Į ką atkreipti dėmesį, renkantis baldus

Medinė kėdė / „Fotolia“ nuotr.
Medinė kėdė / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-08-19 15:30
AA

Nors šiandien baldų pasiūla išties didžiulė, tačiau vertėtų kiekvienam žinoti, kaip išsirinkti vertingą ir ne vienerius metus tarnausiantį baldą. Taigi, kaip atskirti ir kaip pasirinkti unikalius baldus, kurie būtų ne tik kokybiški, bet tuo pačiu būtų ir gražūs meno kūriniai?

Kaip žinia, medis yra seniausia bei geriausia natūrali medžiaga baldams gaminti, o mediniai baldai būstui suteikia jaukumo bei natūralumo. Turbūt ne kartą teko girdėti, kad mediniai baldai jų turėtojams sukelia papildomų teigiamių emocijų, perteikia tam tikrą šilumą. „Namai – tai Jūsų atspindys ir jūsų energijos šaltinis“, – sako baldų gamintojų atstovai.

„Apžiūrėk, paliesk, pastuksenk, pakilnok ir galbūt pauostyk – šie veiksmai leis įvertinti baldo vertę. Kokybiški ir unikalūs medžio masyvo baldai nėra lyg iš gipso ar plastmasės lieti gaminiai, jų papuošimai ar dekorai bus individualūs ir nepakartojami. Tikras medis visada išliks šiltas ir malonus prisilietimui“, – patirtimi dalijasi „Decopolis“ įmonės vadovas Rimvydas Linkevičius.

Baldai iš medžio masyvo skleidžia šilumą

„Baldai, pagaminti iš natūralios, medžio masyvo žaliavos, pasižymi ypatingu patvarumu, ilgaamžiškumu ir, žinoma, verte“, – teigia R. Linkevičius.

Jo teigimu, baldai iš masyvo yra ekologiškai švariausi, sveikiausi tiek žmogui, tiek ir aplinkai.

Nuo seno žmonės, norintys susikurti šilumą ir jaukumą interjere, renkasi medinius baldus. Juos prilietus, anot pašnekovo, jusite šilumą, ne taip, kaip iš dirbtinių medžiagų pagamintų baldų. Dar daugiau, medinį baldą dažnai norisi ne tik liesti, bet ir paglostyti, pačiupinėti jų formas ar paviršių.

Kas svarbiausia, tinkamai apdoroti mediniai baldai ilgai gali išlaikyti natūralų medžio kvapą, kadangi juose gausu eterinių aliejų.

Virtuvės interjeras / „Shutterstock“ nuotr.

Baldai, pagaminti iš medžio masyvo, turi savo svorį

Dar vienas požymis, padedantis atskirti tikrai kokybiškus medinius baldus nuo imitacijos, – atitinkamas medinių baldų svoris. Žinoma, baldai nebūtinai bus labai sunkūs ir nepajudinami, bet visgi turės medžiui būdingą svorį, kas suteiks tvirtumo ir ilgaamžiškumo. Be to, tokie baldai neskambės kaip kartono dėžutė.

Medinių baldų konstrukcija

Rimvydas Linkevičius pataria atidžiau atkreipti dėmesį ir į baldų konstrukciją. Kuo daugiau rankų darbo įdedama gaminant baldus, tuo baldas dažnai būna tvirtesnis.

Virtuvės interjeras / „Shutterstock“ nuotr.

„Kokybiški mediniai baldai turėtų susidėti iš keletos sujungtų patvarių ir kokybiškų medinių dalių, kas užtikrina baldų tvirtumą, o ne vien pridėtinėmis tvirtinimo medžiagomis ar jungtimis“, – patarimus dalijo pašnekovas.

Žmonės pavargo nuo masinės gamybos, kuri dažniausiai džiugina vos kelerius metus. Papildomą vertę baldai turės, jei bus pagaminti rankomis, o ne automatizuotomis staklėmis. Tokie baldai gaminami ne taip greitai, bet kiekvienas meistro rankų prisilietimas tikrai pridės didesnę vertę gaminiui.

Taip pat skaitykite: Interjero patarimai: plečiame namų erdvę

Meniniai, rankomis atlikti, drožiniai, papuošimai, dekorai baldą dar labiau padarys tauresnį bei unikalų.

Virtuvės interjeras / „Shutterstock“ nuotr.

Meistro rankomis atlikti drožiniai ir dekorai bus išskirtiniai ir nepakartojami, kaip kad dauguma, turinčių ilgą išliekamają vertę senų, antikvariatuose randamų baldų. 

Ar rinktis vienetinius, išliekamąją meninę vertę turinčius, ar ne itin kokybiškus baldus, yra kiekvieno pasirinkimas. Visgi rinkdamiesi baldus nepamirškite atsižvelgti į pateiktus patarimus ir tinkamai įvertinti įsigyjamus baldus.

Parengė Evelina Tamulaitienė.