Į iškilmingą graikų nacionalinės dienos minėjimą atskubėjo ir diplomatai, ir pramogų įžymybės

Graikijos nacionalinės dienos minėjimas / Donato Savicko nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-27 11:09
Kovo 26-osios vakarą Vilniaus Rotušė ūžė nuo kalbų, vyno taurių skambesio, tradicinių šokių ir juoko – į viena svarbiausių Graikijos švenčių laikomos nacionalinės dienos minėjimą susirinko užsienio šalių ambasadoriai, diplomatai, aukšto rango politikai, verslininkai ir pramogų pasaulio atstovai. Pirmadienio vakarą juos į vieną vietą subūrė noras pažymėti ne tik šią, bet ir dar dvi progas.

„Kasmet Lietuvos ir Graikijos bendradarbiavimas bei verslo santykiai vis stiprėja. Tai liudija ir šiais metais suplanuotas istorinis Graikijos prezidento vizitas į valstybės atkūrimo šimtmetį mininčią Baltijos regiono šalį“, – sakė Graikijos ambasadorė Lietuvoje Vassiliki Dicopoulou.

Sakydama sveikinimo kalbą ji paminėjo ir Mykolo Romerio universitete prieš mažiau nei savaitę atidarytą „Aristoteliškų studijų ir kritinės teorijos“ centrą – tai bendras lietuvių ir graikų projektas.

Renginyje viešėjęs mados istorikas, televizijos laidų vedėjas Aleksandras Vasiljevas pasakojo ne kartą viešėjęs Graikijoje ir esąs sužavėtas šios šalies istorijos, kultūros ir virtuvės tradicijų. Ryškiausiai jis prisimena 1988-ųjų kelionę į šią šalį, kuomet čia buvo sukama legendinė komedija. Tuomet A. Vasiljevas juostos komandai parinko daugiau nei 800 skirtingų kostiumų.

Donato Savicko nuotr.
Donato Savicko nuotr.

Sentimentus Graikijai jaučia ir renginių vedėjas Dainius Martinaitis, prisipažinęs netgi mokęsis šokti nacionalinį šio krašto šokį – sirtakį, o jo vadovu po daugelį žavintį judesio pasaulį tapo buvęs vienas iš buvusių Graikijos Vyriausybės vadovų.

„Domiuosi įvairių šalių kultūromis, nes tenka nemažai keliauti po pasaulį. Sirtakis man visada buvo įdomus ir kažkuo dėmesį patraukiantis šokis, kurio istoriją man papasakojo bei svarbiausias jo paslaptis atskleidė geriausi graikų tradicijų puoselėtojai“, – sakė D. Martinaitis.

Tą vakarą Graikijos ambasados surengto priėmimo svečiai turėjo ir daugiau progų švęsti. Šį sezoną mėgstantieji keliauti galės pasinaudoti dar vieną galimybe paprasčiau bei greičiau pasiekti senovės istorija dvelkiantį bei turistų labai mėgstamą miestą – Atėnus. Būtent į jį pradedami vykdyti tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus.

„Tai – ypatingai gera žinia, nes labai daug žurnalų viršelių fotosesijų vyksta būtent Atėnuose. Iki šiol norint pasiekti šį miestą tekdavo keliauti su vienu ar netgi dviem persėdimais. Būdavo tokia drama!“ – su šypsena sakė „Modilinos“ modelių agentūros savininkė Jolanta Sadauskienė.

Donato Savicko nuotr.
Donato Savicko nuotr.

Ji ne kartą yra viešėjusi Graikijoje ir žavisi kiekvienu šios šalies kampeliu.

TV3 orų pranešėjas Naglis Šulija pasakojo su šeima Kretos saloje ilsėjęsis du kartus. „Gaivios, saulėtos, kupinos pažinimo atostogos. Juk Graikija – dalis Europos kultūrinio lopšio“, – sakė pašnekovas. Jį sužavėjo tas faktas, kad šalies įstatymai draudžia maitinimo įstaigų svečiams patiekti šaldytus jūros produktus.

„Žuvis, jūros gėrybės gali būti tik atvėsintos. Tad, Graikija – tikras gurmanų, vertinančių šviežumą, rojus“, – sakė N. Šulija.

Bene labiausiai nacionalinės Graikijos dienos svečius nustebino floristo Antano Mažono dėka prie fotosienelės iškilusios prasmingos augalų kompozicijos.

„Graikų nacionalinės dienos ir vieno didžiausių Lietuvos kelionių organizatoriaus jubiliejaus proga sukūrėme kolonas iš alyvmedžio, gluosnio ir strelicijų. Mintis buvo sujungti skirtingų šalių augmeniją per keliones, per kultūrų ryšį. Tai – tarsi moderni skirtingų šalių sąsajų interpretacija“, – kalbėjo floristas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai