Holivudo legenda Kirkas Douglasas mini ypatingą progą: aktoriui sukako 103-eji metai

Kirkas Douglasas su sūnumi Michaelu ir anyta Catherine Zeta-Jones / „Scanpix“/AP nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-12-10 09:33
Kirkas Douglasas, per savo karjerą sukūręs ne vieną įspūdingą vaidmenį kine, gruodžio 9-ąją minėjo jau 103-ąjį gimtadienį ir už savo ilgus gyvenimo metus yra dėkingas daugiau nei šešis dešimtmečius trunkančiai nuostabiai santuokai.

Gimtadienio proga mylimą sukaktuvininką socialiniuose tinkluose sveikino ne tik jo gerbėjai, bet ir patys artimiausi žmonės. Gražių žodžių Kirkui negailėjo jo marti, aktorė Catherine Zeta Jones, kuri pasidalino šilta judviejų nuotrauka: vyras čia įsitaisęs Catherine ant kelių.

„Ant mano kelių sėdinčiam vyrukui jau 103! Su gimtadieniu, tėvuk! Myliu tave visa širdimi“, – instagrame rašė C. Zeta-Jones.

Nuo sveikinimų neatsiliko ir kino legendos anūkas Cameronas Douglas. Vaikinas, pasidalijęs miela fotografija su seneliu, tikino, kad būtent jis yra „tikra dovana pasauliui“. O jam pačiam senelis – kelrodė gyvenimo žvaigždė.

Legendinis aktorius specialiai 100-ojo jubiliejaus proga žurnale „Closer Weekly“ pasirodžiusiame rašinyje prisipažino, kad jo antroji žmona, 100-metė Anne, suteikė jam jėgų nepasiduoti nemalonumams, su kuriais teko susidurti per daugelį gyvenimo metų.

„Man labai pasisekė, kad prieš 63 metus radau savo sielos draugę. Manau, kad mūsų nuostabi santuoka ir mūsų naktiniai „auksinės valandos“ pokalbiai padėjo man išgyventi visa tai“, – tąkart rašė aktorius.

Kirkas Douglasas, kuris po insulto dėl kalbos sutrikimų buvo priverstas atsisakyti aktorystės, dirba su logopedu, iš naujo mokydamasis tarti žodžius. „Manęs nuolat prašo patarimo kaip gyventi ilgai ir sveikai. Neturiu jokio patyrimo. Tiesiog tikiu, kad turime tikslą, dėl kurio esame čia“, – sakė jis.

Kirkas Douglasas su žmona Anne (2010 m.) / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Kirkas Douglasas su žmona Anne (2010 m.) / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Aš išgyvenau sraigtasparnio katastrofą ir insultą, kad padaryčiau daugiau gera pasauliui prieš išeidamas“, – tikino aktorius.

Veržlusis Kirkas Douglasas, kuriam tėvai davė Issuro Danielovitchiaus vardą, gimė Niujorke, neturtingoje žydo ir protestantės šeimoje. Jis lankė šio miesto Dramos meno akademiją. Kirkas Douglasas, kuris yra neraštingų imigrantų iš Rusijos sūnus, yra sukūręs ne vieną legendinį vaidmenį kine. Jis yra įkūnijęs vergą Spartaką, dailininką Vincentą van Goghą ir net Laukinių Vakarų legendą Docą Holliday. Jis nusifilmavo daugiau nei 80 filmų, bet, kitaip nei jaunesniosios kartos žvaigždės, niekada nevaidino jokiame seriale.

Už vaidmenį 1949 metų filme „Čempionas“ jam buvo paskirta pirmoji iš trijų „Oskaro“ nominacijų geriausio aktoriaus kategorijoje. Nors apdovanojimo jis taip ir negavo, bet jį vėliau atsiėmė jo sūnus Michaelas, apdovanotas už vaidmenį 1987 metų juostoje „Volstrytas“. Tarp garsiausių Kirko Douglaso filmų yra 1956 metų biografinė juosta apie Van Goghą „Lust for life“, „Gunfight at the OK Corral“ (1957), „Spartacus“ (1960) ir „Seven Days in May“ (1964).

Kirkas Douglasas su žmona Anne ir sūnaus Michaelo šeima – jo žmona  Catherine Zeta-Jones bei vaikais Dylanu ir Carys / „Scanpix“/AP nuotr.
Kirkas Douglasas su žmona Anne ir sūnaus Michaelo šeima – jo žmona Catherine Zeta-Jones bei vaikais Dylanu ir Carys / „Scanpix“/AP nuotr.

Iš pirmos savo santuokos su amerikiečių aktore Diana Webster jubiliatas susilaukė dviejų sūnų – minėto Michaelo ir Joelo. Ši santuoka iširo 1951 metais. Praėjus dar trejiems metams jis susituokė su belgų kilmės amerikiečių aktore Anne Buydens, kuri kažkada yra parašiusi: „gyventi su mano vyru yra lyg sėdėti gražiame sode prie ugnikalnio, kuris bet kurią akimirką gali išsiveržti“. Anne ir Kirko šeimoje gimė dar du sūnūs: Ericas ir Peteris.

„Šimtas metų, žinoma, yra didelis laiko tarpas, bet svarbu tai, ką jis pasiekė per tuos 100 metų“, – rašė Michaelas Douglasas žurnalo „Closer Weekly“ straipsnyje.

„Manau, kad jo ištvermingumas ir atkaklumas yra jo išskirtiniausios savybes, – tęsė jis. – Jis visada mus mokė geriausiai padaryti tai, ko imamės. Jis visada palaikė“.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai