Į filmą „Neoninis demonas“ susirinkę žinomi žmonės išvydo, kokia yra grožio kaina

Dominykas Vaitiekūnas, Sandra Straukaitė, Gytis Ivanauskas, Austėja Jablonskytė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-07-13 19:21
„Grožis reikalauja aukų“ – toks šūkis trečiadienio vakarą Lietuvos mados ir pramogų pasaulio žmones atviliojo į išskirtinę filmo „Neoninis demonas“ premjerą. Ryškių neono šviesų lydimi svečiai rinkosi žiūrėti dramą apie glamūrišką, bet žiaurų mados pasaulį, kurią režisavo kino provokatoriumi vadinamas danas Nicolas Winding Refnas.

Šiais metais Kanų kino festivalyje prieštaringų vertinimų sulaukusio, tačiau abejingų nepalikusio filmo premjera sudomino dizainerę Sandrą Straukaitę, stilistę Austėją Jablonskytę, režisierių ir aktorių Gytį Ivanauską, aktorių Dominyką Vaitiekūną. Mados pasaulio užkulisiai ne svetimi pasirodė ir laisvu nuo sporto metu modeliu dirbančiam badmintonininkui Kęstučiui Navickui.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Gytis Ivanauskas Žmonės.lt sakė, kad mados pasaulio užkulisiuose visą laiką verda konfliktai.

„Mados pasaulis vienaip ar kitaip yra intrigų pasaulis. Kiek man tenka būti viduje kaip žiūrovui ar užkulisiuose, tai žinau, kad manekenės visą laiką kovoja tarpusavyje. Turbūt reikalinga tam tikra pozicija ir vieta po saule. Po to mergaitės ir tampa anoreksikės, nes nori būti viena už kitą lieknesnės“, – kalbėjo Gytis.

Filmo premjeros Vilniuje svečiai:

„Neoninis demonas“ pasakoja apie šešiolikmetę merginą Džesę (talentingoji Elle Fanning), kuri svajoja užkariauti mados pasaulį. Siekdama tikslo, ji atvyksta į Los Andželą ir stačia galva pasineria į savo svajonę. Tačiau greitai nekalta mergina tampa aplinkinių grobiu. Dizaineriai, modeliai ir stilistai pradeda gvieštis tobulo Džesės grožio.

Režisierius N.W.Refnas šią istoriją vadina kelione į paauglės beprotybės ir maniakiškumo pasaulį. Kūrėjas prisipažįsta, kad sukurti filmą apie paauglės svajones bei mados pasaulį, kuris yra ir glamūriškas, ir siaubingas, norėjo jau seniai.

Danų režisierius jau išgarsėjo ne ką mažiau žiauriais, tačiau estetiškais filmais „Bronsonas“, „Važiuok“ ir „Atleidžia tik Dievas“. Naujausias jo filmas Kanų kino festivalyje gavo specialų prizą už garso takelį, kurį sukūrė garsus amerikiečių kompozitorius Cliffas Martinezas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai