Į Lietuvą atvyksta legendinio mokslininko Stepheno Hawkingo dukra, tęsianti jo darbus

Stephenas Hawkingas su dukra Lucy Hawking / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-07-23 14:34
Ar kada pagalvojote, kas nutiktų, jei patektumėte į juodąją skylę? Kadaise vienas garsiausių pasaulio mokslininkų Stephenas Hawkingas atsakė, jog virstume spagečiais. Būtent šis atsakymas tapo postūmiu jo dukrai žurnalistei, novelistei, švietėjai bei filantropei Katerinai Lucy Hawking šmaikščiai rašyti kosmoso ir mokslo tematika.

Paprastai ir aiškiai apie kosmosą, laiką, fiziką bei mokslą žmonėms pasakoti pradėjo S. Hawkingas, o vėliau jo pėdomis pasekė ir dukra. 2007 metais kartu su tėvu L.Hawking išleido knygą vaikams „Džordžo slaptasis Visatos raktas“. Šiandien novelistė yra išleidusi jau šešias knygas apie Džordžo keliones bei pelniusi ne vieną apdovanojimą už mokslo populiarinimą vaikams.

Lucy Hawking / „Scanpix“ nuotr.
Lucy Hawking / „Scanpix“ nuotr.

Unikalią progą iš garsiosios mokslo populiarintojos išgirsti apie kosmoso paslaptis, mokslą bei švietimą, turės visi, apsilankę didžiausio Baltijos šalyse progreso ir inovacijų festivalio „Login“ renginiuose rugsėjo 24-25 d.. Mokslininkė kalbės „Progress makers“ renginyje, o kitų renginių dalyviai galės matyti jos pranešimo tiesioginę transliaciją. Viena pagrindinių „Login“ pranešėjų Lucy Hawking pasirodys rugsėjo 25 dieną.

Lucy Hawking / „Scanpix“ nuotr.
Lucy Hawking / „Scanpix“ nuotr.

Novelistė baigė rašyti ir tėvo nebaigtą knygą „Trumpi atsakymai į sudėtingus klausimus (angl. „Brief answers to the big questions“) ir tęsia jo kitus darbus. Stephenas Hawkingas paliko tokią įtaką žmonėms, kad tiek prie knygos užbaigimo, tiek prie kitų jo filantropinių veiklų prisideda ir užtikrina tęstinumą daug kitų žymių žmonių: S. Hawkingą filme vaidinęs Oskaru apdovanotas aktorius Eddie Redmayne, Nobelio fizikos srityje laimėtojas Kip Thorne bei kiti. Dalis pajamų už knygos pardavimus atitenka Motorinių neuronų ligų asociacijai – būtent šia liga ir sirgo S. Hawkingas.

Organizatoriai neseniai skelbė ir apie kitus pranešėjus: „Game changers“ renginyje bus galima išgirsti Markusą Villigą, kuris sėdėdamas mokyklos suole ir būdamas vos 19 metų sugalvojo pavežėjimo platformos „Taxify“ idėją; unikalią progą iš garsiosios neuromokslininkės dr. Urtės Neniškytės išgirsti apie smegenų galimybes ir ne tik, turės visi, apsilankę „Curious minds“ renginyje; Romanas Zontovičius, savaeigių transporto priemonių kūrėjų „Waymo“ inžinierius, „Future creators“ renginio dalyviams pasakos apie transporto rinkos inovacijas.

Naujausi straipsniai