Humoristas Mantas Bartuševičius dienai tapo šauktiniu: „Nesu fizinių užduočių vyrukas“

Mantas Bartuševičius išbandė šauktinių gyvenimą / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-10-11 10:50
Šalies saugumas, gynyba, kariuomenė ir šauktiniai vis dar išlieka opiu klausimu, ypač – jaunam žmogui. Daug neaiškumo, daug pasirinkimų ir galimybių. Norėdamas savo kailiu išbandyti šauktinio dalią humoristas Mantas Bartuševičius dieną praleido su Lietuvos kariuomenės Gedimino štabo batalione 9 mėnesių tarnybą atliekančiais šauktiniais.

Diena pasitaikė ne iš lengvųjų, humoristui teko ne tik apsimauti visą reikalingą ekipuotę pratyboms, bet ir palakstyti miške treniruojantis atlikti tam tikras užduotis. Taip pat prie improvizuoto pietų stalo miške pabendrauti bei paragauti sauso davinio.

„Tiesą sakant, truputį bijojau, nes kariuomenę labai gerbiu ir nežinojau, kaip elgtis. Galvojau, kad jei pajuokausiu ne vietoje, galiu gauti kokią fizinę užduotį, o aš nesu „fizinių užduočių vyrukas“, – įspūdžiais dalijosi M. Bartuševičius. –  Esu pasiklydęs kariniuose laipsniuose ir bijojau kokiam nors leitenantui pasakyti kažką nederamo“.

Mantas Bartuševičius išbandė šauktinių gyvenimą / Organizatorių nuotr.
Mantas Bartuševičius išbandė šauktinių gyvenimą / Organizatorių nuotr.

Komikas pasakojo, kad liko sužavėtas šauktinių bendravimo. Jie jam paliko labai gerą įspūdį. Tiesa, fizinio ištvermingumo pareikalavusios užduotys jam pasirodė ne taip lengvai įveikiamos, kaip tikėjosi.

„Nors pratybų paragavau nelabai daug, pajaučiau, koks didelis fizinio pasirengimo nuotolis tarp manęs ir karių. Tad tiesiog sekiau paskui ir bandžiau apsimesti, kad man visai nesunku, o ir širdis nepermušinėja. Visgi, namo grįžau su labai puikiu jausmu viduje ir džiaugiuosi tokiems žmonėms patikėdamas savo šalies saugumą“, – kalbėjo jis.

Lietuvos krašto apsaugos ministerija kartu su Lietuvos kariuomene sugalvojo laidų ciklą, skirtą jauniems žmonėms, kurie mažiau domisi šalies saugumo klausimais arba turi daug klausimų ir neranda aiškių ir paprastų atsakymų į juos. Iš viso pasirodys penkios skirtingos laidos susijusios su tuo, jog visi piliečiai prisideda prie šalies saugumo ir stiprinimo, tik skirtingais būdais ir nebūtinai ginklu ar tarnaudami kariuomenėje. Ne mažiau svarbu apie tokias temas kalbėti suprantama kalba, o gal net ir juoko forma.

Mantas Bartuševičius išbandė šauktinių gyvenimą / Organizatorių nuotr.
Mantas Bartuševičius išbandė šauktinių gyvenimą / Organizatorių nuotr.

„Kalbant apie pilietinę visuomenę, labai svarbus suvokimas, jog kritiškas mąstymas, sugebėjimas atsirinkti informaciją ir neužkibti ant dezinformacijos kabliuko, dalyvavimas visuomeninėje veikloje, domėjimasis istorija ir apskritai tuo, kad vyksta valstybėje taip pat prisideda prie šalies saugumo stiprinimo ir tai mes darome kiekvienas, kiekvieną dieną, tik to nesuvokiame kaip pilietiškumo ir prisidėjimo prie nacionalinio saugumo“ – kalbėjo viena iš idėjos organizatorių, Krašto apsaugos ministerijos atstovė istorikė Luka Sinevičienė.

Visą šią savaitę Lietuvos kariuomenės daliniai yra atviri šalies mokykloms ir siūlo įdomias bei interaktyvias ekskursijas. Planuojama, jog skirtingus dalinius aplankys iki 2000 moksleivių iš visos Lietuvos. Krašto apsaugos diena pirmą kartą buvo surengta 2008 m. spalio 7 d. Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados ,,Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo mechanizuotajame pėstininkų batalione (Karaliaus Mindaugo husarų batalionas). Nuo 2014 m. Krašto apsaugos diena kariuomenės daliniuose tapo tradiciniu renginiu, kuriuo siekiama sudaryti galimybę moksleiviams susipažinti su Lietuvos kariuomene, skatinti stipresnį bendradarbiavimą formuojant pilietiškai atsakingą, Lietuvą ginti pasirengusį pilietį.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai