Į sodą – su Natalija Bunke: kaip rudeniui ruošiasi garsi dainininkė

Natalija Bunkė, sodo gėrybės / Asmeninio albumo nuotr.
Natalija Bunkė, sodo gėrybės / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-09-26 12:06
AA

Nors rugsėjis buvo apgaulingai šiltas, nevalia užmiršti, kad į sodus bei daržus jau atkeliauja ruduo. Norint ramia galva sulaukti kito šiltojo sezono, svarbu rūpestingai pasitikti rudenį ir tinkamai pasirūpinti savo sodu. Patirtimi apie savo rudens sezono lauko darbus dalijasi dainininkė Natalija Bunkė.

Nebūtina būti profesionalu, kad galėtum mėgautis savu sodu

„Tikriausiai daugelis žino, kaip aš mėgstu įvairiausius augalus. Man sunku įsivaizduoti, kad galėčiau gyventi be savo nuosavo kiemo. Jau nesuskaičiuoju, kiek kartų aš jį tobulinu, vis persodinu augalus iš vienos vietos į kitą ar pakeičiu naujais. Man tai – savotiška meditacija. Net jeigu būnu pavargusi po dienos darbų, keliauju į kiemą ir ten tvarkausi“, – pasakoja Natalija, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Žinoma moteris pabrėžia, kad nebūtina būti profesionaliu sodininku, kad galėtum mėgautis darbu savame sode: „Tereikia eksperimentuoti ir kurti tokį svajonių sodą ar kiemą, kokio norisi būtent jums. Visiems eksperimentams puikiai tinka „Lidl“ parduotuvėse esantys įrankiai“, – tikina dainininkė.

Jos naudojamų įrankių privalumas – dvigubas: „Norint įsigyti šį tą sodo priežiūrai, nereikia važiuoti į specializuotas parduotuves – užtenka įprasto apsipirkimo, kurio metu galima įsigyti įrankių šakų genėjimui, gyvatvorių priežiūrai ar kitų įrankių dekoratyviems vazonams ar kitoms dekoracijoms pasigaminti. Be to, maža šių įrankių kaina – dar vienas reikšmingas privalumas“, – rekomenduoja Natalija.

Natalijos Bunkės ir Edgaro Eidėjaus vestuvių metinių šventė „Stikliuose“ / Asmeninio albumo nuotr.

Atskleidė paslaptį, kaip viską suspėti

Moteris sako, kad nors daugelis yra pratę sodui ir augalams daugiausia dėmesio skirti pavasarį, Natalija lauko darbais džiaugiasi visais skirtingais metų laikais: „Pavasarį pasodinu vienus augalus, vasarą rūpinuosi, kad jie vešėtų, o dabar, rudenį, vėl tvarkausi. Manęs dažnai klausia – kaip tu viską spėji? Atsakymas – paprastas ir banalus: reikia imti ir daryti“, – su šypsena pataria parduotuvės ambasadorė Natalija.

Kokios staigmenos gali tikėtis Natalijos draugai

Nors daugelis sodo elementų Natalijai patinka, yra vienas rudens reiškinys, kuris ją itin erzina. Tai – rudenį krintantys lapai. „Vis dėlto, ši problema nebeatrodo tokia didelė įsitikinus, kad lapus galima ne tik grėbti – galima įsigyti lapų pūstuvą, su kuriuo lapų rūpesčiai baigiasi per akimirką“, – sako žymi dainininkė.

Dainininkė užsimena, kad susitvarkius lapus atsiveria tikrasis sodo grožis – ant žemės prikritę obuoliai. „Matydama visus prikritusius obuolius, jau nekantrauju juos surinkti. Šiemet planuoju išspausti savų obuolių sulčių ir išdalinti jas visiems draugams“, – žada Natalija.

Rudens sodo darbų atmintinė

Tiems, kurie dar tik ruošiasi rudeniniams sodo darbams, praversti gali ši trumpa atmintinė:

  1. Išvalykite sodą: Pašalinkite visus negyvus ar sergančius augalus iš savo sodo. Taip pat, išvalykite visus nukritusius lapus ir šiukšles, kurios gali uždusinti augalus ir sukurti kenkėjų veisimosi vietą. Tai apsaugos nuo ligų ir kenkėjų plitimo.
  2. Genėjimo darbai: Apkarpykite peraugusias šakas ir krūmus, taip išlaikysite tvarkingą augalų išvaizdą ir paskatinsite sveiką augimą. Pašalinkite nužydėjusias gėles ir negyvas žalumynus, taip padėsite augalams išvengti ligų ir paskatinsite jų augimą kitą sezoną.
  3. Daugiamečių augalų revizija: Jei turite daugiamečių augalų, kurie itin subujojo ir tapo perpildyti, dabar tinkamas laikas juos padalinti. Tai padeda jiems išlikti sveikiems ir gausiau žydėti.
  4. Apsaugokite šalčiui jautrius augalus: Jei turite švelnių augalų, kurie netoleruoja šalčio, apsvarstykite galimybę perkelti juos į patalpą arba į šiltnamį. Jei to padaryti nėra galimybės, tuomet pasirūpinkite tinkamu augalų uždengimu, pavyzdžiui, eglišakėmis, sausų lapų sluoksniu, šiaudais, arba specialiais audiniais.
  5. Pasirūpinkite ir įrankiais: Tinkamai išvalykite ir laikykite sodo įrankius, kad per žiemą išvengtumėte rūdžių ir kitos žalos. Ruduo gali būti tinkamas metas pagaląsti sodo įrankių geležtes, kad pavasarį visos žirklės, peiliai ir sekatoriai jau būtų paruošti darbui.