Holivudą pakerėjusi aktorė Bria Vinaitė papasakojo savo sėkmės istoriją ir pasidalijo prisiminimais apie Lietuvą

Bria Vinaitė / ViDA Press nuotr./Žmonės.lt montažas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-11-02 12:47
Kai kitą kartą išgirsite priekaištą dėl „nuolatinio instagraminimo“, papasakokite bambekliams apie Brią Vinaitę (24). Vaikystėje su mama į JAV gyventi išvykusi lietuvaitė dabar yra viena labiausiai aptarinėjamų kylančių žvaigždžių Holivude, o jos istorija prasidėjo nuo... „Instagram“.

Režisierius Seanas Bakeris pastebėjo Brią instagrame. Mergina jį taip sužavėjo, kad jis pakvietė ją vaidinti savo filme „The Florida Project“. Aktorės patirties neturinčiai merginai jis davė pagrindinį vaidmenį (juostoje taip pat nusifilmavo Willemas Dafoe, Brooklynn Prince). Sakytumėte, beprotybė? Tačiau filmas sulaukia tik gerų įvertinimų! Tarptautinėje kino duomenų bazėje IMDb jis įvertintas aukštu 8,1 balu, Kanų kino festivalyje sulaukė puikių atsiliepimų, o Antalijos kino festivalyje pelnė specialų vertinimo komisijos prizą.

Tuo tarpu Bria tapo paparacų persekiojama garsenybe. Mergina turi paneiginėti gandus, jog susitikinėja su muzikos superžvaigžde Drake'u, jos nuotraukos puošia „Vogue“ puslapius, o leidinys „Observer“ B.Vinaitei skyrė savo pirmąjį puslapį.

Tam, kad būtų pastebėta, Briai nereikėjo milijono sekėjų instagrame. Tiesą pasakius, net šiandien naujienas apie Brią seka gerokai mažiau žmonių nei kai kurias Lietuvos garsenybes. „Instagram“ tinkle B.Vinaitės paskyrą prenumeruoja beveik 50 tūkst. žmonių, kai „radistas“ Jonas Nainys gali pasigirti 132 tūkst. sekėjų, jo žmona Simona Nainė – 129 tūkst. sekėjų, stilistė Agnė Jagelavičiūtė – 147 tūkst. sekėjų, o socialinių tinklų žvaigždutė Monika Šalčiūtė – 144 tūkst. sekėjų.

Kaipgi Briai pavyko patraukti režisieriaus dėmesį, kai Amerikoje yra galybė daug populiaresnių socialinių tinklų herojų nei ji? Atsakymą į šį klausimą Bria pabandė atsakyti per interviu su „Observer“.

Laimės ašaros

Žurnalistė Miranda Sawyer savo tekste rašo, kad vos prasidėjus interviu Bria prapliupo verkti. Šis emocijų proveržis truko labai trumpai, tačiau šokiravo patyrusią reporterę. Po to Bria privalėjo paaiškinti – taip stipriai džiaugiasi ją aplankiusia sėkme. Juk filmui jau pranašaujamas „Oskaras“!

„Kai filmavausi, niekas iš mano draugų nesuprato, kokie didūs dalykai vyksta. Žinoma, visi džiaugėsi, kad dirbu su Seanu Bakeriu ir Willemu Dafoe. Jie labai talentingi žmonės. Tačiau filmavimų metu jų nebuvo šalia manęs, niekas nematė, kas dienomis vykdavo, niekas nepajuto tos magijos, kurią jaučiau aš.

