („Ciklopas“)

Prastas vaizdelis

Aptarkime 10 priežasčių (jų yra ir daugiau), dažnai trukdančių džiaugsmingai šūktelėti: „Ši liemenėlė man idealiai tinka!“, ir kaip padėtį pakeisti. Turime galvoje senamadiškas, mums įprastas liemenėles.

1. Kaušeliai raukšlėjasi.

Priežastis. Jie per dideli jūsų krūtims.
Sprendimai. Pasimatuokite vienu dydžiu mažesnius kaušelius, sumažinkite petnešėlių ilgį.

2. Krūtys netelpa į kaušelius.

Priežastys. Jie jums per maži arba per žemai iškirpti. 
Sprendimai. Pasimatuokite vienu numeriu didesnius kaušelius, pasirinkite krūtis labiau dengiantį modelį.

3. Vienas kaušelis atrodo puikiai, kitas – susiraukšlėjęs.

Išmėginkite tokią liemenėlę, kurios kaušeliai pasiūti iš tampraus audinio: jis taip pat maskuoja ir šiokią tokią disproporciją.

Priežastis. Krūtys – nevienodo dydžio (asimetrija – normalus dalykas).
Sprendimai. Į mažesnės krūties kaušelį galima įsidėti ją didinančią pagalvėlę. Arba įsigykite liemenėlę su išimamomis pagalvėlėmis ir vienos iš jų nenaudokite. Arba rinkitės liemenėlę „su pakietinimais“ – jie paslėps nedidelį krūtų dydžių skirtumą. Arba išmėginkite tokią, kurios kaušeliai pasiūti iš tampraus audinio: jis taip pat maskuoja šiokią tokią disproporciją. Arba išbandykite „molded“: šios liemenėlės pasiūtos iš specialiai apdoroto, pakietinto audinio, yra besiūlės, neturi lankelių, bet pakelia, suapvalina krūtinę.

4. Kaušeliai geri, bet pažastų srityse krūtinė „veržiasi per kraštus“.

Priežastis. Šis modelis sukurtas ne jums.
Sprendimai. Išmėginkite didesnius kaušelius, bet greičiausiai turite rinktis liemenėlę su platesne juosta.

5. Orientuojatės į konkretų dydį ir modelį, bet kartais tokia liemenėle aprengta krūtinė atrodo blogai.

Priežastys. Skirtingų apatinio trikotažo gamintojų dydžiai gali nesutapti. Arba rinkdamasi savo liemenėles nebuvote ganėtinai priekabi. Arba vieni drabužėliai pirkti mėnesinių metu, kiti – „sausuoju“.
Sprendimai. Negana žinoti, kokios liemenėlės jums tinka idealiai, dar reikia tik tokias ir pirkti! Be jokių kompromisų. Jei mėnesinių metu krūtys stipriai padidėja, racionalu turėti joms erdvesnių drabužėlių būtent „toms“ dienoms. 

6. Metaliniai kaušelių lankeliai išlenda lauk. 

Skalbdamos liemenėles venkite karšto vandens ir aukštos džiovinimo temperatūros.

Priežastys. Kai liemenėlės juosta per laisva, jai slankiojant kūnu lankeliai juda – dėl to anksčiau ar vėliau audinyje atsiranda skylė. Arba skalbiate drabužėlį per karštame vandenyje ir šitaip susilpninate vidines siūles. Arba gamintojų nepakankamai tvirtai jos susiūtos.
Sprendimai. Išmėginkite ankštesnę juostą ir didesnius kaušelius. Skalbdama liemenėles venkite karšto vandens ir aukštos džiovinimo temperatūros. Aišku, galima tiesiog susiūti skylutę, tačiau po tam tikro laiko ji, tikėtina, atsiras ir vėl.

7. Metaliniai kaušelių lankeliai kelia diskomfortą, per juos pažastų srityse susidaro „lašinukai“.

Priežastys. Per maži kaušeliai. Arba jums netinka šis modelis.
Sprendimai. Išmėginkite dydžiu didesnius kaušelius. Arba pasirinkite tokį liemenėlės modelį, kurio kaušeliai visiškai dengtų krūtis, o nugaros juosta būtų platesnė. Didesnės krūtinės savininkei verta pasidairyti liemenėlės, turinčios juostą su specialiomis šoninėmis įsiuvomis, stumiančiomis krūtinės audinį į priekį, toliau nuo pažastų.

