„Sostų karų“ aktorius Ianas Beattie davė išskirtinį interviu: „Sugrįžęs mano kolega liaupsino lietuvius“

Ianas Beattie / Vida Press nuotr.
Autorius: Monika Urbonaitė
Publikuota: 2018-09-06 17:19
Ianas Beattie prieš keletą metų savo rytą pradėdavo gerdamas kavą su drakonų princese Daneiris Targarien, o atvykus į filmavimo aikštelę, vienas pirmųjų jį pasveikindavo kaprizingasis princas Džofris. Tikriausiai visi esate bent jau girdėję apie vieną sėkmingiausių visų laikų televizijos serialą ir jo herojus? Lordą Meryną Trantą „Sostų karuoses“ vaidinęs aktorius Ianas Beattie atvyksta į Lietuvą. Su gerbėjais jis susitiks per rugsėjo 15-16 dienomis vyksiantį „Comic Con Baltics“ festivalį.

Ianai, seriale „Sostų karai“ jūs vaidinote žiaurų, neatsakingą ir sunkiai nuspėjamą asmenį. Meryno Tranto vaidmuo jums buvo iššūkis?

Tai buvo iš tiesų paprasta pirmus keturis serialo sezonus, aš visuomet mėgaujuosi vaidindamas charakterius, kurie sunkiai suvokiami. Tačiau penktasis „Sostų karų“ sezonas man tapo tikru iššūkiu, kai perskaitęs scenarijų supratau, koks baisus mano vaidinamo herojaus vidus.

Fantastika jūs žavitės nuo vaikystės?

O taip! Kai buvau vaikas skaičiau fantastines knygas ir žiūrėjau labai daug šio žanro filmų. Pamenu, kai su nekantrumu laukdavau kiekvienos „Žvaigždžių karų“ premjeros. Pirmą kartą išvydęs tą filmą aš buvau absoliučiai priblokštas.

Po tai, kai iš serialo „Sostų karai“ pasitraukė jūsų herojus, ar dar jį žiūrite? Beje, galbūt galime tikėtis išvysti lordą Meryną Trantą paskutiniajame sezone?

Aš tiesiog mirštu kaip laukiu paskutinio sezono. Esu didelis serialo gerbėjas ir tikrai jį žiūriu su didžiausiu malonumu. Nenorėdamas išduoti, kas nutik 8-ąjame sezone, galiu tik pasakyti, jog mažai tikėtina, kad ten išvysite Meryną.

Ianai, jei jūsų paklausčiau, koks protingiausias dalykas, kurį manote padaręs per visus savo karjeros metus, ką atsakytumėte?

Tai žinoma, kad protingiausia buvo išmokti per kino atrankas dirbti prieš kamerą, į ją kalbėti. Kinas reikalauja daug koncentracijos ir aiškumo. Turi išmanyti santykį su kamera. O jį atrasti ne visuomet paprasta. Kuo geriau dirbi prieš kamerą, tuo daugiau šansų, kad nuėjęs į atranką tu būsi pastebėtas režisieriaus ir jis tave pakvies filmuotis.


Ianas Beattie / Vida Press nuotr.
Ianas Beattie / Vida Press nuotr.
Ianas Beattie / Vida Press nuotr.
Ianas Beattie / Vida Press nuotr.

Jei jums viskas tampa paprasta ir aišku, užsisukate rutinoje ar ieškote naujų iššūkių?

Kiekvienas darbas yra naujas iššūkis. Vis vaidinu skirtingus herojus. Beje.. Ar žinote, kokia man geriausia vieta visame pasaulyje? Filmavimo aikštelė! Niekuomet nesu sukęsis tame pačiame rate kaip koks žiurkėnas.

Daugelis mano, kad aktoriai kaip ir kiti menininkai turi turtingesnį vidinį pasaulį, sutiktumėte su tuo?

Netikiu tokiomis kalbomis. Visi mes žmonės, ir kiekvienas esame apdovanotas jautrumu bei saugome savyje emocijų užtaisą. Kai kurie mano pažįstami jautruoliai – visiškai nesusiję su menu.

Ianas Beattie / Vida Press nuotr.
Ianas Beattie / Vida Press nuotr.
Ianas Beattie / Vida Press nuotr.
Ianas Beattie / Vida Press nuotr.

Turite savo geriausių režisierių, kurie jus įkvėptų, sąrašą?

Kiekvienas režisierius, su kuriuo teko dirbti, mane kažkokiu tai būdu savaip įkvėpė. Išmokė, ko nežinojau, ar priminė tai, apie ką anksčiau visai nesusimąstydavau. Manau, kad net dirbdamas su prastu režisieriumi kažko iš jo gali išmokti. Tačiau tokių nepamenu savo gyvenime. Man teko privilegija dirbti su „Sostų karų“ režisieriais, kurių dauguma yra geriausi kino versle.

Yra vaidmenų, kuriems nebūtumėt visai ruošęsis?

Ne, atsakingai ruošiuosi visiems vaidmenims. Susipažįstu su charakteriu, bandau jį perprasti. Mokausi skirtingų dialektų jei reikia ir darau viską, kad prieš kameras atrodyčiau mažiausiai panašus į save, daugiausiai į herojų.

Į Lietuvą atvykti turėjote jau praėjusiais metais. Kas tuomet nutiko?

Lietuvoje lankysiuosi pirmą kartą ir labai nekantrauju čia atvykti. Praėjusiais metais sutrukdė darbiniai įsipareigojimai. Beje, mane pakeitęs kolega Ianas McElhinney (seras Barristanas Selmy), sugrįžęs liaupsino lietuvius. Labai laukiu, kol pats visomis jo kalbomis įsitikinsiu. 

Naujausi straipsniai