Į Pakruojo dvarą grįžta festivalis „Didieji Kinijos žibintai 2019“

„Didieji Kinijos žibintai“ Pakruojo dvare
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-12 13:17
Šią žiemą vėl vyks bene didžiausias 2018 metų festivalis Lietuvoje – amžių tradicijomis alsuojantis šviesos festivalis „Didieji Kinijos žibintai“. Praeitais metais jis sulaukė daugiau nei 120 tūkstančių lankytojų ir šiemet vėl kviečia nuo lapkričio 23 dienos iki sausio 5 dienos į Pakruojo dvarą su dar daugiau šviesos, dar daugiau įspūdingesnių šviečiančių šilko žibintų-skulptūrų, kinų akrobatų pasirodymų, spektaklių, taip pat amatininkų darbų ir veiklų visai šeimai.

Pirmajame festivalyje stebinusį rekordinio ilgio drakoną šiame festivalyje pakeis ir šviesos galią primins legendomis apipintas Naujuosius metus simbolizuojantis monstras Nian, o daugiau nei  30 teminių šviesos instaliacijų iškils didžiulėje net 10 hektarų festivalio teritorijoje. Čia nušvis judantis Afrikos gyvūnijos pasaulis, poliarinių meškų ledynas, gervių sala, persikų medžiuose žaidžiančios beždžionės, Spragtuko istoriją menanti Kalėdų eglė. Skulptūros stebins ne tik masyvumu, ryškumu, bet ir aukščiu – įspūdingiausia Dangaus arba Rojaus šventykla sieks beveik 10 metrų aukščio.

„Su džiaugsmu laukiame dvaran sugrįžtančio tamsumas išsklaidančio festivalio, kuris šiemet atneš dar daugiau veiklų ir pramogų visai šeimai. Čia mažųjų lauks akrobatai ir aktoriai iš Kinijos,  Kalėdų senelis, spektaklis  „Spragtukas“, šviečiančios supynės, pramogos su netikėtais personažais. Akių atitraukti neleis Kinijos šešėlių teatras, bus galima paragauti įvairių Rytų virtuvės skonių, o šventinę nuotaiką dar pakels ir kalėdinė mugė – tiek visko dvare dar nebuvo regėta“, – atskleidžia Pakruojo dvaro Baronas.

Festivalį „Didieji Kinijos žibintai“ Pakruojo dvaro komanda rengia drauge su Kinijos kompanija „Haitian Culture“. Ši tarptautinė kompanija per dvidešimt gyvavimo metų Kinijos žibintų šventes surengė daugiau nei 40-yje šalių.

Pakruojo dvaras - didžiausia Lietuvoje išlikusi dvaro sodyba su 26 pastatų ansambliu, kurioje realiu laiku yra atkuriamas XIX a. pab. – XX a. pr. dvaro gyvenimas. 2018 metais dvaras buvo pripažintas kaip sėkmingiausias turizmo produktas.

 

Temos:
Aktualu

Naujausi straipsniai