Haroldas ir Elvana Mackevičiai: „Nekalbėkim apie draugų mirtį, geriau pašnekėkim apie gyvenimą“

Haroldas ir Elvana Mackevičiai/ Žurnalo „Žmonės“ viršelis
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-07-29 12:00
Rekordiškai ilgai gyvuojančios televizijos laidos „Dviračio žinios“ kūrėjas Haroldas Mackevičus (53) jau kurį laiką įvykius sostinėje ir Lietuvoje stebi per saugų atstumą – iš savo sodybos Širvintų rajone. Kartu su žmona Elvana (51) jie ankstyvą pavasarį pabėgo iš miesto. Pastarasis dešimtmetis „dviratininkų“ komandai buvo negailestingas – iš visiems žinomų laidos autorių liko tik vienas Haroldas, kasdien kuriantis pokštus, kad kitiems kasdienybė atrodytų nors kiek linksmesnė.

Nors šiuo metu prie kūrybinės „Dviračio žinių“ dalies dirba šeši žmonės, anksčiau ji laikėsi ant trijų pagrindinių kolonų: Haroldo Mackevičiaus, Vytauto Šerėno ir Gintaro Ruplėno. Prieš šešerius metus dėl širdies nepakankamumo mirė Gintaras, daugiau nei prieš metus sustojo Vyto širdis. Prieš trylika – Haroldą buvo ištikęs infarktas. Tačiau apie tai jis pats  šneka nenoriai: „Tai trys visiškai skirtingos istorijos ir nieko bendro tarp jų nėra. Negaliu pasakoti apie kitus, nes tai labai asmeniška, o man pasisekė, nes tuo metu buvau Vilniuje, mama iškvietė greitąją, ši skubiai išgabeno į ligoninę ir iš tikrųjų mane išgelbėjo – ačiū medikams. Bet geriau keiskim temą – pakalbėkime apie gyvenimą“.

Gyvenimas karantine jam, regis, visai patiko: pabėgo iš Vilniaus, laiką leidžia sodyboje prie ežero, kur vaismedžių sodas auga, uogos sirpsta. „Pasirodo, mano profesija puikiausiai leidžia dirbti nuotoliniu būdu, išnaudojant visas naująsias technologijas. Nors iki tol važinėjau į darbą daugybę metų. Manau, daug kas suprato, kad anksčiau be reikalo gaišo laiką kamščiuose ir degino benziną. Idėjos ateina ne sėdint prie stalo ir spaudžiant save per jėgą, o darant ką nors visiškai neįpareigojančio, pavyzdžiui, vaikštant po mišką su ciuciku ar dirbant sodo darbus. “

Fotosesija bei interviu apie gyvenimą – vingiuotą Mackevičių meilės istoriją, kūrėjo kelią nuo odontologo iki humoristo kėdės, neišmokėtus honorarus žmonai ir šių metų abiturientų rašinių temą apie pokštus ir patyčias...

Naujausiame žurnale „Žmonės“:

Žurnalas ŽMONĖS Nr. 31

Šios savaitės žurnale „Žmonės" - atsisveikinimas su teatro ir kino aktore Gražina Balandyte, išskirtinė nuomonės formuotojos Ingos Žuolytės ir Adomo Mikalausko vestuvių fotosesija, žvilgsnis į netradicines menininkų Jurgio Tarabildos ir Gabijos Žilionytės jungtuves, interviu su charizmatiškuoju skulptoriumi Martynu Gabu, pažintis su parfumeriu Janu Ewoudu Vosu ir kitos įtraukiančios istorijos.

Naujausi straipsniai