„Huawei MatePad Pro“ apžvalga: subalansuotas kūrybingiems ir praktiškiems

„Huawei MatePad Pro“
Autorius: Projekto partnerio turinys
Publikuota: 2020-07-23 15:03
Dėmesys dizainui ir inovacijoms visuomet buvo „Huawei“ arkliukas, tačiau dabar technologijų gamintojas nusitaikė į išmaniųjų įrenginių gebėjimą išlaisvinti kūrybinį potencialą. Šios ambicijos rezultatas – turimo planšetinių kompiuterių arsenalo papildymas naujuoju flagmanu „Huawei MatePad Pro“, kuris netrukus atsidurs ir lietuvių rankose. Pažvelkime iš arčiau, kaip atrodo gamintojo siekis įkvėpti kurti, dirbti ir ilsėtis.

Naujasis kūrybos konceptas

Lengvas, aptakus ir išvaizdus. Toks pirmas įspūdis susidaro į rankas paėmus „MatePad Pro“. Su baterija planšetė sveria 460 g ir tai yra vos dukart daugiau už neseniai technologijų gamintojo pristatytą P40 serijos flagmaną – išmanųjį telefoną „Huawei P40 Pro“. 

Tačiau įrenginio lengvumas neturėtų apgauti – nors planšetė nepriskiriama sunkiasvorių kategorijai, ši savybė netaikoma jos vidinei jėgai. „MatePad Pro“ apginkluota pažangiu „Kirin 990“ lustų rinkiniu, kuris stebėtinai didina našumą ir energijos naudojimo efektyvumą. Originalios architektūros NPU efektyviai paskirsto įrenginio galią, kartu paspartindama dirbtinio intelekto darbą.

Aršus viduje, įrenginys iš išorės atrodo grakštus ir stilingas. Minimalistinis „MatePad Pro“ dizainas buvo kuriamas smulkmeniškai apgalvojus detales, todėl planšetėje įmontuotos antenos beveik nematyti, o korpuso mikrolinkiai jai suteikia aptakumo ir patogumo laikyti rankose. Įkvėpimo dizainui įrenginio kūrėjai sėmėsi iš gamtos: ne veltui naujasis modelis pasirodo keturių natūralių spalvų – miško žalios, oranžinės, perlų baltumo ir vidurnakčio pilkos.  

Verta paminėti ne tik „MatePad Pro“ galingumą, stilių, bet ir naujas darbo, filmų žiūrėjimo, žaidimų, mokslų bei kūrybos perspektyvas. Planšetės ypatumas – 10,8 colių „FullView“ ekranas su 90 proc. ekrano ir korpuso santykiu bei vos 4,9 mm rėmeliu. Negana to, „MatePad Pro“ ekranas gerokai sumažina mėlynos šviesos kiekį, tausodamas bei saugodamas naudotojų akis.

„Huawei MatePad Pro“/Gamintojo nuotr.
„Huawei MatePad Pro“/Gamintojo nuotr.

Daugiau funkcionalumo

„MatePad Pro“ aprūpintas „M-pencil“ šešiabriauniu pieštuku. Jį ne tik patogu laikyti, bet ir naudoti: funkcionalus įrenginio priedas prijungiamas „Bluetooth“ ryšiu bei visiškai įkraunamas per valandą. Kartu, įkrautas vos 30 sek., „M-pencil“ veikia 10 min., o pilnu įkrovimu – beveik pusę paros.

Belieka tik įsivaizduoti, ką per tokį laiką su šiuo pieštuku nuveiktų kiekvienas, norintis tapyti, rašyti, dirbti ar kurti. Juolab, kad „M-pencil“ turi virš 4 tūkst. jautrumo spaudimui lygių, o sveria tiek, kiek trys popieriaus lapai – 14 g. Tačiau svarbiausia, jog tradicinio popieriaus idėjoms nebereikia: įrankis – ypač jautrus ir tikslus, visi judesiai rašant ar piešiant pasirodo ekrane, yra lengvai išsaugomi, koreguojami ir gali būti pradedami iš naujo.

Naują pradžią „MatePad Pro“ suteikė ir planšečių įkrovimo galimybėms. Tai pirmasis gamintojo įrenginys, įkraunamas belaidžiu būdu. Greitojo įkrovimo funkcija leidžia vos per pusvalandį planšetės darbą prailginti 3 valandomis, o visiškai įkrauta, net ir intensyviai naudojama, baterija veikia net pusę paros. Nenuostabu: pastarosios talpa – 7250 mAh, tačiau, užtikrindama spartumą ir ilgą veiklą, ji sklandžiai integruota į įrenginį, nekeisdama nei „MatePad Pro“ dizaino, nei svorio.

„Huawei MatePad Pro“/Gamintojo nuotr.
„Huawei MatePad Pro“/Gamintojo nuotr.

Turtinga kokybišku garsu ir turiniu

Rinkoje pasirodanti „Huawei“ planšetė gali būti sinchronizuojama su išmaniuoju telefonu. Pabandžius tai padaryti, pastarasis lengvai įsilieja į „MatePad Pro“ aplinką ir abu įrenginiai tampa vienu galingu kompiuteriu. Telefono ekranas matomas planšetėje, todėl didesniame galima dirbti daug paprasčiau bei laisviau. 

Su „MatePad Pro“ galima skambinti, siųsti pranešimus, joje patogu susirašinėti su draugais, žiūrėti telefono nuotraukų galerija, be to, pastarajame grojama muzika skamba per įrenginio garso kolonėles. Nors planšetė išties minimalistinė, čia integruota keturių kanalų ir tiek pat garsiakalbių garso sistema „Histen 6.0 3D“, kuri išryškina net subtiliausia garsą, o penki apskritimu išdėstyti mikrofonai 360 laipsnių kampu pašalina aplinkos triukšmą. 

Kitas „MatePad Pro“ išskirtinumas – išmanioji magnetine klaviatūra. Ją prijungus, rašymas tampa išties maloniu. Papildomas šios klaviatūros pliusas yra galimybė įrenginio ekrane vienu metu naudotis iki aštuonių mobiliųjų programėlių, kurių langus lengva padidinti, nutempti ar perkelti. Šis funkcionalumas „MatePad Pro“ veiklos nelėtina – planšetė dirba taip pat sparčiai ir sklandžiai. 

„Huawei MatePad Pro“/Gamintojo nuotr.
„Huawei MatePad Pro“/Gamintojo nuotr.

Naudojimasis šiuo „Huawei“ flagmanu kokybiškas ir dėl įdiegtos „AppGallery“ programėlių parduotuvės. Gamintojas, kurdamas šią platformą, siekė suteikti naują patirtį išmaniųjų telefonų ir planšečių naudotojams, o tokio tikslo rezultatus puikiai įkūnija „MatePad Pro“.

„AppGallery“ buvo vystoma preciziškai apgalvojus tiek saugumą, tiek patogumą siųstis bei valdyti aukščiausios kokybės aplikacijas, žaidimus ir kitus produktus. Minėta virtuali parduotuvė šiandien iš viso turi daugiau nei 60 tūkst. programėlių, todėl, pristatydama kruopščiai dirbtinio intelekto algoritmų atrinktą turinį, ji tapo viena labiausiai į naudotojų poreikius sutelktų mobiliųjų galerijų. Paėmus į rankas „MatePad Pro“, šiuo išskirtinumu netrunka įsitikinti.

„Huawei MatePad Pro“ prekyboje Lietuvoje pasirodys liepos mėn. Gamintojo rekomenduojama kaina – nuo 549 Eur.

Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai