Holivudiško prieskonio turėjusiuose BAFTA apdovanojimuose Londone karaliavo prancūzai ir „Artistas“

Prancūzų režisierius Michelis Hazanavicius (centre) su jam amerikiečių aktore Christina Ricci ir britų aktoriumi Jeremy Irvine'u. / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Karina Ziminaitė
Publikuota: 2012-02-13 00:30
Britiškieji „Oskarai“ – Britanijos kino ir televizijos akademijos apdovanojimai (BAFTA) – sekmadienį, vasario 12-ąją, buvo išdalinti Londono karališkojoje operoje. Daugiausia statulėlių susišlavė net 12-oje nominacijų dėl apdovanojimų varžęsis nebylusis lietuviškų šaknų turinčio prancūzų režisieriaus Michelio Hazanaviciaus filmas „Artistas“.

Šiemet BAFTA apdovanojimai buvo tituluoti „oranžiniais“ ir oficialiai vadinosi „2012 Orange British Academy Film Awards“. Nespalvotas filmas „Artistas“ nusipelnė ir svarbiausiojo – geriausio filmo apdovanojimo. Taip pat juosta gavo statulėles už geriausią režisūrą, scenarijų, kinematografiją, muziką ir kostiumų dizainą.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Amerikiečių aktorė Meryl Streep laimėjo geriausios aktorės apdovanojimą už vaidmenį filme „Geležinė ledi“ (angl. „The Iron Lady“). Lipdama į sceną atsiimti prizo M.Streep pametė savo batelį kaip tikra šių dienų princesė. Jai į pagalbą suskubo galantiškasis britų aktorius Colinas Firthas. Geriausiu aktoriumi tituluotas prancūzas Jeanas Dujardinas, vaidinęs filme „Artistas“.

82-ejų kanadiečių aktorius Christopheris Plummeris tapo vyriausiu žmogumi, kada nors laimėjusiu BAFTA apdovanojimą. Jis statulėlę gavo už geriausią antraplanį vaidmenį filme „Pradedantieji“ (angl. „Beginners“), už šį darbą aktorius taip pat pelnė „Auksinį gaublį“.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Amerikietė kino juostos „Tarnaitė“ (angl. „The Help“) aktorė Octavia Spencer namo išsivežė geriausios antro plano aktorės titulą.

Geriausiuoju britišku filmu paskelbtas filmas apie Šaltojo karo šnipus „Bastūnas, Siuvėjas, Kareivis, Šnipas“ (angl. „Tinker Tailor Soldier Spy“). Jis taip pat gavo apdovanojimą už geriausią adaptuotą scenarijų. Už specialiuosius efektus buvo apdovanotas filmas „Haris Poteris ir mirties relikvijos. 2 dalis“.

Vakaro metu buvo skirti ir du specialūs apdovanojimai. Legendinis britų aktorius Johnas Hurtas buvo pagerbtas už ypač didelį indėlį į britų kino raidą, statulėlę jam įteikė aktorius ir režisierius Billy Bobas Thortonas. Režisieriui Martinui Scorsese buvo įteiktas specialus BAFTA draugijos apdovanojimas, laikomas didžiausiu individualaus asmens įvertinimu, skiriamas už iškilų ir išskirtinį darbą kino srityje.

Visus BAFTA nominantus ir nugalėtojus galite rasti oficialiame apdovanojimų tinklalapyje, paspaudę čia.

Naujausi straipsniai