Į kino teatrus atkeliauja filmas apie „Kursko“ tragediją: Rusija tam kaip įmanydama trukdė, bet Luco Bessono tai nesustabdė

Filmas apie „Kursko“ tragediją / Organizatorių nuotr.
Filmas apie „Kursko“ tragediją / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-03-06 09:51
AA

2000-ųjų rugpjūtį Barenco jūroje nuskendo nenuskandinamu vadintas rusų povandeninis laivas „Kurskas K-141“. Praėjus beveik dviems dešimtmečiams po visą pasaulį sukrėtusios tragedijos, kovo 15-ąją į kino teatrus atkeliauja Luco Bessono prodiusuota drama „Kurskas“, kuri parodys jautriąją avarijos pusę – kaip 23 laivo avariją išgyvenę jūreiviai iš paskutiniųjų kovojo dėl savo gyvybių ir kaip desperatiškai jų artimieji krante bandė jiems padėti. Beje, šio filmo gimimas buvo nelengvas – iš pradžių žadėję visokeriopą paramą kuriant šią juostą, Rusija vėliau persigalvojo ir darė viską, kad juosta dienos šviesos neišvystų.

Didžiausių sunkumų „Kursko“ kūrėjai turėjo su Rusijos valdžia. Iš pradžių su Gynybos ministerija buvo sutarta, jog filmavimai šalyje prasidės 2016 metais, tačiau vėliau valdininkai apsigalvojo ir nedavė leidimo filmavimams. Kaip pranešė „The Hollywood Reporter“, žadėjusi visokeriopą pagalbą, galiausiai šalies valdžia pakeitė nuomonę ir ne tik nedavė leidimo filmavimams, bet ir uždraudė visus priėjimus prie įslaptintos informacijos apie tragediją bei lokacijų, kurios buvo susijusios su skaudžiais įvykiais. Tuomet kūrėjams teko perkėlti filmavimus į Belgiją bei Prancūziją, o darbai prasidėjo kur kas vėliau nei planuota – 2017 metų balandžio 26 dieną.

Filmas apie „Kursko“ tragediją / Organizatorių nuotr.

Dar viena įdomi detalė – bent penkiose dramos scenose turėjo pasirodyti Vladimiro Putino personažas, tačiau L. Bessonas nusprendė jį išmesti iš filmo ir vietoje politikos labiau koncentruotis į žmonių gelbėjimo operaciją. Tiesa, šaltinių teigimu, Rusijos prezidentas scenarijuje buvo pavaizduotas taip, jog būtų kėlęs užuojautą, mat jo tėvas buvo povandeninio laivo įgulos narys. Gali būti, kad filmo kūrėjai nusprendė tokios paslaugos Rusijos vadovui nebedaryti.

Juostos scenarijus buvo kuriamas remiantis knyga „Laikas mirti: nepapasakota Kursko tragedijos istorija“, o jos autorius Robertas Moore’as dalyvavo filmavimuose kaip patarėjas. Knygoje pateikiama avarijos ekspertizių medžiaga ir liudininkų pasakojimai. Savo išgyvenimus rašytojui patikėjo ne tik išsigelbėję jūreiviai, bet ir jų artimieji bei tie, kurie tyrė tragedijos aplinkybes.

Pagrindiniams vaidmenims surinkta labai marga tarptautinė komanda. Juostoje išvysime „Oskaro“ laimėtoją Coliną Firthą, Leyą Seydoux (vaidinusią Bondiadoje, Woody Alleno „Vidurnaktis Paryžiuje“ ir kt.), „Danų mergina“ bei „Raudonasis žvirblis“ įsiminusį Matthiasą Schoenaertsą bei „Misija neįmanoma“ ir „Džonas Vikas“ matytą Michaelą Nyqvistą, kuriam „Kurskas“ tapo paskutiniu jo gyvenimo filmu.

Temos: