Į kino apdovanojimus „Sidabrinė gervė“ plūdo pramogų pasaulio žvaigždės

Apdovanojimų svečiai / Žmonės.lt montažas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-06-13 19:22
Trečiadienio vakarą per parodų rūmus „Litexpo“ nusidriekė raudonas kilimas, kuriuo žengė ryškiausios ir įtakingiausios Lietuvos žvaigždės, talentingiausi mūsų šalies kino kūrėjai. Jau vienuoliktą kartą vykstantys Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ subūrė apie pusę tūkstančio kviestinių svečių.

Vis dėlto tik saujelė iš jų šįvakar bus apdovanota – per iškilmingą ceremoniją bus išdalinta 11 sidabrinių ir viena auksinė gervės statulėlių bei vienas gervės kiaušinis.

Pasidžiaugti kolegų ir bičiulių sėkme, galimybė pabendrauti su bendraminčiais – štai kas atviliojo šimtus svečių. Dauguma jų paisė kvietime nurodyto šventinio aprangos kodo ir į iškilmes atvyko išsipustę. Raudonąjį kilimą šlavė spalvingi šilkai, į „Litexpo“ sienas atsimušė aukštakulnių kaukšėjimas.

Štai televizijos laidų vedėja Ugnė Galadauskaitė ir Darius Matas, kalbinę žvaigždes ant raudonojo kilimo, traukė susirinkusiųjų žvilgsnius raudonais, dizainerės Airidos Skrickienės kurtais drabužiais.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Žvilgsnius traukė ir sunkiai atpažįstama aktorė Aistė Diržiūtė. Kino aktorė iškilmių proga pasidabino mamos siūta maža juoda suknele.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Tuo tarpu SKAMP narė, dainininkė Erica Jennings dėmesį prikaustė suknele, kurios rankovės buvo dekoruotos gausiu tiulio sluoksniu.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Balsavimas truko iki pat apdovanojimų

Renginio organizatoriai – Lietuvos kino centras ir Lietuvių kino akademija. 2010 m. įkurta Lietuvių kino akademija, kasmet šalies profesionalams teikdama apdovanojimus „Sidabrinė gervė“, siekia puoselėti Lietuvos kino kultūrą tiek šalies, tiek pasauliniu mastu.

LiKA ir „Sidabrinės gervės“ strategijos sprendžiamoji grupė yra Taryba. Ją iki 2020 m. sudaro: kinotyrininkė dr. doc. Gražina Arlickaitė, prodiuserė Lineta Mišeikytė, prodiuseris Kęstutis Drazdauskas, operatorius doc. Ramūnas Greičius ir režisierė, prodiuserė ir režisierė Jūratė Samulionytė.

Taryba kasmet suformuoja ir skiria Apdovanojimų vertinimo ir atrankos komisiją, kuri renka nominantus iš vertinimui pateiktų paraiškų sąrašo. Šių metų komisiją sudarė dr. doc. G. Arlickaitė, operatorius, LMTA docentas R. Greičius, kino kritikė Živilė Pipinytė, kino teoretikė, profesorė Natalija Arlauskaitė ir režisierius A.Blaževičius.

Iš jų atrinktų pretendentų 79 LiKA nariai, turintys balsavimo teisę, rinko geriausius. Slaptas balsavimas truko iki pat iškilmingųjų apdovanojimų.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai