Herpetologė Alma Pikūnienė – apie 2013-ųjų simbolį gyvatę: „Kadangi jų bijome, prisigalvojame nebūtų dalykų“

Alma Pikūnienė / Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-12-19 10:59
2013-ieji pagal kinų kalendorių yra Juodosios vandens gyvatės metai. Vienintelio Lietuvoje zoologijos sodo herpetologė Alma Pikūnienė sako nežinanti, kaip tiksliai apibūdinami Gyvatės metais gimę žmonės, tačiau jai, kaip specialistei kasdien stebint šiuos roplius, atrodo, kad „gyvatiški“ žmonės turėtų būti išmintingi, kantrūs, mokantys laukti, be reikalo nešvaistantys energijos.

„Kadangi gyvačių bijome apie jas prisigalvojame nebūtų dalykų. Tai visai ne tokie gyviai, kaip apie juos galvojame“, – sakė A. Pikūnienė. Ji pasakojo, kad gyvatės žmones puola tik suerzintos ir įpykusios – tai jų gynybinė reakcija.
Lietuvos zoologijos sode auga trys rūšys nenuodingų gyvačių. 

Tina tikisi spalvingų metų 

Viganto Ovadnevo nuotr.
Viganto Ovadnevo nuotr.

Po šiuo ženklu gimusi šokėja Kristina Navickaitė-Tina (35) sako tik prieš kokį mėnesį suvokusi, kad kitąmet prasidės jos ženklo era. „Tikiuosi spalvingų, įdomių metų“, – tvirtino 35-metį šįmet atšventusi mergina. Ji įsitikinusi, kad gyvatės yra geri gyvūnai, kandantys tik tuomet kai jiems gresia pavojus.

„Apskritai protinga prisijaukinti gyvatę užantyje!“, – paslaptį, kaip sutramdyti iš pirmo žvilgsnio bauginančius gyvius, atskleidė K.Navickaitė-Tina. Anot jos, Gyvatės metais gimusieji turi bendrų bruožų – yra lankstūs, judrūs, ieškantys galimybių. 

„Tai, kokie bus metai, lemia ir gyvatės rūšis. Bendrąja prasme mūsų laukia pozityvūs, geri metai. Bet... tik jei elgsimės išmintingai“, – sako Tibeto-mongolų medicinos praktikė Džeinara Ubartienė-Mija.  Anot jos, Vandens gyvatės metus galima vadinti magiškais, paslaptingais, o būtent po tokiu ženklu gimusius žmones – nedemonstruojančiais savo žinių, proto. 

„Metai bus sunkesni tiems, kas nepagalvotai išlaidaus. Yra sferų, kurių Vandens gyvatė negloboja. Būtent tarp jų gali atsirasti prekyba, nereikalinga prabanga“, – tvirtino pašnekovė, pridurdama, jog ženklas palankus mokymuisi, knygoms, ritualams.  Vandens gyvatė, pasak jos, kitokia nei metalinė. Pastaroji yra aštri, charizmatiška, aiškiai išreikšta. 

Gyvatė – naminis gyvūnas? 

Herpetologė Alma Pikūnienė sako, jog artėjant 2013-iesiems, Gyvatės metams, vis daugiau žmonių teiraujasi, ar Kaune veikiantis zoologijos sodas gali parduoti šių roplių.  „Klausimų apie tam tikrų gyvūnų įsigijimą visuomet daugėja artėjant jiems priskiriamiems metams“, – sakė A.Pikūnienė. Pernai gruodį lietuviai pirko iguanas, primenančias drakonus, o dar prieš metus – triušius. 

Pasak specialistės, šįmet zoologijos sode išsirito vienuolika gyvačių jauniklių. Visi jie bus parduoti arba iškeisti į kitus gyvūnus. Svarbiausia, A. Pikūnienės įsitikinimu, norintieji namuose auginti gyvates pirmiausia turėtų įsitikinti, ar jas tikrai galės tinkamai prižiūrėti. 

„Reikia ir investicijų, ir žinių. Jei gerai pasiruoši, tuomet priežiūra nekainuoja nei daug pinigų, nei laiko“, – sakė A.Pikūnienė ir patarė prieš įsigyjant roplius pasitarti su jų žinovais. Herpetologė sako, kad gyvates galima prisijaukinti ir tada jos atpažįsta savo šeimininką, vienintelis skirtumas nuo kitų naminių gyvūnų tas, kad gyvatės neatsiliepia pašauktos vardu.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai