Holivudo veteranė Anjelica Huston: „Nekenčių sugrįžimų – noriu būti ypatinga“

Anjelica Huston / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-06-09 21:46
Anjelicos Huston (67) vaidmuo naujajame filme apie Džoną Viką vėl grąžino ją ant raudono kilimo. Bet ilgu interviu „New York“ žurnale premjeros proga veteranė supykdė Holivudą.

Redaktoriai žinojo, ką siųsti kalbinti aštrialiežuvę aktorę. „The New York Times“ autorius Andrew Goldmanas jau buvo nušalintas nuo pareigų, nes gavo ne vieną skundą dėl nekorektiškų klausimų. Mėgstamiausia Andrew tema – garsenybių klausinėti, ar jos yra sulaukusios nepadorių pasiūlymų filmavimo aikštelėje ir ar kada teko daryti karjerą pasinaudojant savo grožiu ir seksualumu.

Kalbindamas Anjelicą jis surinko faktus bei visas ilgą laiką sklandžiusias kino pasaulio apkalbas ir pateikė kaip klausimus. Žinoma, pašnekovės niekas nevertė kalbėti, ar jos tėvas garsusis režisierius Johnas Hustonas (1906–1987) buvo alkoholikas („anoniminiai alkoholikai pasakytų, kad taip, bet kaip airis jis buvo tiesiog girtuoklis“), rūkalius, lošėjas, ir ar tiesa, kad palikęs penktąją žmoną Celeste pabėgo į Meksiką su namų tvarkytoja. Juk Huston atsisako prabilti kai kuriomis temomis – sakykim, apie motinos mirtį (jai buvo septyniolika, kai 39-erių modelis ir balerina Enrica Soma (1929–1969) žuvo automobilio avarijoje Prancūzijoje).

Anjelica Huston / „Scanpix“ nuotr.
Anjelica Huston / „Scanpix“ nuotr.

Bet ji nedailindama žodžių šneka, kad, pavyzdžiui, Oprah Winfrey (65) jos nemėgsta, nekviečia į savo šou ir net nesikalba nuo 1986 metų, kai „Oskaras“ už antraplanį moters vaidmenį atiteko Huston, o ne Oprah, nominuotai už filmą „Purpurinė pieva“.

Arba apie tai, kaip Billas Murray (68), su kuriuo vaidino „Gyvenime po vandeniu“, pakvietė visą filmavimo komandą, išskyrus Anjelicą, vakarienės, tačiau apie tai sužinoję kolegos atsisakė vaišių. Vis dėlto Billas atėjo atsisveikinti su Anjelicos vyru skulptoriumi Robertu Grahamu (1938–2008), o, kaip ji tvirtina, daugybė žmonių laidotuvėse nė akių neparodė.

Grahamas ilgai sirgo Vegenerio granuliomatoze – reta sunkia autoimunine liga, pažeidžiančia viršutinius kvėpavimo takus, plaučius ir inkstus. Nelaimė buvo netikėta, Grahamas ilgą laiką praleido ligoninėje, tačiau neturėjo medicinos draudimo ir po jo mirties našlė bankrutavo. O skurdas ir nelaimės – užtikrintas būdas atsikratyti įtakingų draugų. Huston sako, kad tai buvusios blogiausios jos gyvenime dienos (jei nekalbėtume apie mamos mirtį), juolab visi buvo įsitikinę, jog pinigų jai nestinga.

Nepatenkinti Huston interviu galėtų rikiuotis į eilę. Pavyzdžiui, legendinis jos mylimasis Jackas Nicholsonas (82) vargu ar džiaugiasi, kad sena meilė (jų romanas truko nuo 1973-iųjų iki 1989 metų) visai Amerikai papasakojo apie jo kokaino vartojimo įpročius. Žinoma, Nicholsono draugystė su kvaišalais – vieša paslaptis, o ir aktorius seniai išėjęs į pensiją, bet Anjelica teigia, kad Jackas mėgavosi savo ypatingu narkotiku ir vartojo jį kaip espreso puodelį stokodamas energijos. Ir metams bėgant tai nutikdavo vis dažniau.

Tiesa, labiausiai įsižeidė ne konkrečiai paminėti asmenys. Labiausiai įsiuto Anjelicos kolegė Jacki Weaver (71), nors apie ją interviu Huston nė neužsiminė. Bet ne tik žinovai lengvai iššifravo, ką ji turėjo omenyje tvirtindama, kad nenorėtų filmuotis apgailėtiname filme apie tai, kaip buvusios komandų šokėjos susitinka, kad paskutinį kartą drauge sušuktų: „Valio!“

Anjelica Huston / „Scanpix“ nuotr.
Anjelica Huston / „Scanpix“ nuotr.

„Nemėgstu tokių siužetų. Jei kada būsiu sena ponia – o galima sakyti, kad šiandien ir esu tokia liūdna sena ponia, – noriu būti bent jau ypatinga. Nenoriu, kad mane žemintų kalbėdami apie Anjelicos Huston sugrįžimą. Nekenčiu sugrįžimų“, – emocingai dėstė ji Goldmanui, aiškiai turėdama galvoje komediją „Poms“ – „Bumbulai“, kurios premjera įvyko kaip tik tą dieną, kai buvo išspausdintas interviu „New York“. Filmas ir pasakoja apie pensininkes, susibūrusias į tokią šokėjų komandą. Herojes vaidina Diane Keaton (73), Rhea Perlman (71) ir minėtoji Jacki Weaver. Prieš metus šio filmo scenarijų Huston atmetė ir, užuot mosavusi žaismingais šokėjų bumbulais, tapo tarptautinio samdomų žudikų tinklo bose trečiojoje „Džono Viko“ dalyje. Nors prievartos kupini filmai jai nepatinka, „Džonas Vikas“ – išimtis. Juk Džono nuotykiai prasidėjo, kai jis puolė keršyti už mylimo šuns netektį, o pati Anjelica pametusi galvą dėl keturkojų augintinių. Aktorė jų turi trejetą, o savo ūkyje Kalifornijoje augina avis, 13 ožkų ir penkis arklius.

Kilusi drama (įsižeidusi Weaver komentare „Vanity Fair“ pasiūlė Anjelicai užsikrušti) jos neišmušė iš vėžių. Ji sakėsi apgailestaujanti, jei užgavusi aktores, yra didelė jų gerbėja. Bet perskaičius scenarijų filmo tema nesužavėjo būtent jos. „Kitiems galėjo atrodyti kitaip. Gal aš tiesiog išsigandau senatvės?“ – juokėsi Huston „Džono Viko 3“ premjeros vakarą. O radijo interviu Andy Cohenui pridūrė, kad tikisi, jog neįžeidė niekieno jausmų: „Jei taip ir nutiko, jie man gali atsakyti tuo pačiu.“

Naujausi straipsniai