Į lietuviško detektyvo „Vardas tamsoje“ premjerą filmo aktorę Jurgitą Jurkutę atlydėjo vyras Rytis Širvaitis

Jurgita Jurkutė-Širvaitė su vyru Ryčiu Širvaičiu / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-10-09 18:38
Lietuviško detektyvo „Vardas tamsoje“ filmavimo darbai prasidėjo lygiai prieš metus. O trečiadienio vakarą Vilniuje įvyko išankstinė filmo premjera. Raudonu kilimu kino centre „Forum Cinemas Vingis“ žengė „Vardo tamsoje“ kūrėjai ir kviestiniai svečiai.

Pagal Renatos Šerelytės bestselerį pastatytame filme, kurį režisavo Agnė Marcinkevičiūtė, pirmą didelį vaidmenį kine sukūrė Jurgita Jurkutė-Širvaitė. Tad į premjerą atvyko ir Jurgita. Ją atlydėjo sutuoktinis verslininkas Rytis Širvaitis. 

Aktorė prieš filmą buvo itin nekalbi, pasilabinusi su kolegomis ir priėmusi šių sveikinimus moteris nuskubėjo į žiūrovų salę. Vėliau publikai Jurgita Jurkutė pasirodė prieš pat kino seansą – režisierei pakvietus visus aktorius į sceną, ji irgi atskubėjo nusilenkti žiūrovams.

Filmo kūrėjų nuotr.
Filmo kūrėjų nuotr.

„Pasiūlymą filmuotis „Vardas tamsoje“ gavau kitą rytą po aktorystės studijų diplomo įteikimo. Man tai buvo rimtas iššūkis, juolab kad dirbau su itin patyrusiais partneriais – Neringa Varnelyte, Gediminu Storpirščiu, Elvyra Žebertavičiūte ir daugeliu kitų“, – dar prieš premjerą prisiminimais apie „Vardas tamsoje“ filmavimą dalinosi J.Jurkutė-Širvaite.

Po daugiau nei 25 metų pertraukos sukurtame lietuviškame detektyve J.Jurkutė-Širvaitė suvaidino nuovados sekretorę Atali. „Ji karjeristė, aiškiai žinanti, ko nori, ir savo tikslų siekianti visomis įmanomomis priemonėmis. Be abejo, naudojasi ir tuo, kad vyrams sunku jai atsispirti,“ – šypsodamasi apie naująjį vaidmenį pasakojo aktorė.

Į trečiadienį įvykusią filmo premjerą J.Jurkutė-Širvaitė atvyko specialiai iš Sankt Peterburgo, kur šiuo metu kuria vaidmenį viename iš miesto teatrų.

Knygos ekranizacija

Filmas „Vardas tamsoje“ sukurtas pagal rašytojos Renatos Šerelytės knygą tokiu pat pavadinimu. Pirmasis jos leidimas knygų lentynose pasirodė 2004 metais, o dabar, filmo premjeros proga, knyga buvo išleista dar kartą. Pati knygos autorė taip pat įkūnijo vaidmenį filme. Tiesa, be žodžių – ji viso labo kadre laikė vazoną.

Muziką filmui sukurti patikėta garsiam ir patyrusiam kompozitoriui Titui Petrikiui, kurio darbų sąraše – virš 30 kino garso takelių, tarp jų ir gerai žinomiems lietuviškiems filmams „Kolekcionierė“ bei „Valentinas vienas“. „Tačiau tai dar ne viskas. T. Petrikiui pavyko įtikinti orkestrą, kad įrašytų jo sukurtą muziką,“ – neslėpdama susižavėjimo jau anksčiau sakė filmo režisierė Agnė Marcinkevičiūtė.

Įtempti siužeto vingiai

Filmo „Vardas tamsoje“ veiksmas nukelia į 1995 metus. Mažo Lietuvos miestelio viešbutyje įvykdyta jaunos merginos žmogžudystė iš pamatų supurto viso miestelio ir nusikaltimą tiriančios tardytojos – pagrindinės veikėjos ir romano pasakotojos – gyvenimą. 

Žmogžudystės tyrimas reikalauja ne tik sutelkti visus profesinius įgūdžius. Jis paliečia tardytoją asmeniškai, nes pagrindiniu įtariamuoju tampa buvęs tardytojos muzikos mokytojas, su kuriuo moterį jaunystėje siejo lolitiška meilės istorija. 

Narpliodama nusikaltimą, tardytoja prisiminimais nusikelia į tarybinių laikų Lietuvą, kuomet užgimė dramatiškai pasibaigę santykiai su paslapties skraiste gaubiamu mokytoju. Kai atrodo, kad visi taškai ant „i“ jau sudėlioti, išaiškėja naujos bylos aplinkybės, pakreipiančios tyrimą netikėta linkme.

Filme vaidina Neringa Varnelytė, Gediminas Storpirštis, Jurgita Jurkutė-Širvaitė, Gintaras Liutkevičius, Kristina Kazlauskaitė, Elvyra Žebertavičiūtė ir kiti. Nacionalinė filmo premjera – spalio 11 d.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Estetinės medicinos specialistė Jolanta Dičkienė / Reklamos užsakovo nuotr.

Reklama

Vaikas ir pinigai

Reklama