Humoristas Olegas Šurajevas apie „Young Fathers“: „Reikia naudotis proga, kad galim išgirsti gyvai“

Olegas Šurajevas ir „Young Fathers“ / Festivalio organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-08-27 10:24
Vasariniai festvalintojai jau traukia atgal į miestą, o laikas iki „Loftas Fest“ starto tiksi pasišokinėdamas. Šį penktadienį miesto festivalis atvers duris, nustebins akis ir pamalonins ausis.

Neveltui šių metų „Loftas Fest“ muzikinė programa yra skirta turintiems akį. Į Lietuvą pirmą kartą atvyksta prestižinio „Mercury“ apdovanojimo savininkai, alternatyviojo hip hopo grupė „Young Fathers“ iš Edinburgo. Škotai rengiasi sudrebinti „Loftas Fest“ gyvo garso „SOL“ sceną.

Olegas sako: „Tai yra žiauriai gerai“

Humoristas, stand-up comedy artistas ir tiesiog įdomus žmogus Olegas Šurajevas, beveik visą vasarą praleidęs už Atlando, iš pradžių nustebo, kad pasaulyje žaibiškai išgarsėję škotai kažkaip atrado kelią į Vilnių.

„Klausau „Young Fathers“ ir iškart prisimenu tą laiką, kai aš, būdamas kokių 19-20 metų, leisdavau visu garsu „Block Party“ ir šokau ant stalo.  Bet kas svarbiausia, jie dirba su  „Anticon“! Tai mano mėgstamiausias muzikos „leiblas“! Jie yra žiauriai geri: specializuojasi indie rap, abstract ir alternative hip hope, bet jiems nėra nieko baisaus išleisti ir išvis radikaliai kitokią muziką. Aš spaudžiu didelį mygtuką už „Young Fathers“ ir muziką, kurią „Anticon“ transliuoja į pasaulį“, –  kalbėjo Olegas.  

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Olego teigimu, „Young Fathers“ yra ta grupė, dėl kurios keliauti į festivalį tiesiog būtina. „Reikia naudotis proga, kad galim išgirsti juos gyvai Lietuvoje“, – sako jis.

Rajono vaikiai, užkariavę muzikos pasaulį

„Young Fathers“ – tai trys hip hopui visa širdimi ir jėgomis atsidavę vaikiai, kurių pažintis prasidėjo slidžios reputacijos hip hopo klube „Bongo“ Edinburge. Šiandien jiems visiems yra po 27-erius metus, jie visi nešioja savo tėvų vardus, o pasaulio festivalių ir klubų scenas drebina žvėriškai gerais gyvais pasirodymais.

Pernai „Young Fathers“ išleistas pirmasis studijinis albumas „Dead“ pelnė prestižinį tarptautinį muzikinį apdovanojimą „Mercury Prize“. Muzikos pasaulio užkuliuose žinoma nerašyta tiesa, jog šis apdovanojimas atlikėjams tenka drauge su didžiuliu tarptautiniu dėmesiu ir, žinoma, populiarumu. „The xx“,  „Arctic Monkeys“, „Klaxons“, James Blake ir PJ Harvey – tai tik keli vardai, ryškiai įrašyti į muzikos istoriją ir daugelio mūsų mėgiamus grojaraščius.

Visi jie – ankstesnių „Mercury Prize“ laimėtojai, šalia kurių šiandien pelnytai stovi ir hip hopą, roką bei popsą į vieną intriguojantį muzikos uraganą maišantys edinburgiečiai „Young Fathers“.

„Neabejotinai besigiminiuojantis su „TV on the Radio“, augęs senelio krautroko ir trečios eilės pusbrolio „Streets“ įtakoje, grunge'ą pamėgęs „Arcade Fire“ sūnėnas, brėžiantis naujas art hip hopo ribas“ – taip naujausią „Young Fathers“ albumą „White men are black men too“ apibūdina „Pitchfork“.  

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Vasaros uždarymas mieste

Startas jau šį penktadienį! O tada tris „Loftas Fest“ dienas menų fabriko teritorijoje suksis ne tik muzika ir šokiai: rugpjūčio 28-30 dienomis čia veiks Dizaino paviljonas su būriu naujų lietuvių kūrėjų, kino teatras po atviru dangumi, vyks tarptautinė konferencija muzikos profesionalams „What’s Next in Music“.

Daugiau naujienų apie „Loftas Fest“ skaitykite čia.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai