I. Stonkuvienė apie neįgalius vaikus auginančias mamas: „Jos yra tikrasis pavyzdys visiems“

Indrė Stonkuviene su renginio heroje Sigita ir jos vaikais Nojumi ir Karina/Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-08-20 11:15
Televizijos laidų vedėja bei iniciatyvos #MoterųPasaulyje įkūrėja Indrė Stonkuvienė pripažįsta, kad mamoms, auginančioms neįgalius vaikus, visuomenė skiria per mažai dėmesio. „Mes apie tai kalbame per daug tyliai. Juk po tokių gyvenimo išbandymų moterys, kurios sugebėjo nepalūžti, yra pavyzdys visiems“, – sako ji.

Viena tokių mamų – Telšiuose gyvenanti Sigita. Būtent ji tapo #MoterųPasaulyje iniciatyvos rugpjūčio 23 d. Palangoje vyksiančio renginio heroje. Šiuo metu Sigita augina 6-erių metų neįgalų sūnų Nojų ir dar vienerių neturinčią dukrytę Kariną.

Mažasis Nojus susirgo per savo antrąjį gimtadienį Roto virusu. Liga – ne mirtina, daug vaikų ja suserga ir pasveiksta, deja, ne Nojus. Jo liga komplikavosi į meningitą, vėliau – į virusinį encefalitą, tada išsivystė epilepsija ir mažylis dviem mėnesiams paniro į komą, o pabudo paralyžiuotas. Šiuo metu Nojaus gyvenimas yra nuolatinė kova. Vaikui reikia nuolatinės priežiūros, kurią dalijasi ir Sigita, ir tėtis, ir močiutė.

Pasak renginio herojės, daktarai turi visokių nuomonių apie Nojaus diagnozę: Vieni sako, kad iš mano sūnaus jau nieko nebebus, vos ne laukit kol numirs. O kiti sako, kad reikia daryti viską, kas įmanoma, jis dar vaikas ir dar ne tokių stebuklų nutinka. Mes su šeima, žinoma, tikime stebuklu ir dedame visas pastangas, kad jis įvyktų“.

Po tokių gyvenimo išbandymų Sigita sugebėjo nepalūžti ir iš visų jėgų stengiasi išlikti pozityviai nusiteikusi. Tiesa, galvoti apie save ir savo norus jai labai sunku. Paklausta, kokią jos asmeninę svajonę #MoterųPasaulyje vykdoma iniciatyva galėtų išpildyti, Sigita prasitarė, kad jau nuo pat vaikystės ji labai mėgsta sportuoti ir to norėtų mokyti net ir kitus. Šiuo metu policijos pareigūne dirbanti herojė, sakė, jog tai galimai būtų jos savirealizacija.

„Su džiaugsmu Sigitai dovanojame kursus trenerės licencijai įgyti ir nuoširdžiai tikime, kad ji įgyvendins savo taip ilgai brandintą svajonę. Už tai esame dėkingi mūsų draugams Gentle day, Cedralex bei Klaipėdos L’Occitane. Taip pat didžiausiam optikų tinklui Lietuvoje Optikos pasaulis, Martiderm ir Evergetikon Lietuva. Šie socialiai atsakingi verslai padeda mūsų renginio herojai eiti savo tikslo link“, sakė televizijos laidų vedėja I. Stonkuvienė.

Daugiau informacijos apie artimiausius iniciatyvos #MoterųPasaulyje renginius rasite ČIA.

Naujausi straipsniai