Į „Žalgirio“ talismaną įsikūnijęs Gediminas Jurevičius: 10 kilogramų sveriantis kostiumas ir per dideli batai

„Žalgirio“ komandos talimanas – Žalgirinis / LTeam archyvo nuotr.
„Žalgirio“ komandos talimanas – Žalgirinis / LTeam archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-01-25 16:57
AA

Nuo žiūrovus linksminančio vaikščiojančio beisbolo kamuoliuko iki su sirgaliais šokančio išdykusio buliuko – pasaulio profesionalaus sporto arenose jie, talismanai (ang. mascots), tapo nepakeičiama rungtynių dalimi.

Lietuvos arenose galime sutikti ne vieną talismaną, bet tik „LTeam olimpinio žiemos festivalio“ metu net dešimt jų varžysis trečią kartą rengiamame sporto talismanų konkurse. Jų varžytuvės - vasario 2 dieną, šeštadienį, o nuotaiką festivalio svečiams talismanai palaikys visas tris dienas (vasario 1-3 d.).

Išankstinis sporto talismanų konkurso favoritas – Kauno „Žalgirio“ klubo herojus Žalgirinis. Šis talismanas tapo nugalėtoju 2017 ir 2018 metais, o tiesioginis to kaltininkas – Žalgirinio „viduriai“ arba „siela“ gimnastikos treneris Gediminas Jurevičius.

„Žalgirio“ komandos talimanas – Žalgirinis / LTeam archyvo nuotr.

„Užtenka penkiolikos minučių kostiume ir jau būnu visas suprakaitavęs. Jaučiuosi kaip po gero apšilimo treniruoklių salėje, – juokėsi vaikus gimnastikos paslapčių mokantis 31 metų G. Jurevičius. – Po visų pasirodymų su kostiumu kažkiek svorio numetu, bet aš jau paprasčiausiai nebeturiu, nuo kur to svorio numesti.“

Įspūdingais akrobatiniais triukai – kūlversčiais, salto ore ar šokių judesiukais krepšinio sirgalius linksminantis G. Jurevičius teigia, jog nuo praėjusio sezono darbas su Žalgirinio kostiumu tapo komfortabilesnis. Kauno klubas atnaujino Žalgirinio „rūbus“, kurie dabar - labiau pritaikyti gimnastui.

„Žalgirio“ komandos talimanas – Žalgirinis / S. Cirbos nuotr.

„Praėjusiame sezone keitėme visą kostiumą. Ankstesnis kostiumas buvo šiek tiek nepatogus – Žalgirinio batai buvo 47 dydžio, nors mano koja yra tik 42 dydžio. Jausdavausi kaip su lastais, – pasakojo Žalgirinio kostiumo šeimininkas. – Dabar turime labiau prie judesio pritaikytą kostiumą. Net pirštinės yra specialios ir pritaikytos mūsų pasirodymui, kad ranka neslystų darant įvairius akrobatinius triukus ir nenusilaužtume sprando.“

Paprastai žiūrovo akiai gali atrodyti, jog talismanas rungtynių metu tik linksmai straksi ir judina kūną. Tačiau G. Jurevičiaus teigimu, toks darbas nėra lengvas – jis kupinas traumų grėsmės, kurias sukelia ir 10 kilogramų sveriantys „šarvai“.

„Žalgirio“ komandos talimanas – Žalgirinis / R. Lukoševičiaus nuotr.

„Esu koją kryptelėjęs, turėjęs nugaros, kaklo traumų, – vardijo G. Jurevičius. – Esu pripratęs vartytis, tačiau kostiumas prideda papildomo svorio, prie ko kūnas nėra natūraliai pripratęs. Ilgiau dėvint kostiumą, jaučiasi ir nugaros skausmai. Nuo galvos svorio gali įskausti ir sprandą. Kitiems gali atrodyti, jog pasirodymai kostiume yra lengvi, tačiau taip nėra.“

2017 ir 2018 metais sporto talismanų konkursą laimėjęs Žalgirinis sustoti šiais metais nežada ir siunčią lakonišką, bet aiškią žinutę kolegoms – „lauksiu konkurencijos“.