Kai grįžau į Niujorką, į savo įprastą gyvenimą, galvojau: Buvau išvykusi vasarai, o dabar grįžau. Niekas nesielgė taip, lyg būčiau nuveikusi ką nors ypatingo. O dabar, prabėgus keliems mėnesiams, mano gyvenimas taip stipriai pasikeitė. Tai beprotybė... – sakė Bria ir pagauta emocijų pradėjo kvatotis. Juoką greitai pakeitė ašaros, o po jų ir vėl sekė juokas. – Dabar esu labai emocionali. Niekada nesitikėjau, kad man TAI gali nutikti.“

Brios ištartas TAI reiškia daug dalykų: plojimus atsistojus po „The Florida Project“ premjeros Kanuose, liaupsinančias kino recenzijas prestižiniuose leidiniuose, prabangias sukneles ir, rodos, po kiekvienu žingsniu besidriekiantį raudoną kilimą.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Lemtingas vaizdo įrašas

Sugrįžkime prie pagrindinio klausimo: kaip Bria atsidūrė filme „The Florida Project“? Pagrindinę juostos heroję, šešiametę Mūnę, S.Bakeris surado per perklausas – nuo dvejų vaidinanti B.Prince jam nesukėlė jokių abejonių.

Štai su Mūnės motina Heile buvo sudėtingiau. Režisierius ieškojo tinkamos merginos ištisus mėnesius, įvertindamas kiekvienos aktorės galimybes suvaidinti Heilę. Net tarptautinio pripažinimo sulaukusios aktorės neatitiko jo vizijos, kaip turi atrodyti Heilė. Ir tuomet jis pamatė Brios vaizdo įrašą instagrame – pasipuošusi rožiniu boa B.Vinaitė šoko sode.

Mood 24/7

A post shared by Bria Vinaite (@chronicflowers) on

Laisvė, vėjavaikiškumas ir natūralumas sužavėjo režisierių. S.Bakeris iš karto susisiekė su B.Vinaite, bet ši palaikė jį dar vienu priekabiu gerbėju. Kai Seanui pavyko įtikinti Brią, jog jis išties kuria filmą Holivude, ji peržiūrėjo visus jo darbus vos per vieną dieną. Po jų Briai abejonių neliko – ji nuskrido į Majamį perklausai.

Perklausoje Bria dalyvavo kartu su mažąja filmo žvaigžde Brooklynn. Perklausos pabaigoje mergaitė jau sėdėjo Briai ant kelių ir jos abi iš širdies dainavo.

Vaidybos pamokas B.Vinaitė pradėjo lankyti likus vos dviem savaitėms iki „The Florida Project“ filmavimo. Natūralu, kad mergina labai jaudinosi dėl tokios avantiūros. „Vis klausiau savęs, kur aš įsivėliau? Tačiau jau nebeturėjau pasirinkimo, turėjau atiduoti save visu 150 procentų“, – sakė Bria.

@wonderland @rodarte @haleygirl1 @tdnphoto @tcoopermua ????

A post shared by Bria Vinaite (@chronicflowers) on

Mergina pasakojo, kad baigiantis filmavimo darbams ji taip susigyveno su Heilės veikėja, jog suprato, ką ji jaučia. Gulėdama lovoje Bria prapliupo verkti nuo sunkių emocijų.

B.Vinaitė interviu su „Observer“ metu patikino, kad nesijaučia esanti šeimos žmogumi, tačiau savo dukrą filme pamilo lyg tikrą. „Man nereikia vaikų, nes aš turiu ją! – juokavo Bria ir prisipažino filmavimo aikštelėje kartu su mažosiomis aktorėmis žaidusi su barbėmis. – Vaikai į mano gyvenimą atneša daug džiaugsmo ir geros energijos. Tai būtini dalykai, kai tave supa labai rimta aplinka.“

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Prisiminė Lietuvą

B.Vinaitės vaikystė nebuvo nuspalvinta vien rožine spalva. 1993 metų birželio 10 d. gimusi aktorė augo kartu su močiute tokiame mažame Lietuvos kaimelyje, kad dar būdama vaikas Bria pažinojo visus kaimelio gyventojus.

„Prisimenu, kaip žiemą eidavau važinėti su rogutėmis, kaip močiutė mokė mane važiuoti dviračiu. Galėdavau žaisti lauke. Buvo labai daug laisvės vaikui“, – prisiminimais apie Lietuvą dalijosi Bria.

