I.Kurklietytės filmui „Drugelio širdis“ – apdovanojimas Belgijoje: „Jis atvėrė mūsų širdis”

Filmas „Drugelio širdis“ / Stop kadras
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2021-11-08 12:39
Inesos Kurklietytės filmas „Drugelio širdis“ pelnė apdovanojimą tarptautiniame jaunos auditorijos filmų festivalyje „Filem‘ON“ Briuselyje, Belgijoje. „Drugelio širdis“ pelnė Europos vaikų filmų asociacijos prizą kaip geriausias ilgametražis vaidybinis filmas. Tai pirmasis ir labai reikšmingas apdovanojimas šiam filmui, Lietuvos kino teatruose pasirodysiančiame 2022-aisiais.

Įteikdama apdovanojimą „Drugelio širdžiai“ vertinimo komisija taip jį apibūdino: „Tai stiprus ir gražus filmas apie tai, kaip svarbu būti atviru ir pažeidžiamu. Jis atvėrė mūsų širdis, tikimės, kad atvers ir jūsų!“.

„Labai džiaugiamės šiuo laimėjimu, nes tai svarbus įvertinimas visai prie filmo dirbusiai komandai ir didelė padėka visiems. Jaunoji publika „Drugelio širdį“ užsienio festivaliuose priima labai šiltai, bet šis apdovanojimas – profesionalų įvertinimas, todėl irgi labai svarbus“, – laimėjimu džiaugiasi filmo režisierė Inesa Kurklietytė.

Inesa Kurklietytė
Inesa Kurklietytė

„Drugelio širdies“ pasaulinė premjera įvyko spalio viduryje tarptautiniame vaikų ir jaunimo filmų festivalyje „Schlingel“, Vokietijoje. Per šį mėnesį filmas pakeliavo po festivalius: dalyvavo didžiausiame ir įtakingiausiame vaikų filmų festivalyje Nyderlanduose „Cinekid“, keliuose festivaliuose Vokietijoje ir Briuselio festivalyje „Filem‘On“.

Kadras iš filmo „Drugelio širdis“
Kadras iš filmo „Drugelio širdis“

„Drugelio širdis“ – vaidybinis nuotykių filmas vaikams, sukurtas po ilgo laiko tarpo Lietuvoje. Juosta pasakoja apie ypatingą berniuką Juozapą, draugystės stebuklą, vasarinius nuotykius ir vabalus. Filmo scenarijų kūrė režisierė I.Kurklietytė kartu su rašytoja Modesta Jurgaityte.

Filmas „Drugelio širdis“ / Stop kadras
Filmas „Drugelio širdis“ / Stop kadras

Filme vaidina vaikai Elijas Malinauskas, Vilnė Konstancija Abukevičiūtė, Mindaugas Balabonas ir suaugusieji aktoriai Eglė Jackaitė, Lukas Petrauskas, Gabrielia Kuodytė, Toma Vaškevičiūtė, Marius Repšys, Gabija Jaraminaitė bei kiti. Filmo operatorius – Viktoras Radzevičius, prodiuserė – Živilė Gallego.

Filmas „Drugelio širdis“ / Stop kadras
Filmas „Drugelio širdis“ / Stop kadras

Lietuvos žiūrovai filmą „Drugelio širdis“ kino teatruose galės išvysti 2022-aisiais – planuota nacionalinė premjera šį rudenį perkelta į kitus metus, atsižvelgiant į prastėjančią epidemiologinę situaciją bei trapią padėtį šalies mokyklose, kurių auditorija šiam filmui yra labai svarbi.

Filmą kūrė prodiuserinė kompanija „Fralita Films“, filmo platinimu Lietuvoje rūpinasi kompanija „Acme Film“. 

Kadras iš filmo „Drugelio širdis“ / Stop kadras
Kadras iš filmo „Drugelio širdis“ / Stop kadras

Naujausi straipsniai