Holivudo žvaigždė Angelina Jolie baisisi Sirijos pabėgėlių pasakojimais

Angelina Jolie Jordanijoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-09-11 20:23
Apsiašarojusi Holivudo aktorė Angelina Jolie antradienį pareiškė girdėjusi „siaubingų“ ir „širdį gniaužiančių“ pasakojimų iš Sirijos pabėgėlių, kurie paliko pilietinio karo apimtą tėvynę ir rado prieglobstį vienoje stovykloje Jordanijoje netoli abiejų šalių sienos.

A.Jolie, kuri yra Jungtinių Tautų (JT) pabėgėlių reikalų agentūros specialioji pasiuntinė, apsilankė Zaatario stovykloje, kurioje apsistoję apie 30 tūkst. sirų, pasitraukusių iš savo šalies per jau beveik 18 mėnesių vykstantį konfliktą, kuris, kaip praneša aktyvistai, nusinešė jau beveik 23 tūkst. žmonių gyvybių.

„Aš labai susirūpinusi – pasaulis labai susirūpinęs", – A.Jolie sakė per savo svarbų vizitą, turintį atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į Sirijos pabėgėlių padėtį ir pritraukti daugiau lėšų, kad jiems būtų suteikta pagalba.

„Išties gniaužia širdį, kai Sirijos žmonės klausia tavęs, kodėl, mano nuomone, niekas nesugeba rasti jiems sprendimo", – pažymėjo aktorė.

„Tai, ką jie čia papasakojo, buvo siaubinga girdėti", – sakė aktorė, pridūrusi, kad vaikų istorijos buvo ypač sukrečiančios.

„Kai susitinki su tiek daug nekaltų žmonių ir civilių, Sirijos žmonės klausia, kas palaiko jų pusę. "Kas ketina mums padėti, slenkant mėnesiams?" – ji citavo pabėgėlių žodžius.

Aktorė sakė, kad kai kurie sukilėliai nuogąstauja, jog jų šalyje nebeliks žmonių, kai nepaliaujamai liejasi kraujas.

A.Jolie atskirai susitiko su iš Sirijos pabėgusiomis moterimis ir vaikščiojo po šį didelį palapinių miestelį, lydima JT pabėgėlių reikalų vadovo Antonio Guterreso bei Jordanijos užsienio reikalų ministro Nassero Judeho.

Pasak A.Guterreso, Jordanija yra priėmusi apie 200 tūkst. sirų – daugiau nei kitos kaimyninės šalys.

Pareigūnas pripažino, jog šis milžiniškas pabėgėlių skaičius tapo didele našta Jordanijos ekonomikai ir ištekliams, pažymėjęs, kad Zaatario  „stovyklai reikalingas gausus tarptautinis finansavimas" ir kad sąlygos joje  „vis dar nėra priimtinos".

JT Pabėgėlių reikalų aukštojo komisaro biuras (UNHCR) balandį suteikė savo geros valios ambasadorei A.Jolie specialiosios pasiuntinės statusą dėl šios aktorės išskirtinių nuopelnų agentūrai.

Jordanija leido pabėgėliams iš Sirijos apsistoti Zaatario stovykloje, ilgai atidėliojusi šį sprendimą – matyt vengdama supykdyti kaimyninės šalies prezidento Basharo al Assado autoritarinį režimą.

A.Jolie per savo kelionę taip pat aplankys pabėgėlius iš Sirijos, prisiglaudusius Libane, Turkijoje ir Irake.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai