Į kino teatrus atkeliauja mįslių kupinas „Da Vinčio kodo“ bei „Angelų ir demonų“ tęsinys „Inferno“

Tomas Hanksas ir Felicity Jones filme „Inferno“ / Kadras iš filmo
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-10-06 12:02
Nuo pirmosios žymiųjų Dano Browno romanų apie profesorių Robertą Lengdoną ekranizacijos – „Da Vinčio kodas“ – praėjo lygiai dešimt metų. 2009 m. buvo nufilmuota antroji serijos dalis – „Angelai ir demonai“, o dabar atėjo metas trečiajai: „Inferno“.

Šįkart žymusis Harvardo profesorius (kurį vėl vaidina Tomas Hanksas) prabunda Florencijos ligoninėje, negalėdamas prisiminti kelių pastarųjų savo gyvenimo dienų. Negana to, į jį pagalbos kreipiasi policija, tikėdamasi, kad profesorius padės išaiškinti keistą šifrą, susijusį su žymiąją Dantės „Dieviškąja komedija“.

„Statyti šios serijos filmus – tikrai nelengvas darbas. Ir itin atsakingas, nes Dano Browno knygas pamėgę skaitytojai neatleistų nė vienos klaidos, nė vieno netikslumo. Tačiau tie sunkumai ir yra geriausia, kas galėjo nutikti mano gyvenime“, – sako filmų režisierius, dviejų „Oskarų“ laimėtojas Ronas Howardas, sukūręs ne tik ankstesnių Dano Browno knygų ekranizacijas, bet ir tokias žinomas juostas kaip „Nuostabus protas“ bei „Vidury vandenyno“.

Kadras iš filmo
Kadras iš filmo

Jam antrina ir pagrindinė trilerio žvaigždė Tomas Hanksas: „Kodėl žmonėms taip patinka ši istorija? Nes joje susipina mįslės, paslaptys ir pavojai, o žiūrovai įtraukiami į tokį scenarijų, kokio tikrai nesitikėjo. Danas Brownas turi neįtikėtiną talentą kurti nepaprastas istorijas, o Ronas Howardas – stebuklingai perkelti istoriją į ekranus.“

Tomui Hanksui kompaniją filme palaikys ir kiti žinomi aktoriai: Felicity Jones, vaidinusi „Visko teorijoje“ bei antrojoje „Žmogaus-voro“ dalyje, taip pat – Omaras Sy, kurio vaidmuo prancūzų juostoje „Neliečiamieji“ nepaliko abejingų visame pasaulyje.

„Inferno“ pasakos istoriją apie profesorių, kuris, pakilęs iš ligos patalo, drauge su savo gydytoja Siena Bruks (akt. F. Jones) leidžiasi į užuominų paieškas. Jų kelionė nusidriekia po visą Europą ir kiekvienas naujas dėlionės gabalėlis vis labiau artina kraupią tiesą: policijos rastas šifras yra ne „Dieviškosios komedijos“ iliustracija, o pranašystė. Pranašystė apie tai, kad naujas itin galingas virusas netrukus sunaikins mažiausiai pusę žmonijos. Lyg to būtų maža, prof. Lengdonas pats netrukus tampa įtariamuoju, pavogusiu istorinę Dantės kaukę

Dar labiau supainiotas, įtampos ir jaudulio kupinas trečiasis filmas iš Dano Browno romanų serijos – „Inferno“ – į Lietuvos kino teatrus atkeliauja spalio 14 dieną.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai