Į neįvykusius renginius parduota apie 300 tūkst. bilietų

Populiarus niujorkiečių duetas „Sofi Tukker“ oficialiai patvirtino, kad šiemet Lietuvoje nekoncertuos/ Organizatorių nuotr.
Populiarus niujorkiečių duetas „Sofi Tukker“ oficialiai patvirtino, kad šiemet Lietuvoje nekoncertuos/ Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-04-28 11:16
AA

Į renginius, neįvykusius dėl koronaviruso pandemijos, Lietuvoje parduota apie 300 tūkst. bilietų, antradienį pranešė teisingumo ministras.

„Bilietus į renginius, turėjusius vykti nuo kovo 13 dienos iki birželio 30 dienos, jau yra įsigiję apie 300 tūkst. vartotojų“, – sakė jis, Seime pristatydamas specialų įstatymo projektą, numatantį kompensavimo mechanizmą už neįvykusius renginius.

E. Jankevičius teigė, kad šiuo projektu siekiama padėti renginių organizatoriams išvengti didelių nuostolių ir bankrotų, o vartotojams – neprarasti pinigų už bilietus. „Masinių renginių organizavimo nemokumo atveju žalą patirtų ne tik renginių organizatoriai ar bilietų platintojai, bet ir darbuotojai, kurie dirba šiame sektoriuje, ir, be abejonės, vartotojai, kurie galbūt neatgautų savo pinigų“, – sakė teisingumas ministras.

Anot jo, įstatymo projekte prioritetas teikiamas „vartotojo ir paslaugos teikėjo susitarimui dėl kitos vėlesnės renginio datos“. Pagal projektą, kai renginys neįvyksta dėl karantino metu nustatyto susibūrimų draudimo, paslaugų teikėjas per 30 dienų nuo šio draudimo panaikinimo gali nustatyti kitą renginio datą. Renginys negali vykti vėliau nei po 12 mėnesių nuo karantino panaikinimo.

Koncertas/ Ryčio Šeškaičio nuotr.

Tokiu atveju paslaugų teikėjas neturėtų teisės iš vartotojo reikalauti jokių papildomų mokesčių. Jeigu vartotojo netenkina naujas pasiūlymas, jis privalo per 30 dienų apie tai pranešti paslaugos tiekėjui. Projektas taip pat numato, kad už neįvykusį renginį gali būti kompensuojama suteikiant kuponą, kurio vertė – ne mažesnė nei pirkto bilieto kaina. Jeigu vartotojo netenkina nei nauja renginio data, nei kuponas, paslaugų teikėjas privalo grąžinti jam už bilietą sumokėtus pinigus ne vėliau kaip per 14 dienų nuo nustatytos vėlesnės renginio datos. Jeigu nauja renginio data nepasiūloma, pinigai už bilietus turi būti grąžinti per pusantro mėnesio (44 dienas) nuo karantino metu nustatyto renginių ir susibūrimų draudimo panaikinimo.

Šis įstatymo projektas galiotų sporto, kultūros, pramogų ar kitų renginių paslaugų teikėjams, kai bilietai į juos buvo parduoti iki šių metų kovo 15 dienos ir renginio data pateko į karantino laikotarpį arba renginys turėtų vykti per tris mėnesius nuo susibūrimų draudimo panaikinimo. Priimti minėtą įstatymą Seimas planuoja šią savaitę. Kovo 16 dieną Lietuvoje paskelbus visuotinį karantiną uždrausti visi masiniai renginiai ir susibūrimai. Pagal naujausią Vyriausybės sprendimą, karantinas pratęstas iki gegužės 11 dienos, tačiau neatmetama galimybė jį dar tęsti.