Hercogienė Catherine vestuvėse prižiūrėjo vaikus: tai pirmas jos pasirodymas po gimdymo

Kembridžo hercogienė Catherine su dukra princese Charlotte / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-05-19 16:00
Šeštadienį viso pasaulio dėmesį prikaustė metų vestuvės – Jungtinės Karalystės princas Harry (33) veda savo išrinktąją Meghan Markle (36). Po vestuvių pora pasauliui bus žinoma kaip Jų Didenybės Sasekso hercogai.

Karališkųjų vestuvių eiga Lietuvos laiku

  • 11:00 1 200 pakviestų tautos atstovų renkasi į Vindzoro rūmų teritoriją.
  • 11:30–13:00 600 svečių, dalyvausiančių ceremonijoje, karietomis atkeliauja į Šv. Jurgio koplyčią rūmuose.
  • 13:20 Į Šv. Jurgio koplyčią atvyksta karališkosios šeimos nariai. Tuo tarpu nuotaka su mama Doria Ragland išvažiuoja iš „Cliveden House“ viešbučio, kur praleido pastarąją naktį
  • 13:45 Princas Harry kartu su vyriausiuoju pabroliu princu Williamu atvažiuoja į Šv. Jurgio koplyčią.
  • 13:55 Pasirodo paskutinė vestuvių viešnia – Karalienė Elizabeth II. Tuo tarpu M.Markle pasirodo prie bažnyčios. Ten ją pasitinka princas Charlesas.
  • 14:00 Vindzoro dekanas, vyskupas Davidas Conneris pradeda santuokos ceremoniją Kenterberio arkivyskupui Justinui Welby vadovaujant, jaunavedžiai apsikeičia santuokos įžadais
  • 15:00 Ką tik susituokę princas Harry ir Meghan palieka koplyčią. Jie karieta keliauja per Vindzorą. Tuo tarpu visi 600 ceremonijos svečių keliauja į Šv. Jurgio salę Vindzoro rūmuose, kur laukia Jos Didenybės Elizabeth II organizuojamas priėmimas.
  • 21:00 Prasideda naktinės linksmybės – jaunavedžiai atvyksta į princo Charleso dovanojamą privačią vestuvių puotą Frogmoro rezidencijoje. Į šią iškilmių dalį pakviesti tik patys artimiausi jaunavedžių bičiuliai. Jų – maždaug 200.

Nors pati ceremonija įvyks 14 val. Lietuvos laiku, svečiai pradėjo rinktis likus dar trims valandoms iki šventės. Maždaug 600 išrinktųjų, dalyvausiančių pačioje jungtuvių ceremonijoje, rinktis pradėjo pusę dvylikos. Svarbiausi karališkosios šeimos nariai atvyko likus mažiau nei pusvalandžiui iki ceremonijos. Paskutinė iš svečių į Šv. Jurgio koplyčią atvyks Karalienė Elizabeth II. Ji šventovėje pasirodys net vėliau nei jaunikis princas Harry su vyriausiuoju pabroliu princu Williamu.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Tuo tarpu princo Williamo žmona Kembridžo hercogienė Catherine pasirodė vestuvėse kartu su vaikais – gėlių mergaitėmis ir pažais. Tai pirmas Catherine pasirodymas viešumoje po to, kai balandžio 23 d. gimė trečias jos vaikas princas Louisas.

Jo vyresnysis brolis princas George'as (4) su sesute princese Charlotte (3) šiose vestuvėse atlieka svarbias pareigas. Princesė Charlotte barsto gėlių žiedlapius, o princas George‘as atlieka pažo pareigas. Britų aristokratų vestuvėse pažai neša nuotakos veliumą arba žiedus.

Vestuvių procesijoje dalyvauja ir daugiau vaikų. Priešingai nei per princo Williamo ir Catherine vestuves, šįkart svarbios pareigos buvo suteiktos ne tik kilmingiems vaikams. Šįkart prie procesijos prisijungė princo Harry krikštadukros Florence van Cutsem (3) ir Zalie Warren (2), Meghan krikštadukros Remi Litt (6) ir Rylan Litt (7), princo Harry krikštasūnis Jasperas Dyeris (6) ir Meghan geriausios draugės Jessicos Mulroney dukrytę Ivy (4) bei septynmečiai dvynukai Brianas ir Johnas.

Tarp svečių – Beckhamų šeimyna, Holivudo aktorius Idris Elba, Oprah Winfrey, Jamesas Bluntas ir kitos garsenybės. Kensingtono rūmai jau anksčiau pranešė, kad jaunavedžiai griauna tradicijas vestuves švęsti su pasaulio lyderiais – iškilmėse nepamatysite Donaldo Trumpo šeimos lygiai taip pat, kaip neišvysite ir Baracko Obamos su žmona Michelle. Į karališkąsias vestuves nuspręsta nekviesti politinių lyderių, todėl tuoktuvėse nedalyvauja ir Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai