Į Kauną atvykstančių „The Prodigy“ narys Maximas Reality: man įtaką padarė „Public Enemy“ ir „Rage Against The Machine“

„The Prodigy“ dainininkas Maximas Reality / „The Prodigy“ nuotr.
Autorius: Šarūnas Bulota
Publikuota: 2012-05-22 07:04
Energingos elektroninės šokių muzikos gerbėjai nekantraudami laukia gegužės 25-osios – dienos, kai Kauno „Žalgirio“ arenoje pasirodymą surengs „Geriausia visų laikų šokių muzikos grupe“ šiemet išrinkti „The Prodigy“.

1990 m. Esekse (Anglija) suburtas kolektyvas, garsėjantis kvapą gniaužiančiais gyvais pasirodymais, išleido penkis albumus ir pardavė daugiau kaip 25 mln. įrašų. Visi puikiai žino tokias dainas, kaip „Breathe“, „Smack My Bitch Up“, „Firestarter“, „Voodoo People“, „Out Of Space“. Žadama, kad šeštasis studijinis albumas bus išleistas šiemet. Kelias dainas iš dabar kuriamo ir įrašinėjamo albumo britai žada sugroti Kaune.

„The Prodigy“ kartą jau lankėsi Lietuvoje – 2005 m. grupė koncertavo Vilniaus „Siemens“ arenoje. Pasirodymas Kaune šiemet bus vienintelis „Prodigy“ koncertas Baltijos šalyse, todėl laukiama atvykstant klausytojų ir iš aplinkinių šalių.

Išskirtiniame interviu 15min.lt grupės dainininkas ir MC Maximas Reality teigė puikiai atsimenantis pasirodymą Vilniuje ir neabejoja, kad koncertas Kaune bus toks pats puikus. Neseniai 45 metų gimtadienį atšventęs Maximas tvirtino, kad grupė šiuo metu geriausia per visą karjerą.

Lietuvos lankysitės jau antrą kartą. Ar dar atsimenate 2005-aisiais Vilniuje vykusį koncertą?

– Be abejo, atsimename. Žmonės atėjo pamatyti mus ir tai buvo labai puiku.

– Nuo šio koncerto praėjo jau septyneri metai. Kas pasikeitė per šį laiką grupėje, asmeniniame gyvenime?

– Daug kas pasikeitė per šiuo septynerius metus. Mes turime naują gitaristą ir būgnininką, o grupė šiuo metu yra pati geriausia per visą jos istoriją.

 – Kokias dainas atliksite Kaune? Ar klausytojai išgirs kūrinius iš jūsų dabar kuriamo naujo albumo?

– Mes grosime koncerte keletą naujų dainų, tačiau nežinau, ar jos tikrai bus įtrauktos į naują albumą, kurį mes vis dar kuriame.

Ar naujoji kūryba labai skiriasi nuo jūsų paskutinio studijinio albumo „Invaders Must Die“?

– Naujas albumas bus labai šviežias ir skirsis nuo „Invaders Must Die“, tačiau, be jokios abejonės, muzikoje liks ritmas, kai kurie kiti elementai, dėl kurių „Prodigy“ ir yra žinoma ir vertinama.

– Žurnalo „Mixmag“ skaitytojai neseniai jus išrinko Geriausia visų laikų šokių muzikos grupe.  Ką šis įvertinimas jums reiškia?

– Reiškia labai daug, nes jie yra mūsų gerbėjai, kurie ateina į mūsų pasirodymus ir klauso mūsų muzikos.

– Nors jūs vadinami šokių muzikos grupe, „Prodigy“ kūryboje susipina įvairūs stiliai, todėl jus mėgsta ir roko gerbėjai. Kokios jūsų didžiausios muzikinės įtakos?

– Asmeniškai mane labiausiai veikia „sunkūs“ ritmai ir tokios grupės, kaip „Public Enemy“ ir gitarinės grupės, kaip, pavyzdžiui, „Rage Against The Machine“. Man įtakos padarė visa „sunkioji“ muzika ir bet kas, kas verčia judėti.

Įdomūs faktai iš „Prodigy“„Prodigy“ biografijos:

– Grupės pavadinimas kilo nuo pirmojo Liamo Howletto sintezatoriaus „Moog Prodigy“;
– Grupės simbolis – skruzdė, kuri dažnai painiojama su voru;
– Keithas Flintas vaikystėje garsėjo kaip mokyklos chuliganas, o jaunystėje tapo aistringu grupės „Pink Floyd“ gerbėju;
– Daugelio kritikų nuomone, 1995 m. grupės pasirodymas Glastonberio festivalyje buvo pripažintas geriausiu šou žemėje;
– Grupė koncertavo kartu su Moby, Davidu Bowie, „Rage Against the Machine“, „Sepultura“, „Suede“;
– Albumas „The Fat Of The Land“ (1997 m.) buvo įtrauktas į Guinnesso rekordų knygą, kaip greičiausiai parduotas britų albumas;
– Remiantis „GlobalGathering“ festivalio organizatorių surengta apklausa, „The Prodigy“ buvo pripažinta įtakingiausia Didžiosios Britanijos elektroninės muzikos grupe;
– 2012 m. grupė laimėjo „Geriausios visų laikų šokių muzikos grupės“ titulą elektroninės muzikos kultūrai skirto žurnalo „Mixmag“ rinkimuose.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai