I.Stonkuvienės renginyje – R.Ščiogolevaitė: prakalbo apie daugiavaikės mamos iššūkius

#MoterųPasaulyje renginio akimirkos
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-08-22 13:59
Palangoje penktadienio vakarą moterys rinkosi į televizijos laidų vedėjos Indrės Stonkuvienės iniciatyvos #MoterųPasaulyje renginį. Vakaro viešnia tapo dainininkė Rūta Ščiogolevaitė, ji atvirai prakalbo apie visuomenės požiūrį į vienišas bei daugiavaikes mamas.

Itin sunkų periodą išgyvenusi Rūta Ščiogolevaitė neslėpė, kad aplinkinių reakcija į jos penktąjį nėštumą buvo audringa. Kai ši žinia nuskambėjo viešai spaudoje vyravo pačių įvairių nuomonių.

„Visuomenėje yra vis dar tokių retorinių klausimų, kaip pavyzdžiui, kaip ji XXI a. negalėjo apsisaugoti nuo nėštumo. Tai yra labai baisu ir šlykštu. Tikiuosi, kad daugiau man tokių žodžių niekas nepasakys”, – kalbėjo Rūta.

 Rūta Ščiogolevaitė
Rūta Ščiogolevaitė

Kalbai pasisukus apie audringas dainininkės skyrybas, ji buvo atvira. „Man iš dalies nepaskęsti liūdesio liūne padėjo mintys apie vaikus ir  tai, kad kažkam galiu būti pavyzdys. Nebūtina nusižudyti, jeigu tau kažkas gyvenime nepavyksta, tai ne pasaulio pabaiga, o tiesog tavo istorija”.

Anot televizijos laidų vedėjos I.Stonkuvienės, stereotipai apie daugiavaikes mamas dažniausiai būna labai neigiami. „Dažnai žmonės yra įsitikinę, kad tai yra asocialūs žmonės. Skeptikai klausia, ar tikrai šeima sugebės užauginti visus, ar tikrai visiems užteks meilės. Manau, toks požiūris yra labai neteisingas. Taip, pasaulyje yra visko, bet kategoriškai laikytis neigiamų stereotipų nevertėtų”.

 Rūta Ščiogolevaitė
Rūta Ščiogolevaitė

Vakaro metu moterys šnekučiavosi apie moterų roles bei įvairias primestas normas. Šį kartą dar daugiau stereotipų sugriovė ir šio renginio inciatyvos #MoterųPasaulyje heroje tapusi Neringa, kuri augina sūnų su itin sunkia ir labai reta negalia.

Pasak herojės, gimus Tadukui jos dar ligoninėje medikai paklausė, ar šiam vaikui užteks meilės. „Toks klausimas mane tiesiog pribloškė. Juk tai mano vaikas, man nesvarbu, kad jis turi negalią, juk jis mano kūnas ir kraujas. Mes kiekvieną dieną kovojame ir tikime, kad pasieksime savo”, – kalbėjo Neringa.

#MoterųPasaulyje renginio akimirkos
#MoterųPasaulyje renginio akimirkos

Paklausus, kaip iniciatyva #MoterųPasaulyje galėtų padėti išpildyti būtent Neringos asmeninę svajonę, ji prasitarė, kad jau kurį laiką užsiima įvairiais rankdarbiais, o viena jos aistrų yra siuvimas. „Labai džiaugiamės, kad Neringai kartu su mūsų draugais „Gentle day” galime padovanoti tolesnius siuvimo kursus ir tikime, kad ši širdžiai maloni veikla ilgainiui virs pragyvenimo šaltiniu. Manau, Neringos pavyzdys įrodo visoms moterims, kad meilės užtenka tikrai visiems vaikams, o ir savo svajonių pamesti nereikia”, – renginio metu sakė Indrė.

Naujausi straipsniai