Į Kauną atvykusi Metropolitano operos žvaigždė Dmitrijus Chvorostovskis: „Kai esu alkanas, tampu piktas – tad klausinėkite greičiau“

Dmitrijus Chvorostovskis / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-08-01 22:15
Apie tai, kad Lietuvos klasikinės muzikos gerbėjų laukia išskirtinis įvykis – galimybė pasiklausyti ne vieno, o iškart keturių Metropolitano operos žvaigždžių koncerto – kalbama jau bemaž pusmetį. Renginys įvyks po daugiau nei savaitės, o gerokai prieš pasirodymą 18-ojo Pažaislio muzikos festivalio scenoje į Kauną atvykę solistai savo elgesiu neabejotinai pateisino įžymybių statusą.

„Kai esu alkanas, tampu piktas. Tad, greičiau klausinėkite, nes draugai manęs laukia ir eisime vakarieniauti“, – sakė ryškiausiu svečiu pristatomas Metropolitano operos baritonas Dmitrijus Chvorostovskis. Nors ketvirtadienio vakarą Kauno Rotušėje surengtame garsenybių priėmime užkandžių netrūko, net ir „būdamas labai alkanas“ D.Chvorostovskis jais nesusigundė ir klausėsi atėjusiųjų liaupsių, fotografavosi bei bendravo su laikinosios sostinės politikais.

Solistas sakė mėgstąs Viduržemio jūros virtuvės patiekalus, pastą. „Mano žmona pusiau italė, o uošvė – tikriausia Italijos gyventoja. Matyt, pomėgis šios šalies virtuvei yra dėl jų įtakos“, – tvirtino D.Chvorostovskis, vis dėlto save vadinantis mėsos mėgėju.

Vicemero paprašė pasitraukti

Kelis kartus baritonas pabrėžė savo kilmę ir minėjo esąs iš Rusijos šiaurės. Baritonas nustebo, kad pokalbio su Žmonės.lt žurnalistu klausosi Kauno vicemeras Vasilijus Popovas.

„Kas jūs toks? Irgi žurnalistas? Ar šiaip smalsaujat? – grubokai pasiteiravo atlikėjas. Sužinojęs, kad V.Popovas „vykdo politinę misiją“, D.Chvorostovskis paprašė vicemero atsistoti atokiau: „Esu šiaurietis ir man nepatinka, kai kas nors prieina per arti“.

Kas jūs toks? Irgi žurnalistas? Ar šiaip smalsaujat? Esu šiaurietis ir man nepatinka, kai kas nors prieina per arti.

D.Chvorostovskis į priėmimą Rotušėje atėjo vilkėdamas baltus „Armani“ marškinėlius, gelsvą švarką, džinsus ir avėdamas mėlynos spalvos batelius. „Nemėgstu kostiumų“, – patikino pašnekovas.

Jis sakė sceninius drabužius, atitinkančius klasikinius kanonus, vilkintis tik scenoje. Ir tai – tik pasiūtus asmeninio dizainerio. „Darbas nelengvas, todėl scenoje norisi jaustis patogiai, nesuvaržytai“, – paaiškino D. Chvorostovskis.

Jis prisiminė pirmąjį fraką įsigijęs 1989-aisiais, kuomet laimėjo svarbų tarptautinį konkursą ir pagrindinį 2000 svarų prizą: „Ką dar įsigijau? Jau nebepamenu...“

Atlikėjas sakė, kad jo grafikas užimtas ne trejus, kaip teigė Kaune vyksiančio koncerto organizatoriai, o penkerius metus į priekį. Tačiau jis rado laiko kartu su dar trimis kolegomis atvykti į Pažaislio festivalį. „Matote, vasarą teatrai būna uždaryti. Todėl, iš anksto susitarus, tikrai įmanoma rasti laisvą tarpą darbų grafike“, – sakė D.Chvorostovskis.

Rugpjūčio 11 dieną D.Chvorostovskis su Barbara Frittoli, Stefano Secco, Constantine Orbelian, Kauno miesto simfoniniu orkestru bei Kauno valstybiniu choru koncertuos Pažaislyje.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai