Į legendinio restorano gimtadienį Arvydas Anušauskas atvyko su sužadėtine Lina Bulanovaite

Lina Bulanovaitė ir Arvydas Anušauskas / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Ketvirtadienį garsiajame Vilniaus restorane „Neringa“ vyko žurnalistės Neringos Jonušaitės (1949–2014) knygos „Neringos“ kavinė: sugrįžimas į legendą“ pristatymas. Tą pačią dieną restoranas „Neringa“ atšventė ir 55-ąjį gimtadienį.

Algimantas ir Vytautas Nasvyčiai, Gražina Balandytė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Į šventinį vakarą buvo pakviesti 7–8 dešimtmečių kavinės lankytojai ir kūrėjai: buvęs BBC laidų vedėjas, žurnalistas Samas Yossmanas, rašytojas, tenisininkas Felixas Kaplanas, architektai Algimantas ir Vytautas Nasvyčiai, poetas Algimantas Baltakis, aktorė Gražina Balandytė, gydytojas Laimutis Jonas Martinkėnas, scenografė Aleksandra Jacovskytė, rašytojas Jonas Mačiukevičius.

Šių metų rugsėjį Anapilin išėjusios žurnalistės Neringos Jonušaitės knyga apie istorinę „Neringos“ kavinę Vilniuje mena laikus, kurie vadinami auksiniais šios menininkų kavinės klestėjimo metais – tai praėjusio amžiaus 7–8 dešimtmečiai. 1959 m. atidaryta kavinė tapo sovietinio miesto fenomenu – čia eita ne tik valgyti ar išgerti, bet ir diskutuoti apie meną, kultūrą, mokslą, politikuota netiesiogiai – Ezopo kalba. Būtent čia skambėjo Sovietų Sąjungoje draudžiamas džiazas. Dėl to kavinė buvo nuolat sekama KGB.

Apie legendinį Vilniaus restoraną „Neringa“ skaitykite čia.

Algimantas ir Vytautas Nasvyčiai, Gražina Balandytė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Ketvirtadienio vakarą renginyje apsilankė ir istorikas, KGB veiklos Lietuvoje tyrinėtojas, Seimo narys Arvydas Anušauskas. Jį atlydėjo sužadėtinė Lina Bulanovaitė.

Politikas Žmonės.lt dar vasarą prisipažino: juodu susižadėję. Seimo nario, istoriko A.Anušausko ir studentės L.Bulanovaitės romantiški santykiai užsimezgė šiemet. „Žinokite, neskaičiavau... Tai prasidėjo šįmet“, – sakė jis. Laiminga pora susituokti planuoja kitąmet.

Nors už mylimąją A.Anušauskas vyresnis 27 metais, jis yra sakęs, kad amžiaus skirtumas porai – ne problema: „Manau, kad tai – dviejų žmonių reikalas, o visuomenė nėra pagrindinis patarėjas.“

Legendinis Vilniaus restoranas „Neringa“ švenčia 55-ąjį gimtadienį (64 nuotr.)
+58
Skaitykite daugiau