Į „Pelėdų kalno“ premjerą Kaune atvyksta ir garsioji Ballų šeima

Tina ir LaVaras Ballai su sūnumis / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Tina ir LaVaras Ballai su sūnumis / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-02-05 11:01
AA

Pirmadienį vakare Kauno valstybiniame muzikiniame teatre įvyks pirmoji iš dviejų režisieriaus Audrius Juzėno istorinio kino filmo „Pelėdų kalnas“ premjerų. Išankstiniame padėkos vakare, skirtame Kauno miestui, pirmadienio vakarą apsilankys bei galimybės pirmiems peržiūrėti ir įvertinti filmą nepraleis ir garsioji amerikiečių Ballų šeima. Anot organizatorių, tai puiki proga pasauliui pranešti apie kino filmą, tad specialiai jiems pasirūpinta ir sinchroniniu vertimu.

Pastaruoju metu Lietuvoje itin populiarūs Ballai į „Pelėdų kalno“ premjerą atvyks su visa savo vardo realybės šou filmavimo komanda.

„Pelėdų kalnas“, remiamas Lietuvos kino centro, šalies kino teatruose bus rodomas nuo vasario 16 d. Premjeros data parinkta neatsitiktinai – filmo kūrėjai kino juostą dedikuoja atkurtos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį švenčiantiems žmonėms.

Bene laukiamiausias šių metų filmas nukelia į 1947–1953 metų Lietuvą, kai Antrojo pasaulinio karo chaosą ištvėrusi jaunoji karta, dabartiniai mūsų seneliai ar tėvai, turėjo rinktis tarp emigracijos, traukimosi į mišką ir prisitaikymo tuometinėje okupuotoje šalyje.

Tai pasakojimas apie pasiaukojantį partizaninį žygį į Vakarus tam, kad būtų nunešta žinia laisvam pasauliui ir JAV kongresui apie Baltijos šalių nepriklausomybės siekį bei Kremliaus nusikaltimus. Kartu tai pasakojimas apie tuos, kurie maištavo tyliai, be ginklo, vildamiesi laimės, mylimojo ar mylimosios, oraus gyvenimo, treti – savo sudaužytų likimų fone pasidavė.

Kad ir kokį kelią pasirinko kiekvienas iš filmo herojų, laisvės troškimo negalėjo numalšinti niekas: „Laisvė – čia, širdyje. Ji – ne iliuzija. Galima ją sunaikinti tik išplėšus širdį“ – skamba partizanų vado Kovo žodžiai filme, tačiau net ir išplėšus širdį – laisvės troškimas niekur nedingsta.

Režisierius visapusiškai atskleidžia pokario kartos veidą, išgyventas emocijas, kovos už laisvę ar būtį ir baimės atmosferą – baimės, taip ir nenumalšinusios nenumaldomo laisvės šauksmo.