Humoristas Mantas Bartuševičius: mūsų tikslas niekada nėra įžeisti, o priešingai – atkreipti dėmesį į egzistuojančias problemas

Mantas Bartusevičius
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-11-02 10:40
Turbūt retas nėra girdėjęs jau fenomenu laikomo „Humoro klubo“. Prieš dešimt metų susiburęs tendemas, jungiantis stand – up žanro puoselėtojus, revoliucionavo nuvalkiotų anekdotų sąstingyje užsilikųsi Lietuvos humorą. Vis tik daug kas tebesieja humorą su klišėmis ar šaipymusi, patyčiomis.

„Visų pirmą, reikėtų žvelgti į tai, kaip į meno objektą kažkokį. Interpretuoti kiekvienas galim savaip. <…> Mūsų tikslas niekada nėra įžeist kažko ar pasakyti taip, kad kažkas verktų, eitų daryt kažkokius neigiamus veiksmus. 

Mes norim priešingai – hiperbolizuodami problemą mes norim atkreipti dėmesį į ją. Čia didžiausia siekiamybė netgi sakyčiau: ne tik pajuokaut ir pašmaikštaut, kad mes pasijuoktumėme, išeitume ir grįžtumeme į darbus. Bet pajuoktauti taip, kad mes atkreiptume žmonių akis į kažkokias stigmas“, – taip apie humoro tikslą pasakojo „Humoro klubo“ narys, humoristas Mantas Bartuševičius.

Pilnas pokalbis su Mantu Bartuševičiumi apie tai, ar humoro jausmas yra lavinamas, koks jo santykis su intelektualumu bei kitus dalykus – „Žinių radijo“ laidoje „Ko mokykloje nemokė“.

Naujausi straipsniai