Į protesto akciją susirinkę atlikėjai negailėjo kritikos valdantiesiems

Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-06-13 13:10
Vilniuje vėlyvą trečiadienio rytą prie LR Kultūros ministerijos būriavosi žmonės, tarp kurių galėjai atpažinti ne vieną žinomą veidą: Martyną Tylą, Domantą Razauską. Iš šalies tai galėjo priminti ramų renginį saulėtą rytą, tačiau anaiptol.

Lietuvos autoriai ir asociacijos AGATA, LATGA, AVAKA ir M.A.M.A šį rytą siekė pabudinti miegančius valdininkus ir dar šioje LR Seimo sesijoje priimti Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo pakeitimus, kurie įpareigotų interneto tiekėjus blokuoti nelegaliai kūrinius platinančias svetaines.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Ne kritikos strėlėmis ir garsiais šūkiais asociacijos rengėsi kovoti, o kovoje dėl savo teisių ėmėsi simbolikos ir formalumo. Akcijos metu labiausiai už praeivių akių užkliuvo didelis maišas su užrašu „15 000 000 eur“, ant kurio patogiai visos akcijos metu gulėjo vyras. Kaip paaiškėjo vėIiau šis pompastiškas vaizdas nebuvo kurtas veltui – skaičiuojama, kad nelegalių svetainių pajamos siekia 15 mln. eurų per metus. Taipogi, nebuvo aplenktas formalumo reikalavimas – Asociacijų vadovai ir nariai buvo raginami užpildyti peticiją, o pati peticija vėliau buvo nunešta į ministeriją.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.Pati protesto akcija praėjo labai ramiai ir sklandžiai, nemažas būrys žmonių, pasirašę peticijas, greitai išsiskirstė. Taip pat, nors buvo sulaukta nemažai žiniasklaidos dėmesio, tačiau jokios reakcijos nebuvo matyti iš LR Kultūros ministerijos, taigi klausimas – ar vis dėlto pavyks pažadinti valdininkus?

Naujausi straipsniai