Į Baku atvykęs Edmundas Seilius norėtų viešbučio restoraną paversti Donato Montvydo repeticijų sale

Edmundas Seilius / Karinos Ziminaitės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-05-22 10:35
Po varginančio ir ilgo skrydžio prie lietuvių „Eurovizijos“ delegacijos Azerbaidžano sostinėje Baku prisijungė operos dainininkas Edmundas Seilius. Lietuvos atstovą Donatą Montvydą balso lavinimo subtilybių mokantis solistas teigė, kad pagrindinė jo misija – būti Donatui taip reikalinga „antrąja ausimi“.

„Kartu dirbame jau gerą pusmetį, tačiau Donato vieno palikti negalima. Dainavimas – trapus dalykas. Net didžiosios operos žvaigždės visuomet turi žmogų, „papildomą ausį“, kuri pasako, jei kas ne taip. Iki „Eurovizijos“ labai aktyviai kartu dirbome ir Lietuvoje. Baku padedu Donatui susivokti jo balse. Nors jis nėra „žalias“, kiekvienam reikia, kad kas pasiklausytų iš šalies. Esu jo mokytojas, savo sferoje Donatas yra labai stiprus, bet galiu jam patarti“, – portalui Žmonės.lt pasakojo žinomas atlikėjas.

E.Seilius sakė, kad pirmąją jo viešnagės Baku dieną jųdviejų su D.Montvydu repeticija buvo trumpa, tačiau per daug varginti balso prieš pat šou taip pat negalima. „Po pusryčių nuvažiavome į paplūdimį, dainininkams negalima perkaisti. Iš gyvenimiškos patirties žinau, kad nuo ilgo buvimo saulėje išburksta balso stygos ir nebenatūraliai reaguoja į darbą. Todėl pasėdėjome šešėlyje su Donatu, pasikalbėjome, išsimaudėme, pasimėgavome šiluma, o grįžę padirbėjome gerą valandėlę“, – apie dienos įvykius kalbėjo E.Seilius.

eurovision.tv nuotr.
eurovision.tv nuotr.

Pirmajai repeticijai su D.Montvydu operos solistas pasirinko viešbučio kambarį, kur jis turi muzikos instrumentą. „Rytoj matysime, kokia bus situacija. Apsiuostėme ir atradome, kad viešbučio restorane stovi neblogas pianinas, ir erdvė didelė. Jei sutarsime su viešbučio valdytoju, uždarysime restoraną valandai kitai ir repetuosime“, – planais dalijosi Donato mokytojas.

Anot E.Seiliaus, atlikėjui parepetuoti pakanka keleto užsiėmimų po 30-40 minučių. „Nenoriu, kad Donatas nuvargtų, kam to reikia? Pasirodymas nebus ilgas, tai ne koks maratonas, o sprintas“, – šypsojosi jis.

Žmoną Lietuvoje sulaikė darbai

Nors dainininkas prisipažino svarstęs į Baku pasiimti ir žmoną, solistę Kristiną Zmailaitę, moterį Lietuvoje sulaikė darbai. „Galvojome kartu važiuoti, bet ir finansiniai reikalai, ir svarbūs darbai susidėjo, tad neišėjo. Aš ir pats pabėgau iš Lietuvos labai trumpam – jau 25 dieną išvykstu, nebūsiu „Eurovizijos“ finalo metu, nes jau gegužės 26 dieną turiu rimtą koncertą, negalėjau atsisakyti. Didžiausia mūsų užduotis Azerbaidžane – patekti į finalą. Jei pavyks, įtampa nukris, Donatas susikaups... Ir apskritai manau, kad viskas bus gerai, nes jis yra šaunuolis – jaunas, šaunus, veržlus, iniciatyvus ir uždegantis“, – D.Montvydą gyrė jo mokytojas E.Seilius. 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai