Į Dominyko Kubiliaus filmo premjerą atvyko Laura Paukštė su gruodį gimusia jųdviejų dukra

Dominykas Kubilius ir Laura Paukštė su dukrele Matilda / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Autorius: Monika Svėrytė
Publikuota: 2015-01-22 15:47
Prodiuseris Dominykas Kubiliaus ketvirtadienio popietę Vilniaus kino centre „Skalvija“ pristatė pirmąjį savo režisuotą dokumentinį filmą „Dėmesio – maistas!“.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Į specialų filmo seansą atvyko ir gruodžio 12 dieną dukrą pagimdžiusi Dominyko Kubiliaus gyvenimo draugė, prodiuserė Laura Paukštė. Moteris su mažyle premjeroje sulaukė daug dėmesio ir komplimentų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Prodiuseriai Laura Paukštė ir Dominykas Kubilius dukrai išrinko Matildos vardą

„Dėmesio – maistas!“ – pirmasis lietuviškas filmas, pasakojantis apie išmetamą maistą ir su tuo susijusias socialines problemas. Pasak D.Kubiliaus, kurti tokį filmą jis nusprendė sužinojęs, kokį didelį dar vartojamo ir nesugedusio maisto kiekį žmonės išmeta į konteinerius.

„Tai daro prekybos centrai, didelės įmonės, kurios gamina tam tikrus produktus, taip pat gyventojai. O juk galėtume pasidalinti tuo maistu, kuris yra vartojamas. Vietoje to, kad atiduotume jį vargšams – tas maistas atsiduria šiukšlių dėžėse“, – Žmonės.lt sakė D.Kubilius.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kuriant juostą buvo filmuojama ir slaptomis kameromis, ir naktimis. „Džiaugiuosi, kad mums pavyko užfiksuoti, kas neturėtų vykti normaliame pasaulyje“, – sakė juostos režisierius. Pasak jo, gero maisto švaistymas veltui yra didelė problema ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.  

„Kurti tokį filmą mane įkvėpė dar ir tai, kad apie šią problemą niekas garsiai nekalba. O ji yra“, – sakė jis.

Filmo trukmė – 45 minutės. Artimiausiu metu „Dėmesio – maistas!“ bus parodytas daugelio Lietuvos miestų savivaldybėse, mokyklose, universitetuose. Pažiūrėti filmo bus kviečiami ir verslininkai, taip pat – tiesiogiai su maisto pramone susiję žmonės.

Vėliau filmą galės išvysti ir televizijos žiūrovai, tačiau kada tai įvyks, dar sprendžiama.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai