Į Kauną atvyksta džiazas iš Prancūzijos

„Butterflies Trio“
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-02-25 11:00
Kovo 7 dieną, Frankofonijos mėnesio proga, Kauno Teatro klube gros džiazo trio iš Prancūzijos „Frédéric Borey 'Butterflies' trio“.

Į Kauną atvyksiantis trio jau surengė virš penkiasdešimties koncertų įvairiose pasaulio šalyse. Grupės lyderis F. Borey yra gerai žinomas Europos džiazo scenoje, išleido šešis albumus, grojo kartu įvairiuose projektuose su Lionel Loueke, Jesse Van Ruller, Michel Legrand big band ir kituose. Grupės perkusininkas groja kartu su Loganu Richardsonu, Joe Sandersu, Etienne M'Bappe, Perico Sambeat, Sinclairu. Boso gitaristas groja su Magic Malic, Nicolasu Folmeriu, Olivia Ruiz, Sylvain Courtney ir kt. Balandžio mėnesį trio koncertuos NEUMA tarptautiniame festivalyje Meksikoje.

F. Borey suburtas džiazo trio ypatingas tuo, kad jame neišgirsime įprastų harmoninių instrumentų, tokių kaip pianinas ar gitara. Kūrėjas pirmenybę teikia saksofonui, kontrabosui ir mušamiesiems. Jam artima muzika, kurią kuria tokie muzikantai, kaip Joshua Redmanas, Markas Turneris, Billas McHenris ar Chrisas Speedas. Tokia neharmoninių instrumentų sudėtis suteikia labai dideles sąveikos galimybes - instrumentai vieni kitus papildo, klausosi, susilieja.

Ilgą laiką grojęs tradicinį džiazą muzikantas sako iš pradžių tokio muzikinio formato prisibijojo, bet ilgainiui tapo pakerėtas galimybės klausytis kitaip, nei ligi tol. Klausymasis tampa pagrindiniu kompozicijos elementu, viskas pasidaro labai kolektyviška, visi kuria kartu. Laikas, ritmas tampa esminiais kompozicijos elementais. „Toks kūrybos būdas mane visokeriopai įkvepia. Atsiranda spontaniškumo, netikėtos dinamikos. Stengiuosi vengti klišių, išmokau klausytis“, - prisipažįsta F. Borey. Muzika padeda trio muzikantams iš naujo atrasti save.

Trio kuriamą muziką džiazo kritikai apibūdina kaip ypatingą dėl garso grožio, šiek tiek aksomišką, aiškią, lankčiai frazuojamą ir nepriekaištingai valdomą. Žurnalas „Jazz Journal Record Reviews“ F. Borey įvardina kaip „labai išbaigtą ir raštingą muzikantą“. Jis išsiskiria iš kitų šiuolaikinių saksofonistų – jo muzika įkvepianti, melancholiška, kviečianti mąstyti, dvasinga, kartais akrobatiška.

Temos:

Aktualu Muzika

Naujausi straipsniai