Į skandalą įsivėlęs aktorius Liamas Neesonas nelaiko savęs rasistu

18. Liamas Neesonas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-03-03 13:01
Kas dabar pasakys, kas truktelėjo už liežuvio aktorių Liamą NEESONĄ (66) prisipažinti, kad prieš 40 metų troško užmušti juodaodį. „Pasitaisė“ jis irgi savotiškai: patikslino, kad auka galėjo tapti bet kas. Netgi... lietuvis.

Rezultatas nuspėjamas – kaltinimas rasizmu ir nepakantumu, smerkiantys pareiškimai socialiniuose tinkluose, komentarai įtakinguose leidiniuose, skatinimai nekviesti Neesono į „Oskarų“ ceremoniją. Ir – atšauktas iškilmingas naujo filmo „Šaltas kraujas“ premjeros renginys Niujorke, nors skandalą sukėlusį interviu britų leidiniui „The Independent“ aktorius davė reklamuodamas šį trilerį apie tėvo kerštą už sūnaus žūtį.

Neesono papasakota istorija išties sukrečia: prieš keturiasdešimt metų jo tamsiaodę draugę išprievartavo tos pačios rasės vyras. Aktoriaus reakcija buvo visiškai pirmykštė – jis gal savaitę klaidžiojo aplinkinėmis gatvėmis pasirengęs užmušti nebūtinai prievartautoją, kurio nebūtų pažinęs, o bet kurį pasimaišiusį juodaodį, išėjusį iš baro ir jį užkabinusį. Minėtai draugei jis pasakė einąs pasivaikščioti.

Pasak žurnalistės Clémence Michallon, pašnekovas suprato, ką sakantis ir kaip baisiai skamba pasakojimas. Liamas neatskleidė detalių, leidžiančių nustatyti aukos tapatybę, galima tik spėti, kad tai nutiko Anglijoje ar Airijoje, nes išsitarė grįžęs iš užjūrio – tai yra iš Amerikos. Pridėjo, kad prisimindamas iki šiol niekam nepasakotą istoriją supranta jos siaubą.

Greičiausiai jis norėjo savo pavyzdžiu atskleisti, kokį košmarą išgyvena žmonės, kurių artimasis nukenčia nuo nusikaltėlių. Ir pasidalyti palengvėjimu, kad nesutiko aukos ir per savaitę protą temdęs kvaitulys praėjo. Tiesa, dėl tuometinės psichikos būsenos jis net kreipęsis pagalbos į kunigą.

Aktorius kalbėjo ir apie pamoką, kurią gavo. O kai pasipylė priekaištai dėl diskriminuojamų ir smurtą skatinančių žodžių, rytinėje TV laidoje „Good Morning America“ pareiškė nelaikantis savęs rasistu ir dabar mano, kad pasielgtų taip pat, kad ir kokia būtų nusikaltėlio kilmė. „Nesu rasistas. Iki tos akimirkos nebuvau patyręs pirmykščio impulso ką nors pulti. Jei draugė būtų pasakiusi, kad jos skriaudikas buvo airis, škotas, britas ar lietuvis, reakcija būtų buvusi tokia pati“, – sakė jis. Nežinia, ar tai bus priimta kaip pasiteisinimas, tačiau bent jau televizijos studijoje sedėję juodaodžiai išreiškė audringą palaikymą aktoriui. 

Naujausi straipsniai