8. Krūtys nukarusios, nors ir su liemenėle.

Priežastys. Liemenėlės audinys pernelyg plonas ir tamprus jūsų krūtims. Arba liemenėlės juosta per laisva.
Sprendimai. Aukščiausias jūsų krūtų taškas neturėtų nusileisti žemiau vidurio linijos tarp pečių ir alkūnių. Gera pagalbininkė būtų liemenėlė, kurios kaušeliai pasiūti iš trijų dalių, turi specialias prilaikomąsias įsiuvas, tris ar daugiau segtukų užpakalinėje dalyje. Arba yra „molded“ – apie tokios rūšies liemenėles rašėme anksčiau. Vienu dydžiu didesni kaušeliai ir trumpesnė juosta taip pat gali pataisyti krūtų formą. 

Tomo Kaunecko nuotr. („Ciklopas“)
Tomo Kaunecko nuotr. („Ciklopas“)

9. Liemenėlės nugaros juosta pakilusi.

Priežastys. Liemenėlės juosta per laisva. Arba jūsų nugara nesiaurėja juosmens srityje, o gal netgi platėja. Arba jūsų krūtys sunkios ir plačios.
Sprendimai. Pamėginkite užsisegti liemenėlę tolesniu segtuku ir atleisti petnešėles. Arba įsigykite drabužėlį su mažesnės apimties juosta. Ši, kai užsisegate liemenėlę, turi atsidurti po mentimis, lygiagrečiai su kaušeliais – įsitikinkite tuo pažiūrėjusi į veidrodį. Dar vienas variantas, tinkamas nedidelėms krūtims, – išmėginti tik kaušelius teturinčią liemenėlę. 

10. Petnešėlės įsirėžia į odą.

Priežastys. Jūsų liemenėlė nepadaro savo darbo, todėl petnešėlėms tenka per didelis krūvis. Arba jos pernelyg siauros. Arba jos pernelyg suveržtos.
Sprendimai. Petnešėlės neturėtų laikyti daugiau nei 10 procentų krūtų svorio. Šios, kai nuleidžiate petnešėles žemyn, turi likti vietoje. Jei taip nėra, pamėginkite mažesnės apimties juostą ir vienu dydžiu didesnius kaušelius. Stambiakrūtėms, žinoma, verta rinktis platesnes petnešėles.

Standartinė rekomendacija

Į apatinio trikotažo parduotuvę reikia eiti žinant du dalykus – apimtį po krūtine ir kaušelių dydį

Ji tokia: į apatinio trikotažo parduotuvę reikia eiti žinant du dalykus – apimtį po krūtine ir kaušelių dydį. Beje, Sue McDonald, kuri patentavo „Optifit“ liemenėlių gamyboje naudojamą matavimo metodą, sako tiesiog netekusi žado, kai išsiaiškino, kad standartiniai matmenys, į kuriuos iki šiol orientuojamės, buvo sugalvoti po Pirmojo pasaulinio karo: tąkart prie vyriško manekeno buvo prilipdytos krūtys...

Apimtis po krūtine

1. Nusirenkite, apsijuoskite matavimo juostele taip, kad ji atsidurtų tiksliai po krūtimis. Turite būti visiškai atsipalaidavusi.

2. Įsitikinkite, kad juostelė – lygiagreti su grindimis.

Kaušelių dydis

1. Apsijuoskite matavimo juostele krūtis ties speneliais. Kaip ir matuodama apimtį po krūtine, turėtumėte būti neįsitempusi.

2. Skirtumas tarp krūtų apimties ir apimties po krūtine parodys liemenėlės kaušelių dydį.

Tomo Kaunecko nuotr. („Ciklopas“)
Tomo Kaunecko nuotr. („Ciklopas“)
Pasinaudota uk.triumph.com
Elaima.lt

Naujausi straipsniai