Į ekranus grįžtanti aktorė Linda Hamilton: „Kiekvieną dieną įsimyliu savo pasaulį ir jame esančius žmones“

Linda Hamilton ir Arnoldas Schwarzeneggeris/ Vida press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-11-02 14:20
Linda Hamilton (63) ilgai dvejojo, ar po 28 metų pertraukos nori vėl tapti Sara Konor. Vis dėlto naujausioje – šeštojoje – kino ciklo apie terminatorių dalyje „Terminatorius. Tamsus likimas“ grįžta prie ją išgarsinusio vaidmens.

Kultinę Arnoldo Schwarzeneggerio frazę „I’ll be back“ – „Aš grįšiu“ šįkart ištaria Hamilton herojė. Tokio sugrįžimo Holivude seniai nebuvo. Kovinių filmų aktoriai vyrai vis parodo raumenis, bet kada po ilgos pertraukos veiksmo juostos filmavimo aikštelėje pasirodė ne itin jauna moteris? Ir ne šiaip pastovėjo prieš kamerą – Nevados dykumoje Hamilton treniravosi su vienu iš JAV kariuomenės specialiosios paskirties padalinių, vartojo gydytojų skirtus ypatingus papildus ir bioidentiškus hormonus, turinčius padėti auginti raumenis. Daugumą triukų filme irgi atlieka pati – jeigu jau paėmė į rankas ginklą, tai neapsiriboja dalinėmis priemonėmis ir stengiasi išspausti iš savo kūno viską, kas įmanoma.

Režisieriui Timui Milleriui teko nelengva užduotis įkalbėti aktorę. Šešias savaites ji dvejojo, ar verta iškeisti gražų gyvenimą Naujajame Orleane, kur apsistojo prieš ketverius metus, ir vėl atsidurti dėmesio centre. Dienraščiui „The New York Times“ sakė per ketverius metus tapusi sava šiame gyvame mieste ir nenorėjusi, kad kaimynai pradėtų žvelgti į ją kitomis akimis.

Vilą garsenybių draustinyje Malibu ji pardavė 2012 metais (jos koordinatės iki šiol ištatuiruotos ant riešo). Persikraustė į ūkį Virdžinijoje, paskui – į Naująjį Orleaną, kur draugiją aktorei palaiko du šunys – didžiulis Anatolijos aviganis Turkas ir kišeninis mažylis Nudlis.

„Kaip niekam kitam man patinka vienatvė“, – sako Hamilton. Su antruoju vyru režisieriumi Jamesu Cameronu (65) ji išsiskyrė 1999-aisiais ir juokauja, kad jei kada sugalvotų dar kartą tekėti, vienintelis jos išrinktasis būtų tapytojas Kehinde’as Wiley. „Esu vieniša bent penkiolika metų, tiksliai nepamenu, kiek, nes koks gi skirtumas. Bet kiekvieną dieną įsimyliu savo pasaulį ir jame esančius žmones.“

Sutikusi filmuotis pirmajame 1984-ųjų „Terminatoriuje“, jauna aktorė neįtarė, kaip tai paveiks jos karjerą. Neketino būti veiksmo ir nuotykių filmų žvaigžde: studijuodama Lee Strasbergo aktorystės mokykloje Niujorke rengėsi vaidinti Shakespeare’ą. O tapo moterimi, nešiojančia po širdimi žmonijos gelbėtoją ir persekiojama laiku keliaujančio Arnoldo Schwarzeneggerio įkūnyto roboto. Daugiausia buvo dirbama naktimis, didžiąją laiko dalį Hamilton herojė arba bijodama gūžėsi, arba bėgo, o tai slėgė psichiką. Baigus filmuotis užklupo depresija – net sapnuodavo terminatorių.

Ir nė nesapnavo tęsinio. O kai po šešerių metų Cameronas sumanė statyti „Terminatorių 2. Paskutinio teismo dieną“, turėjo vienintelį reikalavimą: Sara nebebus į bėdą patekusi bėglė, Sara kausis. „Jokių ribų“, – užrašė režisierius ant sutikimo filmuotis.

Rengdamasi tapti pašėlusia Sara, kurios kūnas – mirtinas ginklas, o akys liepsnoja, Hamilton irgi turėjo įgyti puikią formą. Tik bėda – tuo metu ištekėjusi už kolegos Bruce’o Abbotto (65) šeštą mėnesį laukėsi. O jos vaikai gimsta dideli. Cameronui grįžus su baigtu scenarijumi, Linda augino mažąjį Daltoną ir skyrėsi su jo tėvu... Į Sarą ji sudėjo visus savo jausmus, o Daltonas Abbotas (30) antrajame „Terminatoriuje“ suvaidino Saros sūnų Džoną Konorą vaikystėje.

Šitaip gimė nepamirštama visų laikų veiksmo filmų herojė – kovojanti kaip liūtė raumeninga motina. Po antrojo „Terminatoriaus“ pasipylę nauji pasiūlymai tebuvo blankios Saros kopijos. Režisieriai nežinojo, kur dėti aktorę ir tipažą, gerokai pralenkusį laiką. Beje, Linda nuo tada blogai girdi viena ausimi – iššaudama lifte neužsikimšusi ausų kamštukais, pažeidė klausą.

Linda Hamilton nenorėjo būti moteriškuoju Bruce’o Williso atitikmeniu. Ir rado grynai moterišką išeitį – pagimdyti režisieriui dukrą (Josephine Cameron (26) užaugusi tapo rašytoja) ir dingti iš Holivudo. Sunku įsivaizduoti skirtingesnių žmonių sąjungą – interviu Linda lygina juos su dėlionės elementais: ten, kur vienas išsikišęs, kitas – įdubęs. „Manau, kad jis išties įsimylėjo Sarą Konor. Kaip ir aš.“

Kartu jie buvo septynerius audringus metus. „Išsiskyrusi su Jimu (taip saviškiai vadina Jamesą Cameroną), daugybę metų jaučiausi visiška griuvena. Labai džiaugiuosi išsilaisvinusi. Daugiau niekada neskirsiu tiek jėgų neveikiančiam projektui“, – sako aktorė.

Vis dėlto, prieš dvejus metus gavusi Camerono laišką, kuriame tas klausė, ar nesutiktų dar kartą padirbėti drauge, neišmetė jo į židinį, bet išvyko į treniruočių stovyklą. Sena vieniša vilkė Sara Konor (aktorė nenori, kad kas nors sakytų, kaip puikiai atrodo šešiasdešimt trejų; verčiau tegu pripažįsta, kokia sena tapo) ir robotė karė Greisė vėl stoja prieš terminatorius. Šeštoji juosta, kurios vienas iš scenaristų – pats Cameronas, yra dviejų pirmųjų dalių tęsinys, joje ignoruojami įvykiai, apie kuriuos pasakojo trys vidurinės dalys, taigi Sara gyva ir kaip niekada karinga.

Naujausi straipsniai