Mergina pasakoja tik apie močiutę dėl labai paprastos priežasties – jos mama išsikraustė į Niujorką, kai Bria buvo visai mažytė. Kai mergaitė šiek tiek paaugo, ji išvyko į JAV pas mamą.

„Buvo labai sudėtingas laikotarpis. Teko trejus metus papildomai mokytis anglų kalbos, nes aš tiesiog negalėjau susišnekėti. Aš labai bendraujantis žmogus, todėl man buvo labai sunku“, – atviravo Bria.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Kadangi lietuvė visai nekalbėjo angliškai, jai nesisekė susirasti draugų net trejus metus. Todėl bendravimą B.Vinaitė iškeitė į knygas.

„Buvau visiška moksliukė. Knygas į lentyną dėliojau pagal sistemą. Sunumeravau jas nuo vieno iki šimto – pažymėdavau knygų nugarėles numeriukais. Perskaičiusi knygą parašydavau ataskaitą ir ją garsiai perskaitydavau mamai. Tai nebuvo namų darbai. Man tiesiog patiko tai daryti!“ – patikino Bria.

Nors mokykloje Bria pažino, kas yra patyčios, dabar ji dėkoja likimui net ir už tas slogias akimirkas. „Jaučiuosi dėkinga už viską, nes šitaip aš išmokau pastovėti už save ir nepriklausyti nuo kitų. Mokykloje išmokau būti savimi ir nekreipti dėmesio į kitų žmonių apkalbas“, – leidiniui „Observer“ sakė Bria.

Būdama 14-os B.Vinaitė pradėjo maištauti, pirmą kartą apsilankė tatuiruočių salone. Bandydama sutramdyti dukrą Brios motina išsiuntė ją į internatinę mokyklą. Apie šį laikotarpį aktorė atsisako kalbėti. Visa tai jau praeityje – taip savo sprendimą aiškina Bria.

Lmaooo y'all know I love to cook what am I making today ????

A post shared by Bria Vinaite (@chronicflowers) on

Sukūrė drabužių liniją

Sulaukusi pilnametystės Bria paliko namus ir pradėjo kurti savo gyvenimą, ieškoti pašaukimo. Į koledžą mergina nestojo, nes yra įsitikinusi, kad jai tai netinkama vieta.

„Dirbau pačius įvairiausius darbus. Dirbau parduotuvėje. Dirbau barmene. Tai Niujorkas. Čia privalai daryti daug dalykų, kad išliktum“, – sakė B.Vinaitė.

Jos mama dabar taip pat kuria naują gyvenimą. Ji susirado širdies draugą, su kuriuo susilaukė sūnaus. „Jam dabar ketveri ar penkeri. Nežinau“, – trumpai paaiškino Bria ir daugiau į kalbas apie šeimą nesileido.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Mergina mieliau pasakoja apie savo karjerą ir pašaukimo paieškas. Būdama 19-os ji sukūrė savo drabužių liniją, kuria prekiaudavo internete ir nedidelėse parduotuvėlėse. Verslas sekėsi visai neblogai. Šaltą 2015-ųjų žiemą Bria su buto drauge priėmė gyvenimą pakeitusį sprendimą išsikelti ten, kur šilčiau. Taip jos atsidūrė Majamyje, kur ničnieko nepažinojo. Dvi merginos išsinuomojo butą, kurio svetainę pavertė studija: čia stovėjo siuvimo mašinos, manekenai ir kiti drabužių siuvimui būtini daiktai.

Namus studija pavertusi Bria ieškojo būdų praskaidrinti sau dieną, todėl pradėjo kurti linksmus „Instagram“ vaizdo įrašus: „Bandydavau save prajuokinti ir palaikyti gerą nuotaiką, nes nuo namų jau darėsi bloga.“

Po devynių mėnesių Bria grįžo gyventi į Niujorką. Dar po kelių mėnesių ji gavo žinutę nuo režisieriaus S.Bakerio. Likusią istorijos dalį jūs jau žinote.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai